Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Kameralne Lato 2017. Filmowcy w Radomiu

Kameralne Lato 2017. Filmowcy w Radomiu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ- Jesteśmy dumni, że już od dziesięciu lat możemy gościć największą w województwie mazowieckim filmową imprezę organizowaną poza Warszawą. Na stałe wpisała się ona w kalendarz ważnych wydarzeń kulturalnych w Radomiu. W tym roku zwiększyliśmy nasze finansowe zaangażowanie w to przedsięwzięcie i mam nadzieję, że po raz kolejny, wspólnie z organizatorami Kameralnego Lata, będziemy mogli ogłosić sukces – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Od pierwszej edycji bardzo istotnym elementem festiwalu są warsztaty filmowe, realizowane pod okiem profesjonalistów. Podczas warsztatów młodzi ludzie przechodzą pełną drogę od scenariusza do gotowego filmu, zaprezentowanego publiczności na uroczystej gali. -  Kameralne Lato to impreza, która pokazuje, że nasze miasto to dobre miejsce na start.  Dlatego cieszymy się, że co roku przyjeżdża do nas wielu młodych ludzi, którzy pod okiem fachowców mogą rozwijać swoje umiejętności, a później kiedy już być może zostaną wielkimi filmowcami będą wspominać, że początki ich karier są związane  z Radomiem - mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

W tym roku element ten zyskuje dodatkowo wymiar międzynarodowy. Radom odwiedzą ekipy filmowe z Włoch, Francji i Węgier, które w trakcie Kameralnego Lata uczestniczyć będą w warsztatach filmu reklamowego SpotShot. - Mamy poczucie, że w Radomiu wszystko nam pomaga. Dzięki wsparciu naszych partnerów ten festiwal ma swój wyjątkowy  charakter i sens. Mamy poczucie, że jego efektem jest rozbudzenie wśród młodych ludzi filmowej pasji i fantazji – mówi ambasador Kameralnego Lata Anna Mucha.

Oprócz warsztatów w ramach festiwalu odbywają się konkursy filmowe m.in. Konkurs Główny, który prezentuje najnowsze osiągnięcia młodych reżyserów, scenarzystów, autorów zdjęć, montażystów i aktorów dziedzinie filmu krótkometrażowego. Nagrodą w konkursie jest przyznawany od 2013 roku Złoty Łucznik -  Grand Prix Konkursu Głównego w wysokości 6 tys. zł ufundował prezydent Radomia.

Dziesięcioletni intensywny rozwój festiwalu sprawił, że stał się on największą, organizowaną poza Warszawą imprezą filmową w województwie mazowieckim, ze stała, szeroką grupą odbiorców. Festiwal gromadzi też wokół siebie środowisko młodych polskich twórców filmowych. W gronie laureatów  ubiegłorocznych edycji festiwalu znajdują się m.in. Kuba Czekaj, Magnus von Horn, Grzegorz Jaroszuk, Julia Kolberger i wielu innych.

Podstawowym celem Kameralnego Lata jest dotarcie do mieszkańców Radomia i zapewnienie im szerokiego dostępu do kultury filmowej zaprezentowanej w sposób atrakcyjny, widowiskowy, ale również wartościowy pod względem kulturalno-edukacyjnym. Organizując festiwal stowarzyszenie Filmforum chce zwrócić także uwagę na Radom. To drugie co do wielkości miasto w województwie mazowieckim.

To jedyny festiwal filmowy w Polsce organizowany we współpracy ze służbami mundurowymi, w tym przede wszystkim z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu. Jednym z ważnych celów festiwalu jest kształtowanie dobrych wzorców społecznych, zachęcanie młodych ludzi do uczestnictwa w kulturze filmowej oraz - realizowana wspólnie z policją - profilaktyka społeczna.

10. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato odbędą się 2-8 lipca.

KONKURSY FILMOWE

Konkurs Główny


Konkurs prezentuje najnowsze osiągnięcia młodych reżyserów, scenarzystów, autorów zdjęć, montażystów i aktorów w dziedzinie filmu krótkometrażowego. Pokazuje filmy fabularne, animowane, dokumentalne, zarówno etiudy szkolne, jak i profesjonalne debiuty krótkometrażowe - a więc filmy, które prawdopodobnie nie trafią do szerokiej dystrybucji kinowej.

Od lat czynnikiem wyróżniającym Konkurs Główny KAMERALNEGO LATA jest czynny udział jurorów i publiczności w dyskusjach po każdej projekcji. W ten sposób festiwal nawiązuje do najlepszych tradycji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, które uczyły nie tylko świadomego odbioru sztuki, ale także umiejętności twórczej dyskusji wokół filmów.

Nagrodą główną w Konkursie jest przyznawany od 2013 roku „ZŁOTY ŁUCZNIK”.
W Konkursie przyznawane jest także WYRÓŻNIENIE Komendy Wojewódzkiej Policji
z siedzibą w Radomiu za najlepszy film o tematyce społecznej. Z okazji dziesięciolecia KAMERALNEGO LATA, NAGRODĘ SPECJALNĄ ufunduje również Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, pani Magdalena Sroka. W Jury oceniającym filmy zasiadają
co roku profesjonalni reżyserzy filmowi, operatorzy, montażyści, aktorzy i dziennikarze.

Konkurs Filmów Niezależnych


W konkursie rywalizować będą filmy offowe, amatorskie, stworzone przez reżyserów od wielu lat obecnych w nurcie kina niezależnego. Do programu wyselekcjonowane zostaną filmy wyróżniające się świeżością, oryginalnością oraz autorskim spojrzeniem twórcy. Niezależność postrzegania świata i dzieła jest w tym wypadku ważniejsza, niż poziom techniczny lub doświadczenie realizatorskie twórców. Filmy oceni profesjonalne Jury złożone z dziennikarzy i osób zajmujących się kulturą filmową.

Konkurs Filmów Odrzutowych HYDE PARK


Podczas Hyde Parku zaprezentowanych zostanie kilkanaście krótkich, bo trwających do 15 minut, zabawnych form filmowych zrealizowanych przez filmowców amatorów, które ze względu na swoją błyskotliwą formę i treść, przy jednoczesnych niedostatkach warsztatowych, bardzo często wymykają się spod jakiejkolwiek klasyfikacji gatunkowej. Pozostają najczęściej nie tyle niedocenione, co w ogóle niezauważone. HYDE PARK jest miejscem, gdzie wszystkie amatorskie produkcje w końcu mogą zostać zaprezentowane przed szeroką i spontanicznie reagującą publicznością, która w drodze plebiscytu wybiera zwycięzcę konkursu.

>> MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY FILMU REKLAMOWEGO SPOTSHOT

nowy profil warsztatów filmowych


Pogłębianie wiedzy filmowej przez cykl wykładów i ćwiczeń praktycznych stanowi jedno
z głównych założeń KAMERALNEGO LATA. Od pierwszej edycji impreza stwarza młodym ludziom możliwość samodzielnej realizacji krótkich form filmowych. Pod okiem doświadczonych filmowców, przy użyciu profesjonalnego sprzętu i z kompleksowym wsparciem specjalistycznych firm z branży filmowej, uczestnicy warsztatów mają okazję zrealizować własne pomysły na krótkometrażowe filmy oraz zaprezentować efekty swojej pracy na dużym ekranie kina HELIOS, podczas uroczystej gali finałowej. W ubiegłym roku wykładowcami warsztatów byli m.in. reżyserzy: Kuba Czekaj, Marcin Bortkiewicz i Rafael Lewandowski, scenarzysta Cezary Harasimowicz, aktor Antoni Królikowski, montażystka dźwięku Dorota Nowocień oraz producent filmowy Derrick Ogrodny.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

W 2016 roku spot zrealizowany w trakcie warsztatów filmowych KAMERALNEGO LATA stał się częścią całorocznej kampanii społecznej Policji pod nazwą „SMART-STOP”, ostrzegającej przed nieodpowiedzialnym korzystaniem z telefonów komórkowych. W ciągu zaledwie kilku tygodni od publikacji w sieci, spot uzyskał prawie 300.000 wyświetleń.

Niesłychanie pozytywny odbiór społeczny kampanii „SMART-STOP” skłonił organizatorów KAMERALNEGO LATA do sprofilowania warsztatów filmowych pod kątem reklamy społecznej. Warsztaty uzyskają dzięki temu nowy wymiar programowy, uczestnicy będą mogli nabyć unikalne kompetencje, a zrealizowane przez nich materiały filmowe zyskają szansę na szeroką dystrybucję.

Młodzież z Francji, Węgier i Włoch

Do grona partnerów jubileuszowej, 10. edycji KAMERALNEGO LATA dołączyły zagraniczne organizacje branżowe zajmujące się edukacją filmową: Association Les Arts du Spectacle (Francja), Szitafilm kft (Węgry) i Associazione Cinematografica e Culturale LABORATORIO DEI SOGNI (Włochy). Dzięki tej współpracy, osoby biorące udział w warsztatach będą miały okazję zdobyć filmowe doświadczenia w międzynarodowym gronie filmowych pasjonatów z Francji, Polski, Węgier i Włoch.


W ramach warsztatów 4 międzynarodowe grupy szkoleniowe zrealizują atrakcyjne materiały filmowe oraz wezmą udział w serii profesjonalnych szkoleń z zakresu scenopisarstwa, reżyserii, organizacji produkcji, realizacji obrazu, postprodukcji
i dystrybucji.

Projekt SPOTSHOT będzie wpisanym w formułę międzynarodowej wymiany młodzieży, programem edukacji społeczno-kulturalnej. SPOTSHOT będzie realizowany w oparciu
o nowoczesne techniki audiowizualne, wykorzystujące film jako narzędzie edukacji społecznej i swobodnego dialogu międzykulturowego w gronie młodych ludzi pochodzących z różnych krajów. Celem projektu w wymiarze artystycznym jest realizacja
w międzynarodowym gronie krótkich filmów reklamowych o tematyce społecznej. Filmy zrealizowane przez uczestników projektu zostaną wykorzystane w kampaniach reklamowych prowadzonych przez organizatorów.


Na zgłoszenia do udział w międzynarodowych warsztatach filmowych SPOTSHOT czekamy do 7 czerwca 2017 r. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warunkiem udziału jest przesłanie pomysłu na scenariusz fabularyzowanej reklamy społecznej, który będzie punktem wyjścia do przygotowania finalnych scenariuszy realizowanych filmów.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej festiwalu (www.kameralnelato.pl).


/>> AKADEMIA ZAWODOWCÓW


Dla osób nie biorących udziału w praktycznych warsztatach filmowych organizatorzy przygotowali cykl wykładów otwartych, w których uczestniczyć może każdy zainteresowany. Wszyscy mieszkańcy Radomia i okolic zaproszeni zostaną do udziału
w spotkaniach z doświadczonymi filmowcami, którzy opowiedzą o pracy na planie filmowym.


Podczas dotychczasowych edycji wykłady prowadzili m.in.: Janusz Zaorski, Magdalena Łazarkiewicz, Adrian Panek, Rafael Lewandowski, Maciej Pisuk, Barbara Białowąs, Anna Mucha, Mateusz Damięcki, Radosław Ładczuk, Rafał Listopad, Marcin Kot Bastkowski, Piotr Matwiejczyk, Andrzej Wolf, Wojciech Solarz, Lidia Popiel, Arkadiusz Jakubik, Lesław Żurek, Antoni Królikowski, Eryk Lubos, Kuba Czekaj, Marcin Bortkiewicz i Radosław Piwowarski.

W 2017 roku w gronie specjalistów prowadzących warsztaty znajdą się m.in. reżyserzy: Katarzyna Klimkiewicz i Grzegorz Zariczny, aktorzy: Anna Mucha i Robert Gonera, producent filmowy Derrick Ogrodny, scenarzystka Agnieszka Kruk, montażystka dźwięku Dorota Nowocień oraz autor zdjęć filmowych Adam Palenta.


>> OTWARTE WARSZTATY AKTORSKIE DLA MŁODZIEŻY

W 2017 roku KAMERALNE LATO część swoich wykładów kieruje do bardzo młodych pasjonatów aktorstwa. Młodzież w wieku 11-14 lat zaproszona będzie do wzięcia udziału w cyklu spotkań pod hasłem „ABC pracy przed kamerą”, a nieco starsza, w wieku 12-17 lat, na wykłady pt. „Metoda Stanisławskiego. Praca w teatrze, a praca przed kamerą”. Warsztaty realizowane będą we współpracy z partnerami festiwalu: American Corner
i Radomskim Klubem Środowisk Twórczych ŁAŹNIA.


>> SEKCJA DZIECIĘCA „KAMERALNE LATO DZIECIOM”

W tym cieszącym się od lat wielkim zainteresowaniem cyklu, przeznaczonym dla najmłodszych widzów, zostaną zaprezentowane najciekawsze dziecięce animacje. Tematyka prezentowanych filmów zostanie dobrana zgodnie ze społeczno-wychowawczym kontekstem imprezy. Spotkania z młodą widownią poprowadzą policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Projekcje tradycyjnie odbędą się w radomskim kinie HELIOS.


>> WYDARZENIA BRANŻOWE


INTERFILMLAB - edukacja na rzecz zwiększenia konkurencyjności i możliwości eksportowych polskiego przemysłu filmowego


Celem tego specjalistycznego, ogólnopolskiego projektu jest edukacja młodych twórców
i osób działających w branży filmowej w zakresie międzynarodowej sprzedaży, dystrybucji, obiegu festiwalowego, reguł współpracy z agentami sprzedaży, zasad korzystania
z europejskich platform dystrybucyjnych oraz skutecznego samokształcenia i budowania własnej, autorskiej rozpoznawalności na międzynarodowym rynku filmowym.


W ramach KAMERALNEGO LATA zostaną przygotowane kompleksowe szkolenia dla młodych filmowców, dotyczące promocji i dystrybucji polskiej kinematografii na rynkach zagranicznych. Rezultatem końcowym projektu będzie opracowanie raportu, stanowiącego rodzaj praktycznego poradnika dla wchodzących na rynek twórców filmowych, producentów i dystrybutorów. Dzięki profesjonalnemu przeszkoleniu młodej generacji ambitnych specjalistów, znacząco wzrosną szanse na zaistnienie nowych rodzimych produkcji audiowizualnych na międzynarodowym rynku filmowym.

INTERFILMLAB będzie cyklem wykładów, paneli dyskusyjnych i warsztatów dla branży filmowej i osób działających w branży kreatywnej. W ramach KAMERALNEGO LATA odbędzie się seria spotkań branżowych, panel informacyjny sieci Enterprise Europe Network „Współpraca europejska w zakresie produkcji i dystrybucji utworów audiowizualnych”, warsztaty przygotowane przez American Corner „Modele edukacji artystycznej na potrzeby amerykańskiego przemysłu filmowego” oraz seminarium naukowe pt. „Wpływ branży filmowej na rozwój lokalny”. Podsumowaniem radomskiej części projektu INTERFILMLAB będzie debata koncentrująca się wokół zagadnień dotyczących zwiększania konkurencyjności i możliwości eksportowych polskiego przemysłu filmowego.

NEW FILM TOOLS IN YOUTH WORK

- międzynarodowe warsztaty dla edukatorów i animatorów w ramach Programu Unii Europejskiej ERASMUS+

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+


W ramach 10. edycji KAMERALNEGO LATA odbędą się także profesjonalne warsztaty dla edukatorów i animatorów kultury przygotowane w międzynarodowej współpracy polsko-włosko-węgierskiej przez doświadczone organizacje działające w sferze kultury i edukacji. Celem warsztatów będzie wymiana doświadczeń w zakresie wykorzystania
i upowszechniania filmu jako innowacyjnego narzędzia pracy z młodzieżą. Zadaniem warsztatów będzie wsparcie edukatorów i animatorów w ich działaniach na rzecz edukacji pozaformalnej młodzieży.


>> WYDARZENIA SPECJALNE


KAMERALNE LATO to impreza wielowymiarowa, łącząca w swojej formule programowej zarówno wydarzenia przeznaczone dla szerokiej publiczności, jak i specjalistyczne punkty programu dedykowane branży filmowej.


Otwarcie Festiwalu

(niedziela, 2 lipca, godz. 18:00)

Tradycyjnie podczas otwarcia festiwalu do wspólnej zabawy zaproszeni zostaną zarówno mieszkańcy Radomia, jak i goście festiwalowi. Imprezę otworzy parada samochodów zakończona rodzinny piknikiem filmowym przed urzędem miasta.

Realizacja filmowej sceny specjalnej w centrum Radomia

Realizacja efektowej sceny filmowej obejmie prezentację specjalistycznego sprzętu oraz spotkania z aktorami i profesjonalistami planu filmowego. Podczas poprzednich edycji projektu był to jeden z najbardziej widowiskowych punktów programu (udział oddziału antyterrorystycznego i kaskaderów, efekty pirotechniczne, kran kamerowy).

CASE STUDY - Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Historia w ożywionych obrazach”


Cykl edukacyjny „Historia w ożywionych obrazach" jest próbą przedstawienia kluczowych momentów historii Polski w formie filmowo „ożywionych" obrazów klasyki polskiego malarstwa historycznego. W trakcie projekcji widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję, aby niejako „wejść do wnętrza obrazu”, przyjrzeć się jego bohaterom, usłyszeć ich rozmowy, a także poznać kontekst historyczny, w jakim znajdowała się Polska tuż przed momentem, kiedy wszyscy bohaterowie zastygli zamknięci w klatce czasu i ramie malarskiego dzieła. W trakcie KAMERALNEGO LATA odbędzie się prezentacja tego oryginalnego projektu, projekcje filmów oraz spotkania z ich twórcami.


Projekcje plenerowe NIEBO NAD RADOMIEM

W ramach festiwalu odbędą się otwarte pokazy plenerowe w centrum Radomia
i retrospektywy filmowe gości specjalnych uczestniczących w 10. edycji KAMERALNEGO LATA. Filmy będzie można oglądać na dużym ekranie w centrum miasta. W tym roku zaprezentowane zostaną m.in. filmy: „Zabij mnie glino” Jacka Bromskiego i „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” Kingi Lewińskiej.

Ogłoszenie nominacji do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego

Co roku Jury Konkursu Głównego przyznaje ocenianym przez siebie filmom nie tylko nagrody festiwalowe, ale i nominacje do najbardziej prestiżowej polskiej nagrody przeznaczonej dla młodych twórców filmowych - Nagrody im. Jana Machulskiego. Celem Nagród im. Jana Machulskiego jest nie tylko zaprezentowanie najlepszych filmów
i najbardziej utalentowanych debiutantów, ale także ukazanie wielowymiarowości młodego kina i tego, jak kształtuje się ono w poszczególnych gatunkach filmowych,
w jakim kierunku podąża i na ile może stanowić zaplecze dla polskiej kinematografii. KAMERALNE LATO jest w chwili obecnej jednym z 9 polskich festiwali filmowych uprawnionych do przyznawania nominacji do Nagród im. Jana Machulskiego.


Uroczystość zakończenia festiwalu KAMERALNE LATO

(Kino HELIOS, sobota, 8 lipca, godzina 20:30)

Uroczysty finał projektu z udziałem gości specjalnych, twórców filmowych, widzów
i uczestników warsztatów filmowych. W ramach wieczoru organizatorzy zapraszają na pokaz etiud zrealizowanych w ramach warsztatów i wręczenie nagród w konkursach filmowych. Ceremonię finałową poprowadzi dziennikarz filmowy Andrzej Sołtysik.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy