Było widowiskowo nad zalewem Borki

Było widowiskowo nad zalewem Borki
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W miniony weekend (28 i 29 czerwca) nad radomskim zalewem Borki odbyła się druga edycja Radom Open w plażowej piłce ręcznej. Do gry zgłosiło się osiemnaście zespołów, w tym trzy radomskie. 

Wśród mężczyzn rywalizowało dziesięć ekip, natomiast wśród pań osiem. Radomianie nie liczyli się w walce o zwycięstwo ani w jednej, ani w drugiej kategorii. Zawodniczki AZS EUST Radom zajęły w klasyfikacji ostatnie miejsce (wygrała ekipa Piotrkowianina JUKO Piotrków Trybunalski, która w finale pokonała Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie), natomiast w rywalizacji mężczyzn, na siódmej pozycji uplasowali się juniorzy KS Uniwersytet Radom, a seniorzy tego klubu byli oczko niżej. Najlepszy okazał się Damy Radę Inowrocław, który wygrał w meczu o pierwsze miejsce z Auto Petra Płock.

- Jestem zadowolony z poziomu zawodów. W porównaniu do zeszłego roku był on o wiele wyższy. Drużyny bardzo się sprofesjonalizowały, to jest bardzo pozytywne. Może brakuje nieco więcej zespołów startujących, ale myślę, że to przyjdzie z czasem - mówi Tomasz Paduch, organizator Radom Open.

Plażowa piłka ręczna jest dyscypliną bardzo widowiskową, o czym mogli przekonać się przez dwa dni widzowie nad zalewem Borki. - Twierdzę, że jest to najbardziej widowiskowa z dyscyplin plażowych. Widzowie, którzy przyszli, a było ich trochę, nie mogą czuć się zawiedzeni. Ci, którzy pierwszy raz oglądali zmagania piłkarzy ręcznych na plaży byli zachwyceni - dodaje Tomasz Paduch.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy