Lekkoatleci rywalizowali w mistrzostwach Radomia

Na stadionie miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Radomia w lekkiej atletyce. Obsada zawodów nie była tak liczna jak w ubiegłym roku.

Lekkoatleci rywalizowali łącznie w dwudziestu konkurencjach (dziesięć męskich i dziesięć żeńskich), w tym po dziesięć biegowych i technicznych.

Bieg na 100 metrów przez płotki okazał się bardzo udany dla zawodniczek RLTL ZTE Radom, które zajęły dwie pierwsze lokaty. Zwyciężyła Karolina Jaroszek z czasem 14.12s. Tuż za nią, ze stratą 0.07s na metę dotarła Martyna Mąkosa. Na najniższym stopniu podium stanęła Marlena Maj z AZS-AWF Warszawa. W biegu na 110 metrów przez płotki mężczyzn najlepszy był Damian Czykier z KS Podlasie Białystok (14.74s). Aneta Rydz pobiła rywalki w skoku wzwyż. Reprezentantka radomskiego klubu osiągnęła wynik 1,70m. W biegu na 800 metrów kobiet zwyciężyła Danuta Woszczek z UKS Olimp Kozienice z czasem 2:16.77min. Na tym samym dystansie wśród panów triumfował Damian Krzosek (RLTL ZTE Radom) z czasem 1:57.29min.

Złoty medal w rzucie dyskiem wśród kobiet zdobyła Andżelika Przybylska (KKL Rodło Kwidzyn, wynik: 54.38m), a wśród mężczyzn Konrad Szuster (SL WKS Zawisza Bydgoszcz, wynik: 59.84m). Piąty w tej konkurencji był Dominik Witczak z RLTL ZTE Radom. Pchnięcie kulą kobiet należało do zawodniczek OKS Start Otwock, które zajęły dwie pierwsze lokaty. Wygrała Aleksandra Kubalik (12.24m), a druga była Rumiana Berowa (11.73m). Na najniższym stopniu podium stanęła Maja Neska z RLTL ZTE Radom (10.38m). Za nią uplasowały się jeszcze dwie zawodniczki z Radomia - Anna Kopeć oraz Ewa Górecka. Piątą pozycję w skoku w dal zajął Krzysztof Olczykowski (RLTL ZTE Radom) z wynikiem 5.86m. Wygrał Jarosław Lentowicz z LKS Stal Mielec.

- Ze względu na udział dwóch zawodników z Arabii Saudyjskiej mistrzostwa Radomia stały się imprezą międzynarodową. A tak poważniej mówiąc mieliśmy małą frekwencję, publiczność też nie dopisała. W Warszawie w niedzielę odbywa się Mityng warszawski. Moim zdaniem te zawody nie powinny się tam odbywać w tym terminie, a lekkoatleci powinni przyjechać do nas. Tym bardziej, że nasze zawody są rangi mistrzowskiej międzynarodowej - mówił Zygmunt Malinowski, prezes Radomskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

W skoku wzwyż zwyciężył Kacper Kowalczyk z KS Wisła Puławy, który zaliczył wysokość 1.85m. Dwa kolejne miejsca należały do reprezentantów RLTL ZTE Radom. Drugi był Kamil Sobulski (1.80m) a trzeci Kacper Wojtowicz (1.75m). Dominik Witczak triumfował w pchnięciu kulą uzyskując rezultat 18.67m. Piąty był Ernest Glegoła (również RLTL ZTE Radom). Skok w dal zdominowały zawodniczki ULKS Jedlińsk, które zajęły wszystkie miejsca na podium. Zwyciężyła Paulina Paluch. Maja Neska (RLTL ZTE Radom) zajęła trzecią lokatę w rzucie oszczepem. Karolina Jaroszek, która zwyciężyła w biegu na 100m przez płotki na tym samym dystansie w biegu płaskim musiała uznać wyższość Joanny Olszewskiej. W rzucie oszczepem wśród mężczyzn srebro zdobył Dawid Faliński reprezentujący barwy klubu z Radomia. Na 300m najlepsza była Izabella Smolińska (UKS Michałów Radom). 400 metrów należało do reprezentantów radomskiego RLTL ZTE Radom, którzy zajęli dwie pierwsze pozycje - Piotr Szewczyk oraz Jakub Smoliński. Na tym samym dystansie wśród kobiet triumfowała Joanna Jóźwik (AZS-AWF Warszawa). W biegu na 100 metrów najlepszy był Łukasz Kędzierski z SSA Legia 1926 Warszawa.