W Radomiu powstaje drużyna Amp Futbol

W Radomiu powstaje drużyna Amp Futbol
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W Radomiu powstaje drużyna Amp Futbol. Będzie to zespół, w którym występować będą gracze po amputacji nogi lub ręki. Poszukiwani są zawodnicy i sponsorzy.

Amp Futbol to rodzaj piłki nożnej rozgrywanej przez drużyny, w których biorą udział zawodnicy po jednostronnej amputacji kończyny (zawodnicy grający w polu są po amputacji kończyny dolnej, a bramkarze kończyny górnej). Obecnie ta dyscyplina uprawiana jest w ponad 30 krajach. Co roku, na całym świecie, odbywają się międzynarodowe turnieje tej odmiany piłki nożnej. Podstawowe zasady są takie same, jak w "zwykłym" futbolu. W trakcie gry nie używa się protez, natomiast używa się kul łokciowych.

Pomysłodawcą i trenerem drużyny AmpFutbol Radom jest Paweł Pietrzyk, fizjoterapeuta i manager Smart Relax SPA Hotel Aviator. Pomagać mu będą Paweł Rybołowicz, manager Green Ducks Radom, a także Anna Słopiecka, marketingowiec i właściciel Smart Business, koordynatorka radomskiej akcji Szlachetna Paczka, oraz Augustyn Gumiński, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych. 

Do końca września poszukiwani są zawodnicy, ale również sponsorzy i osoby, które chciałyby aktywnie zaangażować się w projekt. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 510 036 223. Gra w AmpFutbol Radom w przyszłości może zaprocentować grą w ampfutbolowej Reprezentacji Polski, która już w listopadzie jedzie na Amp mistrzostwa świata.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. ampfutbol.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy