Trzy medale radomskich lekkoatletów na mistrzostwach Polski

Lekkoatleci RLTL ZTE Radom, Jakub Smoliński, Katarzyna Burghardt oraz Dominik Witczak wywalczyli brązowe medale na mistrzostwach Polski seniorów w lekkiej atletyce.

W chodzie na 20 km wśród kobiet na najniższym stopniu podium uplasowała się Katarzyna Burghardt, która przekroczyła linię mety z czasem 1:34:24. Wygrała Agnieszka Dygacz z AZS-AWF Katowice z wynikiem 1:32:42.

Jakub Smoliński zajął trzecie miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki. Zawodnik RLTL ZTE Radom osiągnął rezultat 50.62s. Niewiele zabrakło do drugiego stopnia podium, (Robert Bryliński z OŚ AZS Poznań wyprzedził radomianina czasem 50.47). Wygrał Patryk Dobek z SKLA Sopot (49.65). W tym samym biegu Piotr Szewczyk, inny zawodnik RLTL ZTE był siódmy.

Trzeci medal dla radomskiego klubu wywalczył Dominik Witczak, któremu wynik 19.31m dał trzecią lokatę. Wygrał Tomasz Majewski z rezultatem 20.29, a drugi był Jakub Szyszkowski (19.45). Damian Kusiak, drugi zawodnik RLTL ZTE był piąty (18:89).

Tuż za podium w skoku wzwyż uplasowała się Aneta Rydz (1.82). Do podium zabrakło jej siedmiu centymetrów. Martyna Mąkosa była siódma w biegu na 100 metrów przez płotki.

W klasyfikacji klubowej szczecińskich zawodów RLTL ZTE Radom uplasował się na piętnastym miejscu.