110-lecie „Chałubińskiego”

110-lecie „Chałubińskiego”
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Obchody 110-lecia istnienia najstarszej polskiej szkoły w naszym mieście odbędą się 19 i 20 września 2015 roku. Zjazd rozpocznie się mszą świętą w kościele Chrystusa Nauczyciela na Plantach. Potem planowana jest część oficjalna w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych. Dodatkowo rozegrany zostanie tradycyjny mecz koszykówki i wystawa prac plastycznych. Pierwszy dzień obchodów zakończy Charytatywny Bal Absolwentów w Restauracji Cyganeria w Skaryszewie. Drugiego dnia uczestnicy zjazdu będą mieli okazję do odwiedzenia gmachu szkoły i spotkania z dawnymi nauczycielami.

Absolwenci „Chałubińskiego”, którzy chcą wziąć udział w obchodach 110-lecia szkoły muszą się zarejestrować. Zapisy potrwają do piątku 11 września, choć organizatorzy zapewniają, że spóźnialscy będą mogli dopisać się w ostatnim tygodniu w siedzibie szkoły, jednak zachęcają do jak najwcześniejszego zapisania się. Zrobić to można w sekretariacie szkoły przy ul. Mariackiej 25 oraz przez internet na stronie Fundacji Chałubińszczaków – TUTAJ.

Uczestnictwo w części oficjalnej to koszt 70 złotych. W tej cenie zapisani dostaną m.in. monografię szkoły czy pamiątkowy znaczek. Natomiast całkowity koszt udziału w zjeździe (części oficjalnej i balu charytatywnym) to 220 zł. Fundusze zebrane w ten sposób wspomogą działania statutowe Fundacji Chałubińszczaków, która m.in. funduje liczne stypendia dla uzdolnionych uczniów.

TUTAJ można zobaczyć kto już zapisał się na Bal Charytatywny. 

KD / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy