Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Wolnościowy weekend

Wolnościowy weekend
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Piątek, 18 czerwca

Konkurs na haiku i spotkanie z Rafałem Księżykiem. Rozpoczyna się Free(Ra)dom Festival. O godz. 14 Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na finał ogłoszonego w kwietniu ogólnopolskiego, poetyckiego konkursu „17 sylab o wolności”. Godzinę później, także przy ul. Piłsudskiego 12, spotkanie z Rafałem Księżykiem - polskim dziennikarzem, krytykiem muzycznym, autorem m.in. książki „Dzika rzecz. Polska muzyka i transformacja 1989-1993”.

„Wolność na falach” z Hirkiem Wroną. O godz. 17 przed restauracją Łyżka i Widelec będzie się można spotkać z Hirkiem Wroną. Znakomity dziennikarz muzyczny, niezależny publicysta i DJ nie tylko przedstawi swoją autorską listę przebojów „wolnościowych”, ale także podzieli się z widzami swoimi wspomnieniami związanymi z wolnością, lub jej brakiem w latach 70.Organizatorem wydarzenia jest MOK Amfiteatr. 

Koncert on-line. Dom Kultury „Borki” zaprasza o godz. 18 na swoją stronę internetową na koncert on-line w ramach Free(Ra)dom Festival - „Wolność jest w nas”. Wystąpią młodzi wokaliści.

„Ryzykowna forsa” w Powszechnym. Chcecie poznać przepis na to, jak zarobić 25000 funtów? Wydaje się to trudne i nieosiągalne? Nic bardziej mylnego! Przyjdźcie na naszą sztukę, a przekonacie się sami, jakie to proste. Wymaga jedynie mocnych nerwów i nietuzinkowych pomysłów. Bezrobotny mąż, domniemamy transwestyta, kontroler z urzędu skarbowego, trup, pracownik zakładu pogrzebowego, a wszyscy w towarzystwie pięknych kobiet! Jak w tym szaleństwie poradzą sobie bohaterowie naszej najnowszej farsy?Czy uda im się wyjść cało z opresji? Przekonajcie się sami! Zapraszamy na szaloną komedię pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji. Musicie to przeżyć z nami! Znakomita farsa, wiele śmiechu i szampan. Godz. 19 Duża Scena. Spektakl będzie można obejrzeć także w sobotę i niedzielę.

„Nasza autobiografia” w muszli koncertowej. Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia” zaprasza o godz. 20 do muszli w parku im. Tadeusza Kościuszki na wspólne śpiewanie największych polskich przebojów lat 80.

https://www.cozadzien.pl/kultura/freeradom-festival-laznia/73667

Sobota, 19 czerwca

Park Off – strefa młodych. W ramach Free(Ra)dom Festival Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” zaprasza młodych ludzi do wzięcia udziału w pokazach, warsztatach i koncertach. Ideą jest stworzenie miejsca manifestacji indywidualnych wartości wolnościowych, a wydarzenie obędzie się w parku Jacka Malczewskiego na Obozisku bezpośrednio obok skate-parku, w godz. 13-22.40. W programie koncerty: SUVA&M2K i Jeleń, projekcja filmu „Skandal” o warszawskiej grupie Molesta Ewenement oraz DJ Vazee. Podyskutujemy na temat wolności, zaprosimy na pokazy agresywnej jazdy na rolkach, hulajnogach, desce i BMX. W przestrzeni powstanie miasteczko targowe, na których znajdziecie autorskie printy: koszulki z nadrukiem MWS Streetwear czy ubrania lokalnej marki Radomianka.

https://www.cozadzien.pl/kultura/freeradom-festival-swietuj-z-amfiteatrem/73665

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

„Rozmowy o wolności” w bibliotece. Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie Jakub Kuza – autor bloga i publikacji pod tytułem „Krótka historia jednego zdjęcia”. Początek spotkania o godz. 15 przy ul. Piłsudskiego 12.

Hirek Wrona i Artur Andrus. Podczas drugiego spotkania z cyklu „Wolność na falach” gościem Hirka Wrony będzie Artur Andrus - dziennikarz i prezenter telewizyjny i radiowy, aktor, pisarz, poeta, autor tekstów piosenek, piosenkarz, artysta kabaretowy i konferansjer. Także on przygotował dla radomian swoją własną listę przebojów, okraszoną osobistymi wspomnieniami.

https://www.cozadzien.pl/kultura/freeradom-festival-miejska-biblioteka-publiczna/73666

TU WOLNO się pochlapać. Dla najmłodszych MOK „Amfiteatr” przygotował niesamowity action- painting, czyli działania animacyjno-artystyczne pod hasłem „Tu wolno się pochlapać”. W parku im. Tadeusza Kościuszki, od strony pl. Corazziego, w godz. 17-20 będzie się można nauczyć różnych technik plastycznych.

