Trzy medale radomskich lekkoatletów na mistrzostwach Polski

Zawodnicy RLTL ZTE Radom, Agnieszka Dudzińska, Katarzyna Kwoka oraz Jakub Smoliński wywalczyli medale na mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, które odbyły się w Toruniu.

Najlepiej spisała się Agnieszka Dudzińska, która zdobyła złoty medal w pchnięciu kulą. Zawodniczka RLTL ZTE Radom osiągnęła wynik 16.94m pokonując tym samym wszystkie swoje rywalki. Już przed zawodami była jedną z faworytek, a do Torunia jechała z najlepszym wynikiem w kraju. Radomianka aż cztery próby spaliła, ale pozostałe dwie wystarczyły, aby zdobyć złoto.

Srebrny medal zdobyła Katarzyna Kwoka. W chodzie na 20 kilometrów lepsza okazała się tylko Agnieszka Dygacz. Zawodniczka RLTL ZTE Radom pokonała trasę w czasie 1:33:03. Kwoka przed zawodami legitymowała się najlepszym czasem w kraju i dzięki zajęciu drugiej pozycji w mistrzostwach Polski zapewniła sobie wyjazd na mistrzostwa świata do Moskwy.

Na najniższym stopniu podium stanął Jakub Smoliński, który czasem 51.86 zapewnił sobie trzecie miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki. Ustanowił tym samym także swój rekord życiowy. Mało brakowało, a radomianin wywalczyłby cenniejszy krążek, ale drugi Rafał Ostrowski pokonał go zaledwie o 0,04s.

W skoku wzwyż na ósmej pozycji uplasowała się Aneta Rydz, która osiągnęła wysokość 1.81m. W pchnięciu kulą Dominik Witczak, który nie tak dawno wywalczył młodzieżowe wicemistrzostwo Europy, tym razem nie stanął na podium. Zawodnik z rezultatem 18.74m zajął piątą lokatę, a wygrał dwukrotny mistrz olimpijski, Tomasz Majewski (20.69m). Na podium w biegu na 100 metrów przez płotki nie stanęły Martyna Mąkosa (siódme miejsce) oraz Karolina Jaroszek (nie ukończyła biegu eliminacyjnego).