Radomiak Radom - Broń Radom - zapis relacji

W 67. Derbach Radomia, Radomiak okazał się zdecydowanie lepszy od Broni. Zieloni pokonali lokalnego rywala aż 4:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Maciej Świdzikowski (52'), Leandro (60') oraz Szymon Stanisławski - dwie (86' i 90'+3).

90'+3 - KONIEC MECZU. RADOMIAK - BROŃ 4:0!!!
90'+ 2 - GOL dla Radomiaka! Fatalne nieporozumienie Wnukowskiego z jednym z obrońców, do piłki podbiega Stanisławski i GOL!

90' - rzut wolny dla Broni. Sędzia dolicza minimum trzy minuty do regulaminowego czasu gry
89' - zmiana w Radomiaku, schodzi Leo, wchodzi Wnuk
88' - z dystansu strzela Puton, ale wysoko ponad bramką
86' - GOL dla Radomiaka! Barzyński doskonale podaje do Stanisławskiego, ten wychodzi sam na sam z Wnukowskim, precyzyjnie strzela i GOL! Radomiak - Broń 3:0
83' - trzecia zmiana w Radomiaku, schodzi Serodziński, wchodzi Karasek
82' - Dubina fauluje Nogaja, rzut wolny dla Broni, do piłki podchodzi Nowosielski, podaje w pole karne, ale wybijają obrońcy Radomiaka
81' - rzut wolny dla Broni
75' - Nowosielski dobrze podaje w pole karne do Marczaka, ale ten drugi nie potrafi opanować piłki
74' - zmiana w Broni, schodzi Krukowski, wchodzi Rdzanek
73' - żółta kartka dla Leo
72' - z woleja uderza Barzyński, broni Wnukowski
71' - Gorczyca ostro fauluje Barzyńskiego. Rzut wolny dla Radomiaka. Żółta kartka dla Gorczycy
69' - zmiana w Broni, schodzi Leśniewski, wchodzi Nogaj
68' - zmiana w Radomiaku, schodzi Brągiel, wchodzi Barzyński
67' - Stanisławski zatańczył w narożniku boiska z Wieczorkiem, dośrodkowanie w pole karne i rzut rożny dla Zielonych
65' - zmiana także w Radomiaku, schodzi Śliwiński, wchodzi Stanisławski
64' - zmiana w Broni, schodzi Bouchniba, wchodzi Książek
63' - Leo indywidualnie, ale Skórnicki odbiera mu piłkę
60' - GOL dla Radomiaka! Radecki zagrywa prostopadle do Leo, ten ogrywa Gorczycę, wpada w pole karne, uderza po długim słupku i GOL!
Radomiak - Broń 2:0
59' - Wieczorek fauluje Leo, rzut wolny dla Zielonych
58' - rzut rożny dla Broni
57' - fauluje Serodziński, rzut wolny dla Broni
52' - GOL dla Radomiaka! Z 30 metrów z rzutu wolnego uderza Dubina, Wnukowski wypuszcza piłkę z rąk, dobija Świdzikowski i GOL!

48' - z wolnego uderza Marczak, ale wspaniale interweniuje Kula
47' - Radecki fauluje Bojka, rzut wolny dla Broni. Żółta kartka dla Radeckiego.
46' - początek drugiej połowy

Piłkarze wybiegają ponownie na murawę.

Opóźnia się rozpoczęcie drugiej połowy. Okazuje się, że zostało uszkodzone ogrodzenie oddzielające kibiców obu drużyn. Sędzia nakazuje piłkarzom powrót do szatni.

45'+ 1 - koniec pierwszej połowy
Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry.
45' - rzut wolny dla Zielonych, dośrodkowuje w pole karne Puton, piłkę głową uderza Leo, ale minimalnie obok bramki
42' - kolejny rzut rożny dla Radomiaka
41- dobra akcja Brągiela i Putona, rzut rożny dla gospodarzy
38' - małe spięcie pomiędzy Agu i Tituninem, musi interweniować sędzia
33' - mocny strzał Putona zza pola karnego, dobra interwencja Wnukowskiego, rzut rożny dla Radomiaka
31' - Cieciura fauluje i zostaje upomniany żółtą kartką
28' - Krukowski ostro fauluje atakującego Brągiela, rzut wolny dla Radomiaka, do bramki jest około 20 metrów, strzela Leo i bardzo dobra interwencja Wnukowskiego. Żółta kartka dla Krukowskiego
25' - dobre podanie Śliwińskiego w pole karne do Leandro, ale ten drugi nie doszedł do piłki
21' - coraz groźniejsze ataki Broni. Marczak dośrodkowuje z lewej strony w pole karne, ale piłkę pewnie łapie Kula
19' - Cieciura fauluje Marczaka na 25 metrze, rzut wolny dla Broni, dośrodkowanie w pole karne i Skórnicki był blisko strzelenia gola
17' - po akcji Brągiela powinien być rzut rożny dla Radomiaka, ale sędzia nakazał wznowienie gry od bramki
13' - Śliwiński na spalonym
12' - Świdzikowski fauluje Nowosielskiego, rzut wolny dla Broni
10' groźny strzał Śliwińskiego, ale obok bramki
8' - dużo walki w środku pola
6' - Nowosielski fauluje w środku pola Putona
4' - kolejny corner dla Zielonych
3' - rzut rożny dla Radomiaka, dośrodkowanie, ale bez problemu piłkę wybija obrońca Broni
2' - Bojek wywalczył rzut rożny dla Broni, Marczak dośrodkowuje, strzela Skórnicki, ale wysoko ponad bramką Kuli
1' - początek meczu

Fantastyczna atmosfera na stadionie.

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę. Za chwilę początek meczu.

Koniec rozgrzewek.

Mecz poprowadzi sędzia Marek Lewandowski. Pomagać mu będą Mariusz Bors oraz Jacek Przepióra.

Stadion wypełnia się kibicami.

Znamy już składy Radomiaka i Broni:

Radomiak Radom: Kula - Cieciura, Świdzikowski, Dubina, Serodziński, Krystian Puton, Radecki, Agu, Brągiel, Leandro, Śliwiński

Rezerwowi: Banasiak, Barzyński, Karasek, Kucharski, Włodzimierz Puton, Stanisławski, Wnuk

Broń Radom: Wnukowski - Krukowski, Skórnicki, Gorczyca, Wieczorek, Bojek, Titunin, Bouchniba, Leśniewski, Nowosielski, Marczak

Rezerwowi: Radczenko, Rdzanek, Nogaj, Wichucki, Książek, Stefański, Ankurowski

Obie drużyny wyszły już na rozgrzewkę.

16.25 - Witamy ze stadionu imienia Braci Czachorów przy ulicy Struga 63 w Radomiu. Za 35 minut rozpocznie się wielkie piłkarskie święto - derby Radomia pomiędzy Radomiakiem, a Bronią. Zapowiada się mnóstwo emocji.