Wakacje w "Słoneczku"

Wakacje w
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Trwają wakacje, więc przedszkola powinny być pozamykane na cztery spusty, jednak w Słoneczku praca wre. Maluchy z zapałem budują zamki z piasku, grają w piłkę i próbują pobić rekord w skakaniu na dmuchanym smoku. - Przedszkole jest czynne przez całe lato, część dzieci już wróciła z wakacji z rodzicami, inne dopiero wybierają się w sierpniu. Jest duża rotacja, z tego powodu w wakacje nasze przedszkolaki podzielone są tylko na dwie grupy 3 i 4-latki oraz 5 i 6-latki – mówi Maria Siedlecka, dyrektorka „Słoneczka”. – Tutaj jest bardzo fajnie, lubię bawić się z koleżankami i kolegami. To lepsze niż siedzenie w domu – przyznaje 5,5-letnia Natalia.

Wakacje w „Słoneczku” to nie tylko świetna zabawa, nauczyciele cały czas starają się nauczyć swoich podopiecznych wielu pożytecznych rzeczy. – W wakacje jest mniej zajęć edukacyjnych, ale przez całe lato uczymy dzieci, jak należy zachowywać się w czasie upałów. Wychodząc na plac zabaw nasi podopieczni wiedzą, że muszą założyć czapki. W każdej sali stoją pojemniki z wodą i jednorazowe kubeczki, a dzieci są uczone, że muszą często pić – wyjaśnia Maria Siedlecka.

Trampolina i dmuchany smok, jak przyznały dzieci to dla nich świetna atrakcja. Podczas wakacyjnego wypoczynku w „Słoneczku” odwiedziły też gospodarstwo rolne. - Dzieci zobaczyły, jak wygląda życie na wsi. Najbardziej interesowały się oczywiście zwierzętami – mówi dyrektorka.

Przedszkolaki opowiedziały nam również o swoich wakacjach – Ja byłem nad Bałtykiem z mamą i tatą. Opalałem się, kąpałem w morzu i oglądałem statki – mówi 5-letni Karol. - Byłam już w te wakacje w Bułgarii z rodzicami, a jeszcze pojadę z babcią do mojej koleżanki – wyznała Natalia.

Aleksandra Jabłonka (a.jablonka.cozadzien@opl.pl)/ fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy