Lekkoatleci z trzema medalami

Lekkoatleci z Radomia przywieźli z Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych trzy medale.

Krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczyła Aneta Rydz, która była bezkonkurencyjna w skoku wzwyż. Reprezentantka RLTL ZTE Radom osiągnęła wysokość 1,8m i o 5 cm pokonała drugą Małgorzatę Abramiuk z LKS Olimpic Szczecin. Inna zawodniczka radomskiego klubu, Natalia Kowalczyk zajęła siódmą lokatę z wynikiem 1,62m.

Srebrny medal w biegu na 60 metrów przez płotki w kategorii juniorek wywalczyła Natalia Kunz. Radomianka osiągnęła czas 9,25s. Zwyciężczyni Marlena Morton (WKS Wawel Kraków) była lepsza o niespełna pół sekundy. Martyna Nowak (RLTL ZTE Radom) na tym samym dystansie była szósta z czasem 9,74s.

Medalowy dorobek RLTL ZTE Radom na tych mistrzostwach zamyka Mariusz Żak, który stanął na drugim stopniu podium w biegu na 800m. Dystans ten przebiegł w czasie 1.59,41.