Czar kapel podwórkowych na Żeromskiego

Czar kapel podwórkowych na Żeromskiego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


GALERIA ZDJĘĆ Z KONCERTU

Impreza ta jest jednym z koncertów z cyklu "Spotkajmy się na Żeromskiego". Wszyscy chętni będą mogli posłuchać miejskiego folkloru bezpłatnie. Podczas imprezy wystąpili:


HalniacyRadomska Kapela Podwórkowa „Halniacy” - istnieje od września 1972 roku. Od blisko 40 lat kapela gra i śpiewa własny oryginalny repertuar poruszający problemy dawnego i współczesnego Radomia, a także treści bliskie sercu każdego słuchacza. Od momentu powstania prezentuje profesjonalny poziom wykonawczy zdobywając uznanie dające jej miejsce w czołówce kapel podwórkowych w kraju. Dowodem tego są liczne nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach.


FakiryKapela Podwórkowa „FAKIRY”
- powstała w 1976 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas pierwszego występu przypadkowo użyta przez konferansjera nazwa „Fakiry” pozostała do dzisiaj. Kapela dość szybko wytworzyła charakterystyczny styl opierając się głównie na własnej twórczości. Repertuar stanowią piosenki wynikające z obserwacji rzeczywistości, śmiesznostek, przywar i uroków życia. Stylistycznie nawiązują do muzyki folkloru miejskiego. Uzupełnieniem są znane piosenki muzyki popularnej i biesiadnej. „Fakiry” były nagradzane na wielu przeglądach i festiwalach. Wielokrotnie występowali w programach telewizyjnych.
N. Nowocień

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy