Miedź Legnica - Radomiak Radom (relacja LIVE)

3:1
(3:0)

KONIEC MECZU. Nieskuteczny Radomiak pokazał się z dobrej strony, ale zabrakło szczęścia. Z kolei Miedź wykorzystała praktycznie wszystkie błędy "Zielonych" i zasłużenie wygrała.

90'1

Strzał sprzed pola karnego Makowskiego. Zablokowane uderzenie i rzut rożny

90'

Arbiter doliczył trzy minuty

89'

Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla Jakubika. Ostatnie minuty "Zieloni" w osłabieniu

86'

Bardzo ładnie rozegrany stały fragment gry! Leandro na długi słupek, na głowę Cichockiego. Ten zgrywa ją do Górskiego, a napastnik także głową do pustej bramki!

86'

Maciej Górski

85'

Strzelał głową Górski. Piłkę złapał Załuska, ale i tak w polu karnym ofensywny faul jednego z radomian

83'

Teraz należy pochwalić Kochalskiego. Wyszedł z bramki golkiper, skrócił kąt i w efekcie zatrzymał Łukowskiego!

82'

Kort już poza boiskiem a na nim Koziara

81'

Piękne podanie Leandro do Mikity, ale Górski w polu karnym fauluje rywala

80'

Śliwa schodzi - na boisku Pikk

78'

Następna bardzo ofiarna postawa defensorów Miedzi, którzy zablokowali strzał Górskiego!

77'

Powinno być 3:1! Górski wystawił piłkę Mikicie. Strzał pomocnika z linii bramkowej wybija Warcholak! Szkoda tej sytuacji

76'

Jeszcze kwadrans. Radomiak nie traci wiary, ale czasu pozostało coraz mniej

75'

Ależ siłą dysponuje Warcholak. Jego wyrzuty piłek z autów wywołują niezły zamęt w polu karnym radomian

74

Nowak wchodzi za Karwota

72'

Meik Karwot

71'

Bardzo dobra akcja Jakubika. Dośrodkowanie na długi słupek, ale tam przeszkadzali sobie: Abramowicz z Makowskim!

70'

Bardzo groźna akcja "Zielonych". Strzał po koźle Makowskiego. Znów obok słupka!

68'

Makuch za Ojamę

68'

Warcholak pada w polu karnym. Tym razem gwizdek arbitra milczał

67'

Pozycyjny atak gości, ale piłka przechwycona

66'

Strzelał Warcholak, ale obrońca z pewnością będzie chciał o nim jak najszybciej zapomnieć

65'

Następne potężne zamieszanie w polu karnym Miedzi, ale tym razem bez strzału

64'

Bardzo dobre ofensywne widowisko w Legnicy, ale to miejscowi są bardziej skuteczni

63'

Następny strzał Radomiaka. Tym razem niecelnie uderzał Karwot

62'

Piłka po drugiej stronie boiska. Strzelał Górski, ale ponad poprzeczką

61'

Kochalski sprokurował groźną sytuację, ale ostatecznie naprawił swój błąd po uderzeniu Danielewicza!

60'

Leandro do Makowskiego, a ten potężnie uderza z ostrego kąta, ale po raz kolejny bardzo dobrze bramkarz Miedzi!

58'

Załuska łapie piłke po strzale Jakubika. Trwa napór gości

56'

Mijusković za faul na Górskim

54'

Trwa oblężenie Radomiaka. Makowski w środek bramki, tam pewnie Załuska

53'

Teraz bardzo złe zachowanie Makowskiego. Błąd defensywy i pomocnik Radomiaka sam przed Załuską, ale niecelnie!

52'

Fatalne pudło Ojamy. Strzał mocny, ale obok słupka bramki Kochalskiego!

51'

Grudniewski fauluje Łukowskiego. Rzut karny dla Miedzi

50'

Kolejna groźna akcja gości. Makowski z dystansu, Załuska przed siebie, ale Mikita nie trafia odpowiednio w piłkę

49'

Szybki kontratak Radomiaka. Makowski do Abramowicza, a ten wzdłuż bramki do Górskiego, ale napastnikowi zabrakło kilku metrów

48'

Purzycki sam przed bramkarzem, ale w górze chorągiewka arbitra. Jest spalony

47'

Ojamaa faulowany przez Jakubika

46'

Radomiak nie ma nic do stracenia i drugie 45. minut będzie grał na dwóch napastników

46'

Szybka reakcja trenera Banasika. W przerwie dokonane dwie zmiany. Za Kaputa (Banasiak), za Michalskiego (Mikita)

Na stadionie Orła Białego Miedź pewnie, bo różnicą trzech bramek prowadzi z liderem z Radomia. Koniec pierwszej połowy!

45'

Spadkowicz, póki co gromi lidera. W Legnicy miejscowi prowadzą 3:0, a arbiter do regulaminowego czasu gry dolicza minutę

43'

Śliwa w dziecinny sposób ograł Abramowicza, podał futbolówkę do Łukowskiego, a ten bez zastanowienia strzelił w światło bramki. Piłka po rykoszycie od Cichockiego znalzła się w siatce!

