Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Rozpoczął się festiwal "Kameralne Lato".

Rozpoczął się festiwal
W niedzielę (5 lipca) ruszyło Kameralne Lato.  Tradycyjnie już od początku festiwal rozpoczął się paradą zabytkowych samochodów. Za nami także pierwsze projekcie i warsztaty. Impreza potrwa do soboty, 11 lipca.

To już ósma edycja Kameralnego Lata. W programie są jak zwykle konkursy filmowe, warsztaty dla młodych twórców, plenerowe projekcje i szereg imprez towarzyszących. W tym roku, w konkursie głównym o nagrodę będą rywalizowały 24 filmy wyprodukowane przez zawodowych twórców lub studentów i absolwentów szkół artystycznych. Są wśród nich filmy fabularne, dokumentalne i animowane, które oceniać będzie jury pod przewodnictwem Radosława Piwowarskiego. Z kolei w Konkursie Filmów Niezależnych ocenionych zostanie 14 produkcji. Są to filmy offowe, amatorskie, stworzone przez reżyserów od wielu lat obecnych w nurcie kina niezależnego. Konkursowe prezentacje będą się odbywały w czwartek i piątek w kinie Helios. - Dla mnie Kameralne Lato to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w mieście – mówił prezydent Radosław Witkowski na śniadaniu prasowym, podczas którego omawiany był m.in. program ósmej edycji Kameralnego Lata.

W poniedziałek, w ramach „Akademii zawodowców” uczestnicy warsztatów filmowych poznawali także tajniki dobrego scenariusza. Kręcono sceny do krótkiego filmu, informującego o zagrożeniach nad wodą. - To jest scena, w której ktoś wskakuje do wody i wiadomo, że to się może bardzo źle skończyć. Dla nas jednak najważniejsze jest tak naprawdę bezpieczeństwo na planie. W trakcie kręcenia scen potencjalnie niebezpiecznych trzeba uważać, żeby nie stworzyć realnego zagrożenia  – mówi Grzegorz Jaroszuk, reżyser.

W organizację festiwalu zaangażowana jest również Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu. - To jest prawdopodobnie jedyny festiwal na świecie, w którym udział bierze policja. Poprzez film chcemy oddziaływać na zachowania ludzi. W tym roku promujemy m.in. bezpieczne zachowania nad wodą – powiedział inspektor Marek Świszcz, I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.


Kameralne Lato - parada otwierająca


Tradycyjnie ambasadorką festiwalu jest Anna Mucha, która na otwarciu przyznała, że impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem, i że na stałe wpisze się w nasz radomski krajobraz.  - Mam nadzieję, że się zakorzenimy tutaj na dobre i rzeczywiście Kameralne Lato w Radomiu będzie festiwalem organizowanym co roku, z coraz bogatszą tradycją - mówiła na rozpoczęciu Anna Mucha.

Do Radomia przyjedzie także Radosław Piwowarski, znany reżyser twórca m.in. „Marcowych migdałów” czy „Pociągu do Hollywood”. Jeden z najpopularniejszych polskich filmowców będzie przewodniczył jury konkursu głównego. PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy