Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Weekendowe wydarzenia w Radomiu

Weekendowe wydarzenia w Radomiu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Piątek, 28 stycznia

„Musicalove” w Amfiteatrze. Wokaliści, instrumentaliści i tancerze, którzy szlifują swój talent pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorów w Amfiteatrze łakną możliwości spotkania. Scena i kontakt z publicznością to nieodzowny element edukacji artystycznej. Stąd pomysł na koncert „Musicalove”. Usłyszymy światowe przeboje muzyki rozrywkowej i utwory musicalowe w zaskakujących aranżacjach. Niespodzianką wieczoru będą wspólne występy m.in. Iwony Skwarek, Klaudii Cichawy i innych znakomitych muzyków ze swoimi podopiecznymi, a także przepiękne autorskie kompozycje z filmu „Puls sióstr” realizowanego w ramach projektu „Na musicalovo”. Początek o godz. 18 w MOK „Amfiteatr” przy ul. Daszyńskiego 5. Wstęp bezpłatny.

Piąte urodziny zespołu Betun. Działający w Resursie Obywatelskiej zespół Betun świętuje swoje piąte urodziny! Z tej okazji, o godz. 19, zaprasza na specjalny jubileuszowy koncert, podczas którego formacja wykona swoje największe przeboje. Tego wieczoru na scenie pojawią się także przyjaciele zespołu; jako support wystąpi grupa Bękarty z Bullerbyn. Betun to czteroosobowy skład z Radomia, wykonujący szeroko pojętą muzykę metalową. Wystąpi w składzie: Krzysztof Dulęba – śpiew, gitara, Daniel Karczewski – perkusja, Szymon Zięba – gitara i Kacper Chudziak – bas. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Resursy, bezpośrednio przed koncertem i na biletyna.pl.

Wernisaż prac Benedykta Rogali. Fundacja Radomskie zaprasza na Kamienicy Spotkań ul. Tragutta 40 na wystawę prac fotograficznych i graficznych Benedykta Rogali, otwarciu będzie towarzyszyła muzyka na żywo wykonana przez Dawida Pląska. Benedykt Rogala- urodzony w 2002 roku, uczeń Liceum Plastycznego w Radomiu, laureat nagród i wyróżnień w wielu konkursach fotograficznych. Pasjonat sztuk fotografii i grafiki. W swoich pracach fotograficznych w sposób niekonwencjonalny buduje i przekazuje emocje, odwołując się jednak do elementarnych i ponadczasowych wartości. Początek o godz. 18.00. 

„Wstyd” w teatrze. Oto jedno z narzeczonych rezygnuje ze ślubu tuż przed nim…. A tu goście zaproszeni, wesele i orkiestra zapłacone. Jednym słowem – wstyd! W restauracyjnej kuchni, na zapleczu sali weselnej, gdzie miało odbyć się przyjęcie, spotykają się rodzice niedoszłych małżonków. Rozmowę zaczynają od wzajemnych przeprosin, ale z czasem napięcie, skrywane emocje i pretensje dają się we znaki i prowadzą do nieuniknionej konfrontacji i konfliktu. Spektakl na Dużej Scenie Teatru Powszechnego także w sobotę i niedzielę o godz. 18. wstęp płatny.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Od lat 18. Teatr Powszechny zaprasza o godz. 19 na Scenę Kameralną na spektakl „Odloty”. Bohaterowie grają z losem w najstarszą grę świata. Każda ich decyzja jest krzyżykiem lub kółkiem. Stawką są miłość i przyjaźń, a wygraną to, jak potoczy się życie każdej z sześciu postaci. Kto wygra, a kto przegra? Czy życie w ogóle można wygrać? Przedstawienie przeznaczone jest dla osób, które ukończyły 18 lat. Można je zobaczyć także w sobotę i niedzielę. Wstęp płatny.

 Sobota, 29 stycznia

Halo, Ziemia! Ptaki zimą. Tym razem wraz z organizatorami – pracownikami MOK „Amfiteatr” przyjrzymy się ptakom żyjącym w mieście. Wraz z ornitologiem Jackiem Słupkiem poszukamy odpowiedzi na pytania: czym ptaki żywią się zimą, jak można im pomóc w tym trudnym czasie, jak i czym je dokarmiać. Spotkanie odbędzie się w plenerze – w Starym Ogrodzie przy ul. Mireckiego 12. W trakcie spaceru będzie można zadać naszemu gościowi pytania i poszerzyć swoją wiedzę. Zbiórka przy Moście Zakochanych. Koniecznie zabierzcie ze sobą lornetkę! Jacek Słupek od lat szerzy wśród mieszkańców Radomia wiedzę na temat ptaków. Jest przyrodnikiem, ornitologiem, członkiem Radomsko-Kieleckiego Towarzystwa Przyrodniczego. Wstęp wolny.

