Radio Rekord Radom 28 lat z Wami Radio Rekord Radom 28 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Emiraty Arabskie - Przygoda z szejkiem

Emiraty Arabskie - Przygoda z szejkiem
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Oto przykładowa oferta wycieczki:

Dzień 1

Wycieczkę rozpoczynamy na warszawskim lotnisku Okęcie, przy stanowisku odpraw Rainbow Tours. Następnie przelot do stolicy Emiratów Arabskich, Abu Dhabi z jedną przesiadką w Pradze.

Dzień 2

Po przylocie do stolicy następuje odprawa celno-paszportowa, a następnie przejazd do hotelu położonego niedaleko Dubaju. Po spacerze i zapoznaniu się z terenem położonym niedaleko zakwaterowania, następuje obiadokolacja.

Dzień 3

Zwiedzanie Dubaju rozpoczyna się od najstarszych części miasta, które można podzielić na: Bur Dubai oraz Deira. Tego dnia do planu wycieczki załączono zwiedzanie Muzeum Dubaju, następnie podróż tradycyjną wodną taksówką (tzw. abrą) przez kanał Dubai Creek. Celem podróży jest targ z przyprawami a następnie rynek Gold Souk, który - jak sama nazwa wskazuje - słynie z wyrobów złotniczych. Kolejnym punktem będzie Zatoka Perska, gdzie będzie wspaniała szansa na sfotografowanie symbolu Dubaju, pierwszego siedmiogwiazdkowego hotelu na świecie, wspaniałego żagla Burj Al Arab. Osoby, które będą chciały zwiedzić tą słynną budowlę oraz zdegustować dwa wybrane drinki, będą miały taką możliwość za dodatkową opłatą (zwiedzanie odbędzie się w innym dniu). Następnie udamy się do centrum handlowego Emirates Mall, gdzie działa  czynny cały rok zadaszony stok narciarski z 4 trasami zjazdowymi (w tym miejscu zaplanowany jest czas wolny). Kolejny miejsce, które zwiedzimy to Dubai Marina, czyli jedna z największych dzielnic mieszkalnych na świecie. Dubaj słynie z największych budowli na świecie dlatego też podczas postoju będzie możliwość zobaczenia np. budynków mieszkalnych, które sięgają ponad 400 m (są one nadal w trakcie budowy). Następnie czas na zwiedzanie sztucznej wyspy The Palm Jumeirah, której kształt przypomina palmę. Postój odbędzie się na końcu wyspy przy mieszczącym się tam pięciogwiazdkowym hotelu Atlantis. W trakcie zwiedzania nie możemy ominąć Wenecji Dubaju czyli Madinat Jumeirah. Jest to dzielnica zaaranżowana w niezwykłym klimacie włoskiej laguny. Następnie czas na przejście ulicą Dubaju Sheika Zayeda, gdzie zobaczyć będzie można bm.in. słynny wieżowiec Burj Khalifa. Jest on, jak przystało na Emiraty, największym budynkiem stworzonym przez człowieka. W innym dniu będzie możliwość wzbicia się na 124. piętro najszybszą windą na świecie, gdzie mieści się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta (opłata - 75 usd/os). Ostatnim miejscem, które zwiedzimy to fontanny, których strumień jest zsynchronizowany z muzyką i światłami. Wzbijają się one na wysokość 70 m. Po dniu pełnym wrażeń wracamy do hotelu w Dubaju gdzie czekać na nas będzie obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Dzień czwarty zaczynamy od śniadania i wykwaterowania, ponieważ kolejną noc spędzimy w hotelu w Al Ain. Jedziemy do Abu Dabi, stolicy Emiratów Arabskich. Następnie zwiedzamy miasto ZEA, które położone jest na przybrzeżnej wyspie. Tam też czekać na nas będzie zwiedzanie meczetu Szejka Zayeda. Potem odwiedzimy kolejną wspaniałą budowlę jaką jest siedmiogwiazdkowy hotel Emirates Palace, gdzie znajduje się wystawa przyszłości. Zawiera ona makietę przedstawiającą budowle jakie niedługo powstaną, które można odwiedzić na tworzonej właśnie Wyspie Szczęścia. Wprost z przyszłości powrócimy do przeszłości, czyli tradycyjnej wioski, gdzie będzie można zapoznać się ze stylem życia dawnych mieszkańców stolicy Emiratów. Po tym jak zobaczmy przemianę miasta rybaków w jedną z najbogatszych i największych miast na świecie, odbędzie się przerwa na kawę w centrum Marina Mall. Dalszy plan wycieczki obejmuje przejażdżkę po promenadzie Corniche w kierunku portu. Po drodze odwiedzimy rynek z daktylami i wspomnianą uprzednio Wyspę Szczęścia (Sadiyat Island) gdzie powstaje kopia Louvru, jak przystało na ten kraj większa i piękniejsza, Muzeum Gugenheima i sala koncertowa projektu Zahy Hadid. Kolejno zwiedzimy marinę, kolejne luksusowe hotele, pola golfowe i wille. Powoli kierując się ku hotelowi zobaczymy z daleka, tor formuły 1 a także budynki parku rozrywki Ferrari. Ostatnią zaplanowaną podroż na ten dzień wybierzemy się przez pustynię położoną u podnóży gór Hajar do Al Ain miasta-ogrodu, które należy do Emiratu Abu Dhabi. Zakwaterujemy się w hotelu Al Ain, następnie czekać tam będzie na nas obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Wykwaterowanie, kolejną noc spędzimy w hotelu w emiracie Fujeirah. Dzień zaczynamy od zwiedzania miasta Al Ain. Jest to miasto pełne egzotycznej roślinności. Palmy daktylowe, szczyt Emiratu Abu Dabi – Jebel Hafeet oraz gorące źródła wypływające z głębi ziemi, to wszystko będzie na nas czekać tego dnia. Następnie wybierzemy się na targ wielbłądów. Kolejnym naszym celem jest Fujeirah. Jest to emirat położony nad Oceanem Indyjskim. Wśród pięknych widoków spędzimy kolejny miły wieczór.