43

Jakub Łukowski

42'

Śliwa potężnie uderzył, ale z problemami Kochalski wyjaśnia sytuację

40'

Rajd prawą stroną boiska Zielińskiego, ale wybił piłkę Cichocki

38'

Miedź blisko trzeciego gola! Niepewnie Kochalski, ale w porę sytuację wyjaśnia Jakubik

36'

Michalski, krótko do Leandro, ale jego dośrodkowanie przeciągnięte

35'

Makowski wywalczył rzut rożny

35'

Próba strzału Michalskiego zablokowana. Radomiak wciąż atakuje

34'

Michalski ponownie ostro zaatakowany przez Zielińskiego. Strzelec gola musi uważać, bo następne tego typu przewinienie zakończy się kartką

33'

Teraz z bólu zwija się Jakubik

31'

Ostro zaczynają grać legniczanie. Tym razem leżał Michalski, a faulował Zieliński

30'

Strzelał Makowski. Metr obok słupka, ale wiele pretensji do obrońców miał Załuska, za to że dopuścili do uderzenia

27'

Uderzał z narożnika pola karnego Leandro, ale futbolówka jedynie w boczną siatkę Miedzi

25'

Karwot posłał piłkę pomiędzy dwóch obrońców Miedzi. Dopadł do niej Michalski, ale w porę Załuska

24'

Radomiak nie tak dawno przegrywał na wyjeździe 2:0, i wówczas odrobił straty do Olimpii Grudziądz. Jak będzie dziś?

22'

Krzysztof Danielewicz, po faulu na Leandro

19'

Nie ma Marquitosa, ale dwie asysty ma już na koncie Dawid Kort

18'

Dwa potężne ciosy otrzymał lider od spadkowicza, a to jeszcze nie koniec. Miedź wciąż wymusza błędy na obronie Radomiaka

17'

Rzut rożny. Wykonał go Kort. Dośrodkował do Purzyckiego, przy którym nie było żadnego z zawodników Radomiaka! Piłkarz znajdując się dwa metry przed Kochalskim, podwyższył na 2:0! Fatalny błąd defensorów gości

17'

Adrian Purzycki

16'

Było groźnie. Abramowicz dośrodkował w pole karne. Piłka przeszła przez linię piątego metra i nikt tego nie zamknął

15'

Było groźnie pod bramką Miedzi. W dobrej sytuacji znalazł się Leandro, ale mocno i niecelnie

Kort podał piłkę do Zielińskiego. Ten postanowił sam zakończyć akcję. Wymanewrował jednego z defensorów Radomiaka i płaskim strzałem z lewej nogi w długi róg, pokonał Kochalskiego

14'

Paweł Zieliński

13'

Z prawej nogi, zza pola karnego uderzał Leandro, ale metr obok słupka bramki Załuski

12'

Wciąż wysoki pressing w wykonaniu obu zespołów

11'

Warcholak poturbował Leandro. Faul w środku pola

9'

Pewnie po dośrodkowaniu Kochalski

8'

Warcholak potężny wyrzut z autu. Piłka w polu karnym gości i tylko rzut rożny dla Miedzi

6'

Rzut wolny dla gości. Michalski dośrodkował w pole karne. Piłkę głową uderzył Cichocki, ale kilka dobrych metrów, obok słupka

5'

Było groźnie. Kontratak Miedzi. Głową do Kochalskiego w ostatniej chwili Cichocki, ale golkiper pewnie chwycił futbolówkę

4'

Nieudane dośrodkowanie Śliwy. Piłkę wybija Kochalski

3'

Twardy mecz. Póki co w wiekszości w środkowej strefie boiska

Na trybunach, blisko 150-osobowa grupa kibiców z Radomia. Od początku słychać głośny doping radomian

2'

Pierwsza ofensywna akcja "Zielonych". Dośrodkowanie Michalskiego obok słupka

1'

Arbiter z Łodzi rozpoczął szlagierowy mecz tej kolejki

Losowanie wygrał Łukasz Załuska, kapitan Miedzi. Radomiak rozpocznie mecz 16. kolejki

Obie drużyny już na murawie. Miedź w jednolitych niebieskich strojach, a goście z Radomia w zielono-białych

Radomiak: Kochalski - Abramowicz, Grudniewski, Cichocki, Jakubik, Kaput, Karwot, Makowski, Michalski, Leandro, Górski

Znamy również wyjściowy skład Radomiaka

W składzie brakuje reżysera gry, a więc Marcosa Barreno Marquitosa. Jego absencja wiąże się z pauzą za nadmiar żółtych kartek

Znamy wyjściową "jedenastkę" Miedzi: Załuska – Danielewicz, Kort, Łukowski, Purzycki, Warcholak, Ojamaa, Zieliński, Mijusković, Musa, Śliwa

Radomiak do starcia ze spadkowiczem z Ekstraklasy podchodzi z pozycji lidera Fortuna 1. Ligi

Drużyna gospodarzy w sześciu dotychczasowych "domowych" meczach jeszcze nie przegrała. Bilans legniczan to: cztery zwycięstwa i dwa remisy.

Mecz kolejki pomiędzy Miedzią Legnica a Radomiakiem o godz. 12.40 rozpocznie Zbigniew Dobrynin z Łodzi. Arbiter w trwającym sezonie prowadził zawody z udziałem "Zielonych". W nich Radomiak 1:0 pokonał Sandecję Nowy Sącz.