Sensacja w półfinale! Znamy finalistów Mirax Pucharu Polski!

W pierwszej parze półfinałowej Proch Pionki podejmował na własnym obiekcie faworyta Mirax Pucharu Polski - Broń Radom. Podopieczni Dariusza Różańskiego w tym sezonie nie przegrali żadnego spotkania, wliczając w to rozgrywki ligowe.

Jako pierwsi do ataku ruszyli goście z Radomia i za sprawą Dawida Sali już w 3 minucie spotkania objęli prowadzenie! Defensor Broni popisał się skutecznością przy egzekwowaniu rzutu karnego i  udanie rozpoczęli półfinałowe starcie. Gospodarze na bramkę Dawida Sali odpowiedzieli od razu po zmianie stron, kiedy to w 47 minucie spotkania wyrównał Oskar Bawor. W 82 minucie meczu prowadzenie po raz pierwszy w tym pojedynku dał Marcin Cierzuch, który tym trafieniem dał zwycięstwo swojemu zespołowi, a Broń sensacyjnie odpadła z gry o trofeum.

W drugiej parze półfinałowej, Sadownik Błędów mierzył się z Oskarem Przysucha. To starcie było prawdziwym strzeleckim popisem zawodników z Przysuchy, chociaż musieli odrabiać straty w tym spotkaniu. W 24 minucie meczu prowadzenie rewelacji rozgrywek dał Adrian Krawczyk. Stracona bramka podziałała na zawodników Oskara, jak płachta na byka, gdyż w kolejnych minutach meczu wbili swojemu przeciwnikowi aż sześć bramek! Gole dla Oskara zdobywali: Paweł Kowalczyk, Paweł Maciejczyk, Łukasz Sapieja, a hattricka zaliczył Bartłomiej Madej!

W finale zagrają zatem Proch Pionki oraz Oskar Przysucha. O tym gdzie i kiedy rozegrane zostanie starcie o puchar, dowiem się w najbliższy czwartek (13 października), a decyzję podejmie Prezydium Zarządu Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Proch Pionki - Broń Radom 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Dawid Sala 3 z rzutu karnego, 1:1 Oskar Bawor 47, 2:1 Marcin Cierzuch 82.

Sadownik Błędów - Oskar Przysucha  1:6 (1:1)
Bramki: 1:0 Adrian Krawczyk 24, 1:1 Paweł Kowlaczyk 38, 1:2 Bartłomiej Madej 51, 1:3 Bartłomiej Madej 55,  1:4 Paweł Maciejczak 66, 1:5 Łulasz Sapieja 69, 1:6 Bartłomiej Madej 81.

(wyniki spotkań: rozpn.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.