Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Noc Muzeów pełna atrakcji

Noc Muzeów pełna atrakcji
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

O tym, jak będzie przebiegała Noc Muzeów w Muzeum im. Jacka Malczewskiego, Kamienicy Starościńskiej i Zespole Szkół Plastycznych pisaliśmy TUTAJ.


Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

MWG tradycyjnie na Noc Muzeów zaprasza w piątek, 19 maja. Tym razem tematem przewodnim wydarzenia będzie przekład literacki, dlatego publiczność, która odwiedzi Muzeum Gombrowicza będzie mogła posłuchać utworów Boba Dylana w tłumaczeniu i wykonaniu Filipa Łobodzińskiego – dziennikarza, krytyka literackiego i tłumacza oraz zespołu Dylan.pl. Początek o godz. 20. Po koncercie organizatorzy zapraszają na wystawę Instytutu Książki, zatytułowaną „Literatura polska w przekładach na języki obce”. - Instytut od lat wspiera translatorów przyswajających polską literaturę czytelnikom na całym świecie. Oprócz plansz pokazujących dorobek tej instytucji w obszarze przekładu literackiego, będzie można obejrzeć krótkie wywiady z ośmioma wybitnymi tłumaczami – mówi Tomasz Tyczyński, kierownik MWG. - Zwiedzanie tej wystawy i naszej stałej ekspozycji „Ja, Gombrowicz” planujemy do północy.

Gości do Wsoli dowiezie bezpłatny autobus MPK. Zbiórka o godz. 19.20 na przystanku Chrobrego/Czysta (kierunek: Michałów). Powrót do Radomia ok. godz. 22.15.

"Zwierzogrody" Józefa Wilkonia w muzeum im. Jacka Malczewskiego

Noc Muzeów u strażaków

Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku radomscy strażacy zapraszają do siebie. - Będzie można zobaczyć salę tradycji im. gen. Jarosza, w której mamy pamiątkowe fotografie, stare sztandary i hełmy strażackie, stare pompy pożarnicze - mówi Konrad Neska, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Radomiu. - Nasi goście będą też mieli okazję zwiedzić jednostkę od kuchni - będzie możliwość porozmawiania ze strażakami o naszej pracy i zobaczenia, jakim sprzętem dysponujemy. A najmłodsi będą mogli przymierzyć ubrania i hełmy strażackie. Zapraszamy więc całe rodziny.

Noc Muzeów u strażaków potrwa od godz. 18 do północy.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Elektrownia Noc Muzeów rozpocznie już po południu w sobotę. - A to ze względu na wyjątkową wystawę tańczących kwiatów, które potrzebują słońca – mówi Zbigniew Belowski, zastępca dyrektora ds. artystycznych Elektrowni. - Oprócz wystawy Aleksandre’a Danga „Tańczące kwiaty” goście będą mogli także obejrzeć mural w ramach ekspozycji Marcina Podolca „Morze po kolana”. Zapraszamy od godz. 15 do 1 w nocy.

Atrakcją wieczoru będzie blok koncertowy. Pierwszy to występ poświęcony muzykowi Andrzejowi Przybielskiemu - „Tribute to Andrzej Przybielski”. Z kolei powstały w 2013 roku Backspace to jedna z najbardziej oryginalnych grup na polskiej scenie muzyki improwizowanej. Dla miłośników kina przygotowano - pod hasłem „Od sztuki do kina” - przegląd artystów sztuki współczesnej, którzy zajęli się tworzeniem pełnometrażowych filmów fabularnych pod hasłem „Od sztuki do kina”.

Wstęp na wystawy bezpłatny. Blok koncertowy – 5 zł, podobnie jak bilet do kina na jeden seans. Liczba miejsc na widowni ograniczona. Wszystkie filmy dla widzów od 15. roku życia.

Moc Rowerów w Noc Muzeów

Podczas Nocy Muzeów po raz pierwszy w stacjonarnej odsłonie zaprezentuje się Mobilne Muzeum Polskich Rowerów. Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści” wspólnie z Domem Kultury „Idalin” zaprasza na pl. Konstytucji 3 Maja w godz. 17-23.59. W podwórku kamienicy pod nr. 3, gdzie niegdyś mieścił się hotel „Europa”, będziemy mogli zobaczyć kilkadziesiąt zabytkowych jednośladów i wiele historycznych pamiątek dokumentujących rowerową historię Radomia. Organizatorzy przygotowali konkursy i zabawy dla dzieci, a także urządzili retro-pokój kibica z Wyścigiem Pokoju na kineskopowym telewizorze. Będzie można pojeździć na zabytkowym rowerze i zrobić sobie zdjęcie z bicyklem.

Oficyna dawnego hotelu Europa ma być siedzibą Muzeum Polskich Rowerów, którego oficjalne otwarcie planowane jest na koniec roku.

Muzeum Wsi Radomskiej


Wstęp na Noc Muzeów w skansenie kosztuje złotówkę. W wybranych chałupach – w godz. 19-22 - toczyć się będzie prawdziwe życie... W chałupie z Jastrzębi zespół Ostałki pokaże, jak darło się pierze na dawnej wsi. W chałupie z Chomentowa panie z zespołu Zaborowianki uruchomią warsztat tkacki i pokażą, jak przędło się na kołowrotku, a w chałupie z Alojzowa przeniesiemy się do lat 60. dzięki zespołowi Zdziechowianki i przypomnimy sobie, np. stare sposoby robienia makaronu. Tradycyjna potańcówka, tym razem przy muzyce kapel Henryka Gwiazdy z Radomia i Wacława Imiołka z Jedlanki, potrwa do północy.


American Corner

Zapraszamy na piąte urodziny American Corner, które organizujemy w ramach Nocy Muzeów 2017. Jesteśmy pewni, że impreza w całości organizowana w języku angielskim będzie ciekawą ofertą dla wszystkich, którzy chcą szlifować swoje umiejętności mówienia, a także pragną przenieść się na kilka godzin w świat amerykańskiej muzyki i filmu – mówi Karolina Adamczyk z American Corner. - Czeka nas pięć godzin zabawy z żywym językiem, ciekawi zagraniczni goście, quizy i zadania dla odwiedzających, konkursy z nagrodami.

Noc Muzeów w siedzibie American Corner (ul. Traugutta 31/33) rozpocznie się o godz. 18 „Amerykańskimi motywami muzycznymi” Bartka Czubaka (Jazz in Duo). O godz. 18.45 zaplanowano „The soundtrack of American film and...a little bit of Chopin” - spotkanie online z amerykańską pianistką Pamelą Howland, a potem interaktywną grę „Let's play Kahoot. American Pop Culture”, prowadzoną przez Jeremy'ego Berrymana. O godz. 20 rozpocznie się wykład online M. Krause - specjalistki ds. nowych technologii przy Amerykańskim Departamencie Stanu, pasjonatki robotyki i ruchu DIY -    Do it yourself. Będzie też „The Hollywood walk of fame” - prezentacja i gra dla uczestników oraz miniwykład Vanessy DeWig „The road to Hollywood. How did we get there?”.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+


Komunikacja podczas Nocy Muzeów


W nocy z 20 na 21 maja w godz. ok. 18-1.30 Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji uruchomione zostaną dwie bezpłatne linie nocne: 100 i 101.


Linie 100 i 101 zapewnią radomianom dojazd do placówek biorących udział w Nocy Muzeów: Muzeum im. Jacka Malczewskiego przy Rynku 11, Domu Gąski i Esterki (Muzeum Sztuki Współczesnej) przy Rynku 4/5, Kamienicy Starościńskiej (spółka Rewitalizacja) przy ul. Grodzkiej 8, Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” przy ul. Kopernika 1, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Traugutta 57, wystawy zabytkowych rowerów przy pl. Konstytucji 3 Maja 3 oraz Muzeum Wsi Radomskiej przy ul. Szydłowieckiej 30 (wejście od Stawowej).

Trasa linii 100: Muzeum Wsi Radomskiej, Stawowa, Starokrakowska, Limanowskiego, 1905 Roku, Dowkontta, Poniatowskiego, pl. Dworcowy (powrót bezpośrednio przez Poniatowskiego), Traugutta, Żeromskiego (powrót Wałową, Lekarską i Tochtermana), Reja, Okulickiego, Chłodna (powrót Polną), Wernera, Kelles-Krauza, Struga, Chrobrego, Mieszka I, Królowej Jadwigi, Os. Michałów (pętla linii 3, 7 i 24).

Trasa linii 101: Muzeum Wsi Radomskiej, Stawowa, Starokrakowska, Stalowa, Lipskiego (obwodnica - jezdnia główna), Warsztatowa, Wierzbicka, Czarnoleska, trasa N-S (powrót przez Sycyńską), Kuronia (obwodnica), przedłużenie Młodzianowskiej, Młodzianowska, Jana Pawła II, al. Grzecznarowskiego, Dowkontta, Poniatowskiego, pl. Dworcowy (powrót bezpośrednio przez Poniatowskiego), Traugutta, Żeromskiego (powrót Wałową, Lekarską i Tochtermana), Malczewskiego, Kelles-Krauza, Struga, Pileckiego, Kelles-Krauza, 25 Czerwca, Żeromskiego, Szklana, Struga, 11 Listopada, Zbrowskiego, Paderewskiego, Sempołowskiej, os. Gołębiów II/ Sempołowskiej (pętla linii 16, powrót z zawracaniem na rondzie Urbanowicza).

Szczegółowy wykaz odjazdów linii 100 i 101 z poszczególnych przystanków jest dostępny na stronie www.mzdik.pl.

Przejazdy autobusami linii 100 i 101 będą bezpłatne dla wszystkich pasażerów!

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy