W Radomiu zagrają o Puchar Premier RP

W Radomiu zagrają o Puchar Premier RP
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Wszystkim uczestnikom życzę sukcesów. Mam również nadzieję, że ci młodzi sportowcy, którzy zawitają do Radomia w przyszłości, jeśli wybiorą karierę sportową, to zawsze będą mogli w swojej biografii sportowej podkreślić, że brali udział w wojewódzkim finale o Puchar Premiera RP – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

Mecze będą rozgrywane na obiektach MOSiR-u przy ulicy Narutowicza, gdzie główna płyta zostanie podzielona na cztery boiska. Uroczyste otwarcie turnieju nastąpi o godz. 10.00, a wręczenie nagród dla zwycięzców planowane jest na godz. 16.00.

Celem organizacji VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP jest promowanie wśród dzieci sportowej aktywności i zasad gry fair play, aktywizacja lokalnych społeczności  oraz zachęta do wspólnego organizowania różnorodnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”.

Turniej jest organizowany oddzielnie dla drużyn dziewcząt i chłopców, w dwóch kategoriach wiekowych:

•   10-11 lat (roczniki 2004 - 2005)

•   12-13 lat (roczniki 2002 - 2003)

- Zawody będą organizowane na stadionie przy ul. Narutowicza 9. Zawody będą odbywały się równolegle na 4 narysowanych płytach boiska o wymiarach 28x48 metrów. Jednocześnie zapraszamy na trybuny widzów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nie zabraknie tam atrakcji – mówił Jarosław Ludwiński, prezes Szkolnego Związku Sportowego.

W wojewódzkim finale wezmą udział zespoły, które przeszły eliminacje gminne i wojewódzkie. Zwycięzcy awansują do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 14-17 października w Warszawie.

Do tegorocznej rywalizacji w największej i najbardziej prestiżowej imprezie piłkarskiej dla dzieci i młodzieży w naszym kraju, zgłosiło się ponad 15 tysięcy zespołów, w tym blisko 6 tysięcy drużyn dziewcząt! W sumie, w pięciu dotychczasowych edycjach turnieju wystąpiło ok. 700 000 dzieci i młodzieży z całej Polski!

Źródło: UM Radom / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy