Dni Radomia: weekend koncertów i rycerzy. I zwiedzanie lotniska

Dni Radomia: weekend koncertów i rycerzy. I zwiedzanie lotniska
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Przypomnijmy, że do tej pory w ramach Dni Radomia 2014 obyły się już Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji, Anima Urbis, II Półmaraton Radomskiego Czerwca 76 oraz koncert dla Jerzego Połomskiego. Nie oznacza to jednak, że w kolejnych dniach zabraknie emocji.

Już w piątek (27 czerwca) będziemy obejrzeć prezentacje radomskich służb mundurowych. Dzień z Mundurem rozpocznie się o godz. 14 od mszy św. w Kościele Garnizonowym. Na godz. 15 na placu przed gmachem Urzędu Miejskiego nastąpi zbiórka wojsk, a godzinę później chętni będą mogli wysłuchać koncertu Wojskowej Orkiestry Sił Lotniczych. Później aż do godz. 19 będzie można podziwiać umiejętności służb mundurowych.

- Natomiast w sobotę i niedzielę zapraszamy wszystkich w okolice rynku na piknik historyczny, związany z 650 rocznicą przeniesienia Radomia na prawo magdeburskie. W programie dwudniowej imprezy przewidzieliśmy przemarsz orszaku królewskiego, turniej rycerski, danse macabre, pokazy tańców dworskich, występy zapaśników i akrobatów. Oprócz tego będzie można odwiedzić jarmark wyrobów średniowiecznych, wziąć udział w warsztatach witrażu oraz obejrzeć wystawę replik średniowiecznych narzędzi tortur - informuje Krystyna Szymańska, dyrektor wydziału kultury Urzędu Miejskiego.

Podczas pikniku przewidziano także wykłady o średniowieczu, spektakl teatralny, koncert muzyki dawnej w wykonaniu Jacka Kowalskiego oraz występy zespołów Basso Continuo oraz Sancti Ioannis. W trakcie imprezy będzie można po raz pierwszy odwiedzić również odrestaurowane sale zamku królewskiego.

BĘDZIE TEŻ MOŻNA ZWIEDZIĆ RADOMSKIE LOTNISKO - CZYTAJ TUTAJ

Warto także wspomnieć o koncertach współczesnych artystów, które odbędą się 28 i 29 czerwca. W sobotę w MOK "Amfiteatr" zagra zespół Jary OZ, którego założycielem jest Krzysztof Jaryczewski, pierwszy wokalista oraz autor hitów Oddziału Zamkniętego. Tego samego dnia zagra również Proletaryat, klasyka polskiego rocka. Zespół w swojej twórczości łączy takie style muzyczne jak punk, rock i metal.

- Natomiast w niedzielę, również w "Amfiteatrze" zagra radomski zespół Excentrycy oraz gwiazda wieczoru - Wilki, których przeboje zna chyba każdy z nas. Mam nadzieję, że w trakcie Dni Radomia każdy znajdzie coś dla siebie. Liczę, że na imprezach pojawi się wiele osób i będą się doskonale bawiły - dodał prezydent Andrzej Kosztowniak.


MS, fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy