Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Sparingowe porażki Broni i Radomiaka

Radomskie trzecioligowe drużyny piłkarskie przegrały swoje sobotnie (21 lutego) mecze sparingowe. Broń uległa u siebie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:2, a Radomiak w takim samym stosunku przegrał na wyjeździe ze Zniczem Pruszków.

Broń przystąpiła do pojedynku z KSZO bez Michała Bojka, Mikołaja Skórnickiego oraz Wojciecha Gorczycy. Nie było to dobre spotkanie w wykonaniu ekipy z Plant. Już w 8 minucie radomianie stracili kuriozalnego gola. Goście mieli rzut wolny niemal z połowy boiska. Piłkę w pole karne dograł Michał Kosowski, a ta... wpadła do siatki obok zasłoniętego i zaskoczonego Karola Budzikura. Podopieczni trenera Tomasza Dziubińskiego praktycznie nie stworzyli sobie w tym meczu klarownej sytuacji do zdobycia gola. Popełniali za to sporo strat, notowali dużo niecelnych podań i niepotrzebnych fauli. Pod koniec drugiej połowy przyjezdni ustalili wynik spotkania.

- Nie był to udany sparing dla mojego zespołu. Nie jestem zadowolony, bo za dużo było strat i błędów. Ta gra nie wyglądała tak jak sobie zakładaliśmy. Mieliśmy grać wyżej i prowadzić grę. Spokojnie porozmawiam z drużyną, obejrzymy ten mecz jeszcze raz i wyciągnięmy wnioski - powiedział po meczu Tomasz Dziubiński, trener Broni Radom.

Broń Radom - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:2 (0:1)
Bramki: Kosowski 8', Gajos 77'
Broń (skład za bronradom.pl): Budzikur (Wnukowski 46') - Krukowski, Ankurowski, Wichucki, Wieczorek (Dobosz 65'), Lesniewski, Sałek, Bouchniba (Więcek 75'), Wicik (Kozicki 80'), Nowosielski, Marczak (Stefański 67')

W wyjazdowym pojedynku z drugoligowym Zniczem Pruszków, Radomiak zagrał bez Przemysława Śliwińskiego. Gospodarze objęli prowadzenie w 14 minucie po golu Artura Januszewskiego z rzutu karnego. "Zieloni" tego dnia byli nieskuteczni, bo choć stworzyli sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki, to nie wykorzystali żadnej z nich. Ekipa z Pruszkowa z kolei siedem minut przed końcem podwyższyła na 2:0 po trafieniu Pawła Tomczyka.

Znicz Pruszków - Radomiak Radom 2:0 (1:0)
Bramki: Januszewski 14' (k), Tomczyk 83'
Radomiak (skład za radomiak.pl): Kula (Banasiak 46') - Cieciura (Serodziński 60'), Dubina (Kucharski 60'), Świdzikowski, Sulkowski (Janik 60'), Kiełtyka (Stróżka 60'), W.Puton (Filipowicz 60'), Radecki (Agu 60'), Brągiel (Winiarski 60'), Leandro (Wnuk 60'), Stanisławski (Radecki 75')

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / bronradom.pl / radomiak.pl / fot. archiwum cozadzien.pl

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+