"Dumanie w piękny czas, ale przy księżycu"

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Wrzesień będzie dobrym okresem dla wielu radomskich melomanów. Radomska Orkiestra Kameralna rozpoczyna kolejny IX sezon artystyczny. Z pewnością każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie.

Opera, koncerty fortepianowe, działalność edukacyjna- program Radomskiej Orkiestry Kameralnej  jest wypełniony po brzegi. W październiku będzie mogli zobaczyć artystów Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w przedstawieniu „Cud albo Krakowiaki i Górale”. Przygotowano także koncerty sylwestrowe oraz karnawałowe. Każdy znajdzie coś dla siebie. - Jesteśmy namiastką filharmonii w Radomiu, nie ma innego zespołu profesjonalnego. Musimy zapełnić ten sezon koncertowy rzeczami, które się spodobają wielu melomanom o różnych bardzo gustach – przyznaje Maciej Żółtowski, dyrektor Radomskiej Orkiestry Kameralnej. - Mamy znakomitych muzyków orkiestry i z tego się bardzo cieszymy. Muzyków, którzy są wszechstronni i potrafią grać różną muzykę. Staramy się mimo różnych trudności finansowych nie iść na kompromis.

Inaugurujący koncert orkiestry już 19 września, w programie usłyszymy koncert fortepianowy Fryderyka Chopina. Koncert odbędzie się o godz. 18. W programie: Fryderyk Chopin: Koncert fortepianowy e-moll, Henryk Mikołaj Górecki: Trzy utwory w dawnym stylu, George Gershwin: Kołysanka, Nikos Skalkottas: Pięć tańców greckich.

„Jest to jakieś dumanie w piękny czas wiosenny, ale przy księżycu” - tak o koncercie fortepianowym e-moll pisał sam Chopin w jednym ze swoich listów. W koncercie kompozytor doprowadza do doskonałości środki typowe da stylu brillant. W partiach solowych odnaleźć można wirtuozerię, błyskotliwość, różnorodność ornamentalnych figur pianistycznych i popisowość.

Ceny biletów na koncert wynoszą w I strefie 20 zł. – bilet normalny i 17 zł. – ulgowy, II strefa – 14 zł. – normalny i 12 zł. - ulgowy, karnet w I strefie na pięć wybranych koncertów wynosi 65 zł.

KS,WW / fot. cozadzien.pl / JG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Polecamy