Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

VIVA ITALIA - autokarem przez Włochy

VIVA ITALIA - autokarem przez Włochy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Wenecja - San Marino - Asyż - Rzym - Watykan - Florencja

- Wenecja - rejs na Plac S. Marka
- Asyż - miasto Św. Franciszka
- San Marino - najstarsza republika Świata
- Rzym - wieczne miasto
- Watykan - Stolica Piotrowa
- Florencja - miasto renesansu


Świadczenia:

- Zakwaterowanie:
4 noclegi w hotelach **/***. Pokoje 2,3 os. z łazienkami. 1 nocleg w okolicy Rimini, 2 noclegi w okolicy Fiuggi, 1 nocleg w okolicy Chianciano Terme.

- Wyżywienie:
4 śniadania kontynentalne, (*możliwość wykupienia 4 kolacji składających się z 2 dań na ciepło, deseru i wody mineralnej w cenie 35 EUR na osobę).

- Transport:
autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem.

- Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.

Opieka pilota. Realizacja programu turystycznego.Program:

1 dzień:
Wyjazd z Radomia godz. 11:30. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię.

2 dzień:
Przyjazd do Wenecji - rejs wynajętą łodzią po Lagunie Weneckiej. Po rejsie piesze zwiedzanie. Spacer rozpocznie się  od Placu Św. Marka - zdaniem Napoleona Bonaparte "najpiękniejszego salonu świata". Następnym punktem będzie Bazylika Św. Marka - sanktuarium skrywające relikwie Św. Marka i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala d'Oro - Złotym Ołtarzem, sprowadzone z podbitego w 1204 roku Konstantynopola. Będzie również możliwość podziwiania Pałacu Dożów oraz Mostu Westchnień. Wjazd na Kampanillę - dzwonnicę Św. Marka, z której rozpościera się widok na Lagunę Wenecką. Spacer malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto, czas wolny na posiłek. Przejazd do hotelu w okolicy Rimini, kolacja*, nocleg.

3 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do San Marino - zwiedzanie najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego. Pieszy spacer wśród średniowiecznej architektury rozpocznie się od najstarszej bramy prowadzącej do stolicy republiki - Bramy Św. Franciszka. Następnie wycieczka uda się do Groty Kuszników i przed budynek parlamentu Republiki S. Marino. Dalej grupa uda się do Bazyliki Del Santo, w której przechowywane są relikwie Św. Marino. kolejnym punktem dnia będzie wieża Guida, najstarsza część fortyfikacji otaczającej średniowieczne San Marino. Przejazd do Umbrii. Wizyta w Asyżu - mieście Św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki S.Maria degli Angeli z Kaplicą Porcjunkuli - miejsca będącego kolebką zakonu franciszkańskiego, a także miejsca śmierci świętego. Wizyta w Bazylice Św. Franciszka. W bazylice będzie możliwość zobaczenia grobu Św. Franciszka oraz podziwiania m.in. cyklu 28 fresków mistrza Giotto. Następnie odbędzie się spacer przez centrum miasta. Ostatnia atrakcja dnia będzie Kościół Św. Klary. Przejazd do hotelu w okolicy Fiuggi na południe od Rzymu, kolacja*, nocleg.

4 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do Rzymu. Przejazd metrem do Bazyliki Św. Jana na Lateranie i znajdujących się tuż obok Św. Schodów. Następnie przejście pod najsłynniejszy amfiteatr świata - Koloseum. Grupa wraz z przewodnikiem wejdzie także na Wzgórze Palatyńskie, miejsce w którym narodziło się antyczne Imperium Rzymskie. Z Palatynu grupa uda się do Forum Romanum, aby przejść słynną Via Sacra - Świętą Drogą, którą w czasach antycznych kroczyli w swoich pochodach triumfalnych wodzowie powracający ze zwycięskich bitew. Z Forum wycieczka przemieści się na Kapitol - miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu. Następnym punktem będzie Plac Wenecki, przy którym stoi pomnik przypominający o wielkim dziele zjednoczenia państwa włoskiego w latach 1860-1870 i przedstawiający pierwszego jego króla Wiktora Emanuela II. Piazza Navona z fontanną "Czterech Rzek" Berniniego. Panteon - perełka architektoniczna wybudowana w I połowie II wieku n.e., jedyna antyczna pozostałość stojąca po dziś dzień w całości. Na koniec naszego spaceru udamy się do najsłynniejszej fontanny świata - Fontanny Di Trevi i dalej na Plac i Schody Hiszpańskie. Powrót do hotelu, kolacja*, nocleg.