Spektakl Teatru Snów. Na fontannach przy ul. Żeromskiego o godz. 18 rozpocznie się spektakl „Pokój” gdańskiego Teatru Snów – nazywanego klasykiem polskiego teatru ulicznego. Samotny mieszkaniec niezwykłego pokoju, usytuowanego na pograniczu marzenia i rzeczywistości, czeka, śni, wspomina. Jego przestrzeń przyciąga uwagę. Dla nas jest miejscem gry, zabawy.

Recital Grzegorza Molendy. O godz. 20 Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia” zaprasza do muszli w parku Kościuszki na recital Grzegorza Molendy „Nim opuszczą szlaban”.

Spacer po Radomiu - „Czarownice na ziemi radomskiej”. Stowarzyszenie Droga Mleczna zaprasza na długo wyczekiwany spacer. Spacerowicze spotykają się o godz. 20 w Lesie Kapturskim. Przeniesiemy się w czasy polowań na czarownice na ziemi radomskiej. W leśnych ostępach będziemy mieli okazję spotkać kobiety, które parały się czarami, znachorstwem i magią. W trakcie spaceru historyk i kulturoznawca, Magdalena Kowalska-Cichy opowie o kobietach związanych z Radomiem, które były podejrzewane o czary. Przytoczy także głośne w rejonie radomskim procesy sądowe czarownic. Czy jesteście państwo gotowi na odprawienie niezbędnych rytuałów, by spotkać się z czarownicami? Może nawet natkniemy się na... sabat? Spacer zakończy się konkursem z nagrodami i ogniskiem z poczęstunkiem. Miejsce startu: Nadleśnictwo Radom, ul. Janiszewska 48.

Niedziela, 20 czerwca

Co Za Jazda! Do Jedlińska. O godzinie 9.30 spotykamy się na radomskim Rynku, pod Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, by o godzinie 10.00 wyruszyć na pierwszą w tym roku wyprawę rowerową Co Za Jazda! Trasa ułożona przez prezesa Stowarzyszenia Co Za Jazda! – Rafała Tatarka, będzie liczyła 44 km i prowadziła przez bardzo zróżnicowane tereny, począwszy od dróg asfaltowych, po leśne ścieżki. Obowiązuje rejestracja uczestników. W celu zgłoszenia należy wysłać SMS o treści jazda.jedlinsk.imienazwisko na nr 7248. Koszt SMS-a to 2,46 zł z vat. Otrzymacie SMS zwrotny. Należy go zachować i okazać podczas rejestracji na starcie. Koniecznie więc zabierzcie na Co Za Jazda! telefon komórkowy!

https://www.cozadzien.pl/radom/juz-w-niedziele-co-za-jazda-do-jedlinska/73706

Warsztaty z Hanną Wojdałą-Markowską. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza o godz. 13 na warsztaty twórcze, podczas których uczestnicy zrealizują własne miniatury tekstylne, inspirując się polską tkaniną historyczną. Warsztaty są elementem projektu „Techniki tkackie i hafciarskie w polskiej tkaninie historycznej (szczególnie z okresu XVI-XVIII wieku) a współczesna interpretacja”, który jest realizowany w ramach Stypendium Twórczego z zakresu upowszechniania kultury na 2021 rok. W zajęciach mogą wziąć udział osoby dorosłe i młodzież (od 16. roku życia). Obowiązują zapisy: edukacja@mcswelektrownia.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

https://www.cozadzien.pl/kultura/miniatury-tekstylne/73737

Park Off – strefa młodych, dzień II. W ramach Free(Ra)dom Festival Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” zaprasza młodzież w godz. 14-21.15 do parku Jacka Malczewskiego na Obozisku. Będą pokazy, warsztaty i koncerty. W programie koncert Rau_Performance i DJ Vazee.

Debata „Oblicza wolności”. O godz. 16 na pl. Corazziego, przed pomnikiem Jana Kochanowskiego rozpocznie się debata o wolności. Doskonali goście: Jan Mela, Marta Frej, Jerzy Górskii, Szymon Szymankiewicz opowiedzą o pokonywaniu barier psychologicznych, dążeniu do celu czy o trudnościach w wychodzeniu poza strefę komfortu. Czy pozostawienie za sobą utartych schematów społecznych jest konieczne do spełniania własnych marzeń? Prowadzenie Eliza Michalik. Organizatorem wydarzenia jest MOK Amfiteatr. 

Hirek Wrona i Tomasz Sianecki. O godz. 18 przed restauracją Łyżka i Widelec rozpocznie się ostatnie spotkanie z cyklu „Wolność na falach”. Tym razem gościem Hirka Wrony będzie Tomasz Sianecki - dziennikarz radiowy i telewizyjny, reporter, współprowadzi popularne „Szkło kontaktowe” w TVN24.

Widowisko multimedialno-muzyczne „Koncert na ścianie”. To niezwykle show, którego sceną stają się ściany budynków. Nie obawiajcie się! Nasi muzycy będą zabezpieczeni alpinistycznymi linami. Muzyka z pewnością zainspiruje was do chłonięcia tradycji Afryki, Jamajki, Karaibów, Andaluzji i Bliskiego Wschodu. Kolorowe stroje, niezwykła linia melodyczna, gorące tropikalne rytmy… Godz. 21.40, pl. Corazziego.

Noc Kupały na zamku. Na początek rycerze z Leo Corde – Bytomskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej zadbają, by nikt się nie nudził. Będą walki na równoważni, strzelanie z łuku, bieg damy i rycerza, walki na miecze sportowe i wyścigi na średniowiecznych nartach. Chętni sprawdzą się w rzucie toporem albo włócznią. Dla głodnych artystycznych wrażeń o godz. 20 będzie występ zespołu Castle Dreams. Ok. godz. 21.15 zacznie się Festiwal Tańca z Ogniem w wykonaniu chorzowskiej grupy Nam-Tara. Można liczyć na widowiskowe efekty ogniowo-pirotechniczne w połączeniu z dynamiczną muzyką. „Noc Kupały” na zamku rozpocznie się o godz. 15. Bilety w cenie od 1 do 10 zł od osoby do nabycia przed wejściem.

https://www.cozadzien.pl/region/noc-kupaly-na-zamku/73697

Warsztaty i koncert w Jedlińsku. W Jedlińsku odbędą się, o godz. 13, warsztaty doskonalące umiejętności gry na instrumentach, a godz. 16 parada orkiestr ulicami Jedlińska. Od godz. 16.30 zaplanowano programy artystyczne w wykonaniu: Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Jedlińsk, orkiestry dętej z Sienna, Kozienickiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Furioso, Gminnej Orkiestry Dętej ze Starej Błotnicy, Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia i Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Krasocin.

 

nika,kos fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
 • avatar
  ~mieszkaniec Oboziska 89.171.54.*** 2021-06-21 07:30
  Park Obozisko, miał być jakis festiwal, a był jeden wielki syf. Blokerski rap, ze sceny bluzki, przekleństwa i nieustający przez dwa dni łomot i dudnienie az drżały szyby w oknach . Panie Prezydencie Witkowski, kto dał zgodę na cos takiego ?
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Anonim 31.0.79.*** 2021-06-18 12:42
  mocz atrakcji a zwłaszcza sianecki
  • 67%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Burak 37.225.24.*** 2021-06-18 13:41
   Lepszy zenek, nie? Co za grajdol z tego miasta mentalny
   • 67%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Anonim 79.184.204.*** 2021-06-19 08:40
   synku pamiętasz cykl spotkajmy się przy Żeromskiego co tydzień artysta reprezentujący inny gatunek muzyki, Witkowi to przeszkadzało ??????
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~obciach być za PO 188.146.64.*** 2021-06-18 14:24
  andrus i sianecki to bym odpuścił bo jak kto chce propagandy i szczucia to soie obejrzy TVN bez wychodzenia z domu, ależ zmasowany atak lewicowców jak nie jakieś lewe opowiastki o Konstytucji to śmichy chichy przeinaczające rzeczywistość
  • 50%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Ya 178.235.177.*** 2021-06-18 15:54
   No jakby Jacek Kurski był to by dopiero było o wolności?
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Anonim 79.184.204.*** 2021-06-19 08:22
   jest jedna różnica, żeby przywalić w pis tefauen płaci zawodowym kabareciarzom, literatom, Kurski to prosty chłop tylko cytuje i emituje polityków opozycji
   • 67%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~takatowolność 185.189.127.*** 2021-06-18 12:33
  Nie zapomnijcie maseczek, a niewyszczepieni najlepiej niech zostaną w domu
  • 80%
  • |
  • oceń:
  • |
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy