Sparingowe wygrane Broni i Radomiaka w Lublinie

Na jednym boisku w Lublinie rozegrały swoje ostatnie mecze sparingowe przed rozpoczęciem rundy wiosennej piłkarze Radomiaka i Broni. Oba zespoły zanotowały zwycięstwa.

O godz. 11:00 na murawę bocznego boiska Areny Lublin wybiegli piłkarze Radomiaka i Motoru. W pierwszej połowie "zieloni" trafili do bramki rywali dwukrotnie. Najpierw w 17 minucie gola zdobył Szymon Stanisławski, a chwilę przed końcem pierwszej części gry podwyższył Leandro Rossi. Po przerwie mogło być 3:0, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Mateusz Radecki. Gospodarze zdobyli gola kontaktowego w 70 minucie, a jego autorem był Damian Falisiewicz. W 82 minucie mógł być remis, ale świetnie w bramce spisał się Michał Kula.

Już w 17 minucie boisko musiał opuścić Włodzimierz Puton. Było to spowodowane stłuczeniem kolana.

Motor Lublin - Radomiak Radom 1:2 (0:2)
Bramki: Falisiewicz 70' - Stanisławski 17', Leandro 41'

Radomiak: Kula - Cieciura (Serodziński 70'), Dubina, Świdzikowski, Sulkowski, Kiełtyka (Stróżka 70'), W. Puton (Agu 17'), Radecki (Filipowicz 70'), Brągiel (Winiarski 70'), Leandro (Wnuk 70'), Stanisławski (Śliwiński 55')

O godz. 13:00 rozpoczął się pojedynek Broni z Lublinianką. W tym spotkaniu również padł wynik 1:2. Do przerwy to jednak gospodarze prowadzili po golu Rafała Stępnia w 27 minucie. Radomianie stworzyli trzy dobre sytuacje do zdobycia gola, ale nie znaleźli drogi do siatki. Blisko wpisania się na listę strzelców byli Paweł Ankurowski, Michał Bojek czy Maruisz Marczak. Ekipa z Plant doprowadziła do remisu w 70 minucie. Po podaniu Marczaka sam na sam wyszedł Piotr Nowosielski i pokonał bramkarza rywali. W 78 minucie Nowosielski był faulowany w polu karnym i chwilę później zamienił jedenastkę na bramkę.

Lublinianka Lublin - Broń Radom 1:2 (1:0)
Bramki: Stępień 27' - Nowosielski 70', 78' (k)
Broń: Budzikur (Wnukowski 46') - Ankurowski, Gorczyca, Skórnicki (Wieczorek 46'), Wichucki, Bojek, Sałek, Bouchniba (Więcek 46'), Leśniewski (Stefański 65'), Nowosielski, Marczak (Kozicki 75')