Zwycięstwo piłkarzy ręcznych Uniwersytetu w Pabianicach

Szczypiorniści KS Uniwersytet Radom wygrali na wyjeździe z Pabiksem Pabianice 27:25 w meczu dziewiątej kolejki grupy 3 II ligi.

Spotkanie rozpoczęło się dla przyjezdnych fatalnie. Przez dziewięć minut nie potrafili trafić do bramki rywali. Szybko jednak obraz gry uległ zmianie. W kolejnych dwunastu minutach podopieczni trenera Mariusza Greli zdobyli osiem goli tracąc przy tym zaledwie dwa (8:8), a pierwszą połowę zakończyli dwubramkowym zwycięstwem (11:13).

Tuż po przerwie, po golach Michała Zdziecha i dwóch Damiana Cuprysia było 11:16. Szczypiorniści KS Uniwersytetu w kolejnych minutach utrzymywali dość wysokie prowadzenie. Pięć minut przed końcem było 20:25. W ostatnich fragmentach gry przewaga gości nieco stopniała, ale i tak ich zwycięstwo nie było zagrożone.

SPR PABIKS Pabianice - KS Uniwersytet Radom 25:27 (11:13)
Pabiks: Łuczyński, Wężyk - Borsuk 8, Pieczyński 4, Nowicki 4, Trojanowski 4, Kiełbasiński 1, Gościłowicz 3, Pielesiak 1, Matysiak, Stegliński, Stanicki, Andrysiak, Gozdalski
Uniwersytet: Sulima - Rojek 7, Mierzwiak 7, Cupryś 5, Dziura 4, Zdziech 3, Dryja 1, Sikorski, Kacprzak