Chemicy z PG 13 najlepsi!

Chemicy z PG 13 najlepsi!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W ramach projektu 15-stu uczniów klas dwujęzycznych, pod opieką nauczycieli Beaty Nawrot i Renaty Kowalskiej-Gajewskiej, współpracuje z 15-stoma uczniami z angielskiej szkoły. Działania skupiają się na poszerzaniu wiedzy z zakresu samej chemii, jak również rozwijaniu kompetencji językowych uczniów. Projekt Chemia-Chemistry daje uczniom realną szansę zastosowania w praktyce umiejętności, które doskonalą w trakcie zajęć chemii nauczanej poprzez język angielski w PG 13.

Jak dotąd, projekt został nagrodzony wieloma odznaczeniami. Przyznano mu Polską oraz Europejską Odznakę Jakości, znalazł się on także w gronie Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Projektów eTwinning. Przyznane nagrody bezpośrednio przyczyniły się do wzbogacenia wyposażenia pracowni chemicznej oraz umożliwiły koordynatorom projektu doskonalenie warsztatu pracy w placówkach europejskich.

Tegoroczna współpraca zakończona została zawodami chemicznymi online, które odbyły się 5 czerwca 2014 roku. Uczniowie „Trzynastki” pokonali drużynę Anglii i tym samym udowodnili, że chemia nie jest dla nich niczym trudnym, nawet w języku angielskim. Projekt będzie kontynuowany w kolejnym roku szkolnym. Więcej informacji na temat samego projektu można znaleźć na stronie internetowej PG13 - TUTAJ.

Źródło: PG 13 radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy