Szczypiorniści Uniwersytetu przegrali z liderem

KS Uniwersytet Radom przegrał na własnym parkiecie z liderem II ligi Orlen Wisłą II Płock 24:37 (12:14).

Radomianie od początku sobotniego (22 listopada) spotkania postawili rywalom trudne warunki. Dobra gra w obronie i skuteczne kontrataki pozwalały utrzymywać wynik w okolicach remisu. Silny zespół gości wielokrotnie zatrzymywał dobrze dysponowany tego dnia Łukasz Sulima. Przy stanie 12:13 na kilkadziesiąt sekund przed końcem pierwszej połowy, nieudany kontratak radomian zakończył się przechwytem piłki przez rywali i bramką, która dała nieznaczne prowadzenie przyjezdnym (12:14).

Druga odsłona zapowiadała się niezwykle emocjonująco. Niestety rzuty radomskich szczypiornistów nie mogły znaleźć drogi do bramki, do tego kolejne dwuminutowe wykluczenia pozwalały przyjezdnym budować przewagę. Skuteczna i konsekwentna gra lidera ligi uniemożliwiała zniwelować straty, a błędy własne i brak skuteczności były niemal natychmiast karane utratą kolejnych bramek. Ostatecznie radomianie ulegli 24:37. Jednak gdyby nie aż osiem dwuminutowych wykluczeń i lepsza skuteczność - gospodarze mogliby sprawić niespodziankę w hali przy ulicy Chrobrego.

Pierwsza połowa była wyrównana, graliśmy swoje ustawienia, obrona dobrze współpracowała z bramkarzem. Widać było walkę na boisku. W drugiej odsłonie zabrakło konsekwencji i zaangażowania. Niestety brakowało nam mobilizacji, aby walczyć do samego końca. Jeśli chodzi o samą grę to nie wychodziły akcje zespołowe, a skuteczność w rzutach sam na sam i z drugiej linii była zbyt niska. Rywale grali bardzo konsekwentnie, nie popełniali błędów własnych, co w drugiej połowie pozwoliło im uciec na spokojną przewagę - powiedział Mariusz Grela, trener KS Uniwersytet Radom.

KS Uniwersytet Radom - Orlen Wisła II Płock 24:37 (12:14)
KS Uniwersytet Radom: Polit, Sulima, Bień - Rojek 3, Kacprzak 4, Cupryś 3, Zdziech 3, Mierzwiak 2, Sikorski 6, Dziura 2, Włoskiewicz 1, Molendowski, Pawelec, Socha