5 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Stolicy Apostolskiej na Audiencję Generalną, będącą spotkaniem głowy kościoła rzymsko-katolickiego z wiernymi w formie katechezy. Audiencja Generalna odbywa się tylko w czasie obecności Papieża w Watykanie. Po otrzymaniu papieskiego błogosławieństwa, które oficjalnie kończy audiencję grupa uda się na zwiedzanie Muzeów Watykańskich, w których będzie oglądać bogatą kolekcję dzieł sztuki zgromadzonych przez papieży wszystkich epok. Punktem kulminacyjnym pobytu w Muzeach Watykańskich będzie zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej - miejsca wielu w historii wyborów papieży, tzw. Konklawe. Podziwianie najpiękniejszych dzieł artystycznych kaplicy, fresków Michała Anioła - "Sąd ostateczny" i "Stworzenie Świata". Wprost z Kaplicy Sykstyńskiej wycieczka zejdzie do Bazyliki Św. Piotra - miejsca, w którym od 2 tysięcy lat spoczywają doczesne szczątki namiestnika Chrystusa na Ziemi, pierwszego papieża - Św. Piotra. W bazylice będzie możliwość odwiedzenia grobu błogosławionego Papieża Jana Pawła II. Będzie można również podziwiać najcenniejsze dzieła sztuki okresu odrodzenia i baroku. Wśród nich baldachim z brązu wykonany przez G.L. Berniniego i słynną Pietę Michała Anioła - "najpiękniejszą rzeźbę przeszłości, teraźniejszości i przyszłości." Po zakończeniu pobytu w "Stolicy Piotrowej" wycieczka uda się jeszcze przed Zamek Św. Anioła i tam zakończy pobyt w "wiecznym mieście". Powrót metrem do autokaru, przejazd do hotelu w okolicy Chianciano Terme na południe od Florencji, kolacja*, nocleg.

6 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Florencji - kolebki renesansu. Wjazd na taras widokowy z Placem Michała Anioła, z którego roztacza się przepiękna panorama miasta położonego w dolinie rzeki Arno. Zwiedzanie centrum miasta rozpocznie się od Kościoła Santa Croce - Św. Krzyża - miejsca pochówku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele. Następnie Piazza Signoria, przy którym stoi słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy. Dalej najbardziej znany kościół Florencji - gotycka Katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Bruneleschiego. Ciekawym punktem programu będą stojące tuż przy katedrze wieże Giotta i Baptysterium. Spacer po Florencji zakończy się na "kipiącym złotem" Ponte Vecchio zwanym Mostem Złotników. Wyjazd do Polski, przejazd przez Czechy i Austrię z przerwami na posiłki.

7 dzień:
Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

Uwagi:

Cena nie zawiera:
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu łodzią w Wenecji, biletów na komunikację miejską, opłat za miejscowych przewodników, opłat wjazdowych do miast, systemu AlmaTour Guide, orientacyjny koszt: ok. 105 EUR, oraz opłaty klimatycznej ok. 2 EUR/dzień. Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia kolacji najpóźniej w dniu dopłaty do całości imprezy. Pilot rozliczy się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Dopłata do pokoju 1 osobowego - 350 zł
Pakiet bezpieczeństwa 50 zł
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji - 2,4% ceny

Informacje praktyczne:

Trasa przejazdu: Cieszyn - Wenecja ok. 950 km (ok. 14 godz.). W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona). W trakcie podróży przerwy na posiłki koszt ok. 8 EUR. Cena posiłku w trakcie zwiedzania we Włoszech ok. 12 EUR. Napoje do kolacji płatne dodatkowo: ok. 2-3 EUR na os.


Aktualne terminy i ceny:

18-24.08.2012 ---- 1299 PLN / os. w pokoju standard 2-os. z wyjazdem z Radomia
25-31.08.2012 ---- 1299 PLN / os. w pokoju standard 2-os. z wyjazdem z Radomia
01-07.09.2012 ---- 1299 PLN / os. w pokoju standard 2-os. z wyjazdem z Radomia
15-21.09.2012 ---- 1199 PLN / os. w pokoju standard 2-os. z wyjazdem z RadomiaBiuro Podróży LAZUR TRAVEL,
Multiagencja Ubezpieczeniowa
Monika Klimek-Gwóźdź
ul. Witolda 6/8 lok.11
26-600 Radom
tel./fax. 048/363 22 85
kom. (0) 607 575 187

www.urlopik24.pl
www.lazur-travel.pl.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.

Ze względu na sytuację na Ukrainie i emocje, jakie pojawiają się przy tej okazji, zdecydowaliśmy w najbliższym czasie wyciszyć komentarze na naszej stronie. Zachęcamy do dyskusji w mediach społecznościowych. Apelujemy o wzajemny szacunek i zrozumienie.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Ostatnio komentowane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy