Mateusz Kaczor wywalczył awans do mistrzostw Europy!

Mateusz Kaczor, długodystansowiec "Starówki" Radom wywalczył awans do mistrzostw Europy juniorów w biegach przełajowych, które odbędą się 14 grudnia w Bułgarii.

Zawody rozegrane zostaną w górach powyżej 1300 m n.p.m. dlatego pięcioosobowa reprezentacja Polski wyleciała na zgrupowanie do Bułgarii już dzisiaj (2 grudnia).
- Mateusz jest najmłodszym członkiem ekipy, dopiero za rok osiągnie wiek juniora - mówi Henryk Witkowski, trener Mateusza Kaczora.

Zawodnik Starówki zdobył w tym roku złoty medal w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu w biegu na 3000 metrów, złoty medal mistrzostw Polski w biegach przełajowych, które odbyły się w Międzyzdrojach, stanął także na najwyższym stopniu podium w Ustrzykach, gdzie odbyły się mistrzostwa Polski w biegach górskich.

Ponadto Kaczor wywalczył srebrny medal w Halowych Mistrzostwach Polski, w biegu na 2000 metrów (przegrał z Mateuszem Borkowskim, wicemistrzem Europy na 1500 metrów). Wystartował także w reprezentacji Polski w mistrzostwach świata w biegach górskich w Trentino we Włoszech, a także w międzynarodowym mityngu lekkoatletycznym w Wiedniu.