Weekend z R.” - „A Surfeit of Lovers”. Mistrzowska farsa Robina Hawdona pełna znakomitych kreacji. Londyn, Lata dwudzieste. Clarise i Roger to małżeństwo szczęśliwe, spełnione, odnoszące sukcesy na każdej płaszczyźnie. Rozumieją się bez słów, nie widzą świata poza sobą. Lecz to tylko pozory. Gdy nagle wyjazd służbowy Rogera zostaje odwołany, kompletnie psuje to szyki jego żonie. Mąż w domu to nie lada wyzwanie dla Clarise, która miała zaplanowany ten czas w najdrobniejszych szczegółach. Cała sytuacja wywołuje szereg nieporozumień i komplikacji. Clarise musi wykazać się niebagatelną wyobraźnią i pomysłowością, żeby utrzymać swoją tajemnicę przed mężem. Początek spektaklu o godz. 16 w sali koncertowej ROK. Wstęp płatny.

 Koncert zespołu Czerwony Tulipan. Dom Kultury „Idalin” zaprasza o godz. 19 na koncert zespołu Czerwony Tulipan w ramach cyklu wydarzeń muzycznych „Zanim nadlecą samoloty…”. Czerwony Tulipan powstał w 1985 roku w Olsztynie. To pięć artystycznych indywidualności: Stefan Brzozowski - kompozytor, wokalista, gitarzysta i szef odpowiedzialny za profil artystyczny zespołu, Ewa Cichocka – recytatorka, wokalistka, tancerka, aktorka, Krystyna Świątecka – wokalistka i flecistka, Andrzej Czamara – gitarzysta solowy i Andrzej Dondalski – gitarzysta basowy z rockowym rodowodem. Czerwony Tulipan tworzy i śpiewa piosenki poetyckie, kabaretowe, zawsze literackie. Zespół koncertował w Polsce i poza jej granicami, nagrał 15 płyt. Wstęp biletowany: 30 zł od osoby.

Niedziele, 30 stycznia 

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

WOŚP Radom. Koncerty zaplanowano w godz. 14-19 w muszli w parku im. Tadeusza Kościuszki. Zobaczymy i usłyszymy (początek o każdej pełnej godzinie) radomskie zespoły: Law, Renesans, Rosa, Second Life, Alicetea. W samym parku natomiast odbędzie się bieg „Policz się z cukrzycą”. Z kolei na zadaszonym patio w Kamienicy Deskurów, w godz. 10-13 zorganizowane zostaną gry i zabawy dla dzieci. O godz. 15 rozpocznie się występ chóru, a od godz. 19 do 21 zaplanowano koncerty Radomskiej Szkoły Rocka, grupy Pod Strzechą oraz zespołu Mistrz i Małgorzata. Natomiast w Galerii Słonecznej w godz. 15-17 wystąpi orkiestra dęta z Błotnicy. A o godz. 15 w Teatrze im. Jana Kochanowskiego spotkamy się z aktorami. W godz. 12-16 w salonie VW Ster przy ul. Warszawskiej 222 zobaczymy legendarne lamborghini. To dzięki Radomskim Klasykom, których auta będziemy mogli podziwiać od godz. 17 do 20 w Rynku. Z kolei Salon PolCar proponuje w dniu finału WOŚP zwiedzanie prywatnego Muzeum Motoryzacji Służb Mundurowych i Techniki Użytkowej przy ul. 11 Listopada 98.

https://www.cozadzien.pl/radom/radomski-final-wosp-co-w-programie/79446

Bajkowa Niedziela. Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” zaprasza o godz. 11 na Bajkową Niedzielę. Tym razem organizatorzy przygotowali projekcję filmu „Kacper i Emma w teatrze”, warsztaty tworzenia masek teatralnych oraz malowanie twarzy. Kacper i Emma idą do teatru z innymi dziećmi z przedszkola. Przedstawienie tak bardzo im się podoba, że postanawiają zostać aktorami. Przedszkole, do którego uczęszczają, przyłącza się do akcji wsparcia sierocińca w Indiach. Kacper i Emma wpadają na pomysł, aby wystawić sztukę teatralną, a zebrane pieniądze przeznaczyć na pomoc sierocińcowi. Zaczyna się kolejna przygoda pełna niespodziewanych zwrotów akcji i nieprzewidzianych trudności. Kategoria wiekowa: 5+. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Resursy i na biletyna.pl.

kos, nika fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.

Ze względu na sytuację na Ukrainie i emocje, jakie pojawiają się przy tej okazji, zdecydowaliśmy w najbliższym czasie wyciszyć komentarze na naszej stronie. Zachęcamy do dyskusji w mediach społecznościowych. Apelujemy o wzajemny szacunek i zrozumienie.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Ostatnio komentowane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy