Sparingowe porażki Broni i Radomiaka

Radomskie trzecioligowe drużyny piłkarskie przegrały swoje sobotnie (21 lutego) mecze sparingowe. Broń uległa u siebie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:2, a Radomiak w takim samym stosunku przegrał na wyjeździe ze Zniczem Pruszków.

Broń przystąpiła do pojedynku z KSZO bez Michała Bojka, Mikołaja Skórnickiego oraz Wojciecha Gorczycy. Nie było to dobre spotkanie w wykonaniu ekipy z Plant. Już w 8 minucie radomianie stracili kuriozalnego gola. Goście mieli rzut wolny niemal z połowy boiska. Piłkę w pole karne dograł Michał Kosowski, a ta... wpadła do siatki obok zasłoniętego i zaskoczonego Karola Budzikura. Podopieczni trenera Tomasza Dziubińskiego praktycznie nie stworzyli sobie w tym meczu klarownej sytuacji do zdobycia gola. Popełniali za to sporo strat, notowali dużo niecelnych podań i niepotrzebnych fauli. Pod koniec drugiej połowy przyjezdni ustalili wynik spotkania.

- Nie był to udany sparing dla mojego zespołu. Nie jestem zadowolony, bo za dużo było strat i błędów. Ta gra nie wyglądała tak jak sobie zakładaliśmy. Mieliśmy grać wyżej i prowadzić grę. Spokojnie porozmawiam z drużyną, obejrzymy ten mecz jeszcze raz i wyciągnięmy wnioski - powiedział po meczu Tomasz Dziubiński, trener Broni Radom.

Broń Radom - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:2 (0:1)
Bramki: Kosowski 8', Gajos 77'
Broń (skład za bronradom.pl): Budzikur (Wnukowski 46') - Krukowski, Ankurowski, Wichucki, Wieczorek (Dobosz 65'), Lesniewski, Sałek, Bouchniba (Więcek 75'), Wicik (Kozicki 80'), Nowosielski, Marczak (Stefański 67')

W wyjazdowym pojedynku z drugoligowym Zniczem Pruszków, Radomiak zagrał bez Przemysława Śliwińskiego. Gospodarze objęli prowadzenie w 14 minucie po golu Artura Januszewskiego z rzutu karnego. "Zieloni" tego dnia byli nieskuteczni, bo choć stworzyli sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki, to nie wykorzystali żadnej z nich. Ekipa z Pruszkowa z kolei siedem minut przed końcem podwyższyła na 2:0 po trafieniu Pawła Tomczyka.

Znicz Pruszków - Radomiak Radom 2:0 (1:0)
Bramki: Januszewski 14' (k), Tomczyk 83'
Radomiak (skład za radomiak.pl): Kula (Banasiak 46') - Cieciura (Serodziński 60'), Dubina (Kucharski 60'), Świdzikowski, Sulkowski (Janik 60'), Kiełtyka (Stróżka 60'), W.Puton (Filipowicz 60'), Radecki (Agu 60'), Brągiel (Winiarski 60'), Leandro (Wnuk 60'), Stanisławski (Radecki 75')