Dzień 6

To dzień poświęcony odpoczynkowi, plażowaniu i relaksowi. Chętne osoby będą mogły skorzystać z wycieczki dodatkowej - rejsu do Omanu (koszt 90 usd/os).

Dzień 7

Wykwaterowanie. Kolejną noc spędzimy w hotelu w Dubaju. Jadąc w kierunku naszego noclegu, po drodze zwiedzimy emirat Fujarah. Tam zobaczymy Al Badiyah, czyli najstarszy meczet w Emiratach oraz odrestaurowany fort. Kolejnym przystankiem naszej wycieczki będzie w pobliżu starej cytadeli Bithnah, gdzie w trakcie czasu wolnego możemy wybrać się na spacer po targu w Masafi. Dzień kończymy w hotelu. Chętne osoby będą mogły wybrać się z przewodnikiem do centrum Dubaju.

Dzień 8

Wyprawę zaczynamy od zwiedzania Emiratu Sharjah, zwanego Perłą Zatoki. Miasto jest kulturalną stolicą Emiratów,  jednym z najbardziej tradycyjnych miejsc w tym państwie. Będziemy podziwiać (z zewnątrz) meczet King Faisal Mosque, który jest największą świątynią w tym mieście. Kolejną atrakcją na naszej drodze będzie Fort of Sharjah, zbudowany w 1820 roku. Nie możemy ominąć słynnych z rękodzieł biżuterii i dywanów rynków Al Arsa oraz Al Markazi (czas wolny). Kolejnym punktem naszej wycieczki będzie muzeum Cywilizacji Islamu. Zapoznamy się ze zbiorami przedstawiającymi rozwój tego regionu, religii oraz tradycyjny styl życia. Dzień kończymy w hotelu (czas wolny, obiadokolacja).

Dzień 9

Wykwaterowanie z hotelu, jedziemy na lotnisko w Abu Dhabi (w zamian za śniadanie – suchy prowiant na drogę). Wylatujemy do Pragi a następnie do Warszawy.

UWAGI:
1. Możliwość przelotów do Abu Dhabi z Pragi i Berlina (rezerwacja na potwierdzenie w biurze podróży sprzedającym ofertę).
2.Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na www.rainbowtours.pl/rozklady.
3. Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD).
4. Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera ( dostępne w recepcji lub możliwość zakupienia w miejscowych sklepikach, ok.5 USD).
5. Przy wstępach do niektórych obiektów wymienionych w programie wymagany jest odpowiedni ubiór: długie spodnie, koszule polo (z kołnierzem) i zakryte buty dla mężczyzn oraz długie spódnice i bluzki zakrywające ramiona dla kobiet.

* Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie ( np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).

Świadczenia:

Cena obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem, zakwaterowanie w hotelach wg programu, wyżywienie: śniadania, obiadokolacje, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. Podczas objazdu, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW,CP, KL i bagaż). Gwarancja niezmienności ceny.

Cena nie obejmuje: opłat wizowych (jednokrotne wizowanie w Polsce płatne w PLN - opłata jak w cenniku), obsługi lokalnych przewodników, biletów wstępu (razem ok. 140 USD od osoby, płatne obligatoryjnie na miejscu) oraz napiwków dla obsługi ( ok 20. USD od osoby, płatne obligatoryjnie na miejscu) i innych wydatków osobistych.

Wizy - do uzyskania wizy potrzebna jest zeskanowana kolorowa kopia głównej strony z paszportu oraz kolorowa fotografia paszportowa o wymiarach 4,3 cm x 5,5 cm, rozmiar 40KB w formacie JPG . Zarówno zdjęcie jak i kopię paszportu należy przysłać w formie elektronicznej najpóźniej 10 dni przed wylotem. Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki i nie może posiadać wiz wjazdowych do Izraela.

UWAGA!
Program jest ramowy i może ulec zmianie.

Przykładowe terminy i orientacyjne ceny:

18-26.10.2012 --- 4764 PLN / os. w pokoju 2-osobowym
01-09.11.2012 --- 4723 PLN / os. w pokoju 2-osobowym
08-16.11.2012 --- 4752 PLN / os. w pokoju 2-osobowym  


PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+


Biuro Podróży LAZUR TRAVEL,
ul. Witolda 6/8 lok.11
26-600 Radom
tel./fax. 048/363 22 85
kom. (0) 607 575 187
www.urlopik24.pl lub www.lazur-travel.pl

.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy