Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Weekendowe wydarzenia w Radomiu i regionie

Weekendowe wydarzenia w Radomiu i regionie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
 
Piątek, 24 września

 

Dwa wernisaże w Elektrowni. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza o godz. 15 na na kolejną odsłonę cyklu „Kadry pod napięciem”. Tym razem mur na patio Elektrowni zostanie wypełniony wielkoformatowymi wydrukami prac Zofii Łuczko. Zofia Łuczko – architekt, członkini założycielka stowarzyszenia Łódź Filmowa, ponad 35 lat blisko współpracowała z grupą Łódź Kaliska (lata 1983–2019). Natomiast o godz. 18 zaplanowano wernisaż ekspozycji Edyty Jaworskiej-Kowalskiej „Take a look”. Zagadnieniem szczególnie bliskim sercu artystki jest ekologia i propagowanie stylu życia „zero waste”. Edyta Jaworska-Kowalska w 2002 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom w zakresie malarstwa sztalugowego na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

https://www.cozadzien.pl/kultura/take-a-look-nowa-wystawa-w-elektrowni/76149

Koncert w Łaźni. Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia” (ul. Żeromskiego 56) zaprasza o godz. 18 na koncert „Bring the light” Małgorzaty Markiewicz z zespołem. Małgorzata Markiewicz - wokalistka i flecistka jazzowa karierę muzyczną rozpoczęła w wieku 13 lat wygraną finału szóstej edycji programu telewizyjnego „Szansa na sukces” oraz nagrodą Radiowej Jedynki za Debiut na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1999 roku. O jej talencie wypowiadał się sam Czesław Niemen na łamach czasopisma „Tylko rock”. Wstęp wolny.

„Ryzykowna forsa” w teatrze. Chcecie poznać przepis na to, jak zarobić 25 tys. funtów? Przyjdźcie do Teatru Powszechnego, a przekonacie się sami, jakie to proste. Bezrobotny mąż, domniemamy transwestyta, kontroler z urzędu skarbowego, trup, pracownik zakładu pogrzebowego, a wszyscy w towarzystwie pięknych kobiet! Jak w tym szaleństwie poradzą sobie bohaterowie farsy? Spektakl na Dużej Scenie o godz. 19 w piątek, sobotę i niedzielę.

V Ogólnopolski Festiwal Piosenki z Czarnego Krążka (24-25 września). Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na otwarte przesłuchania wokalne, które rozpoczną się o godz. 10 w sali widowiskowej w budynku przy ul. Zakładowej 5. Tego dnia wystąpią uczestnicy konkursu wokalnego. W sobotę o godz. 16 odbędzie się Gala Finałowa oraz koncert Szymona Wydry & Carpe Diem w sali widowiskowej przy ul. Zakładowej 5. W trakcie gali finaliści konkursu wokalnego odbiorą nagrody, statuetki i dyplomy. Zdobywcy pierwszych miejsc oraz Grand Prix festiwalu wystąpią na scenie. 

https://www.cozadzien.pl/region/piata-edycja-ogolnopolskiego-festiwalu-piosenki-z-czarnego-krazka-w-pionkach/76295

Tajemnicze spotkanie. Szukasz mrocznych i kryminalnych wrażeń? Lubisz poznawać osoby o podobnych zainteresowaniach i pasjach? Jeśli tak, koniecznie musisz wziąć udział w tajemniczym wydarzeniu literackim organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Wskazówkę do lokalizacji, w której odbędzie się spotkanie autorskie oraz wieczór integracyjny (kryminalne kalambury, gry integracyjne itp.) Biblioteka opublikuje 24 września o godz. 17:30. To będzie prawdziwa uczta dla miłośników literatury kryminalnej. Spotkaniu będzie towarzyszył grill, dlatego warto zabrać ze sobą kiełbaski.

https://www.cozadzien.pl/radom/tajemnicze-spotkanie/76123

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Resursa Music Drive. Wystąpią dwie formacje: Ravenville i MORR.Bilety na najbliższy koncert dostępne są online na biletyna.pl, w kasie Resursy Obywatelskiej od poniedziałku do piątku (godz. 10.00-16.00) oraz bezpośrednio przed wydarzeniem. Początek koncertu o godz. 19.00. 

 Sobota, 25 września

Zabawa taneczna w ogrodach. Rodzinny Ogród Działkowy „Storczyk” (ul. Witosa 49) zaprasza w godz. 17-21 na zabawę taneczną w Ogrodach Seniora. Wstęp wolny.

ROK inauguruje sezon. Tym razem, w koncercie „Pejzaż polski”, do Radomskiej Orkiestry Kameralnej dołączy kwartet Cup of Time. Melomani wysłuchają utworów Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego i Krzysztofa Komedy w oryginalnych aranżacjach Ryszarda Borowskiego i Krzysztofa Lenczowskiego. Początek koncertu o godz. 18. Wstęp płatny.

Koncert w Elektrowni. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza o godz. 20.30 na koncert zespołu NNHMN. To duet, który tworzą Lee i Laudarg, na co dzień mieszkający w Berlinie. Projekt powstał z miłości do zimnego spektrum dźwięków syntezatorów i chęci eksploracji miksu EBM-u ze swoistą obsesyjną poezją. Bilety dostępne w przedsprzedaży (online i w kasie Elektrowni) w cenie 20 zł, w dniu koncertu – 30 zł (wyłącznie w kasie). Liczba miejsc jest ograniczona.

Odsłonięcie pomnika Zagłoby i piknik. Nie lada atrakcją podczas Sarmackiej nocy z Zagłobą będzie wizyta i wspomnienia aktorów Magdaleny Zawadzkiej, Daniela Olbrychskiego i Jana Nowickiego. Z kolei muzeum im. Jacka Malczewskiego przygotowuje wystawę: "Radom w czasach nowożytnych" oraz wykłady. Nie zabraknie również pokazu walk szermierczych, degustacji staropolskich potraw, salw armatnich i konkursu historycznego dla najmłodszych.  Start o godz. 16 na skwerze Unii Radomsko-Wileńskiej.  Program imprezy w linku poniżej:

https://www.cozadzien.pl/kultura/sarmacka-rownonoc-z-zagloba/76087

 Niedziela, 26 września

Festiwal Ziemniaka. Imprezę zaplanowano w godz. 12-21. W godz. 12-18 w zagrodzie z Chomentowa obejrzymy omłot zboża przy pomocy młockarni, w zagrodzie z Bartodziejów - pokaz ręcznej obróbki lnu, a w zagrodzie z Kłonówka - pokaz prac ciesielskich i robienia wykręcaków. Na muzealnych polach trwać będzie w niedzielę kopanie ziemniaków motykami i kopaczką z traktorem, orka, bronowanie i siew żyta. Obrzęd „Okrężna po wykopkach” w wykonaniu Zespołu Obrzędowego „Ostałki” z Ostałówka rozpocznie się o godz. 15. Natomiast w godz. 12-18 organizatorzy zapraszają Do Domu Ludowego - na jesienne warsztaty rodzinne.

https://www.cozadzien.pl/kultura/festiwal-ziemniaka/76227

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Bajkowa Niedziela. Resursa Obywatelska zaprasza o godz. 11 dzieci z opiekunami na projekcję filmu animowanego „Złoty Koń” i warsztaty robienia czekolady z Warsztatownią MammaLeo. „Złoty Koń” to pełna przygód opowieść o walce dobra ze złem. A podczas warsztatów dzieci nauczą się dobierać składniki do czekolady, spróbują smakołyków i udekorują pięknie opakowania. Bilet na Bajkową Niedzielę kosztuje 10 zł. Wejściówki dostępne są online, w kasie Resursy od poniedziałku do piątku (godz. 10-16) i przed wydarzeniem.

Teatr dla najmłodszych. Teatr Powszechny zaprasza o godz. 13 na scenę Fraszka, na spektakl „Daszeńka”. Jego bohaterka, urocza foksterierka Daszeńka z pasją gania za własnym ogonem, jest smakoszem mleka, uwielbia bajki na dobranoc, rozrabia i psoci, ma przy tym nieprzebrane pokłady wdzięku, zadaje morze pytań i nieustannie dziwi się wszystkiemu. Bezpretensjonalna, zabawna historia o uczeniu się świata, poznawaniu reguł i zdobywaniu doświadczenia, ale także o odpowiedzialności, jaka wiąże się z posiadaniem zwierzątka. Klasyka literatury dziecięcej w atrakcyjnym teatralnym wydaniu.

Spacer po Radomiu. Stowarzyszenie Droga Mleczna zaprasza na kolejny Spacer po Radomiu. Tym razem wydarzenie poświęcone będzie czasom II wojny światowej i okupacji niemieckiej. Podczas spaceru Krystyna Wydra opowie o życiu cywili w latach 1939-1945 i o zmianach, które dotknęły nasze miasto. Spacer zakończy się konkursem z nagrodami. Tradycyjnie każdy uczestnik wydarzenia otrzyma tematyczną pamiątkową pocztówkę. Zbiórka o godz. 15 przed Pomnikiem Pamięci Żydów Radomia przy ul. Podwalnej.

Marsz dla życia i rodziny. Marsz rozpocznie się mszą św. w kościele św. Jana Chrzciciela o godzinie 15.00, a następnie o godzinie 16.00 wyruszy kolumna marszowa ulicą Żeromskiego na Plac Corazziego. O godz. 17.00 finał marszu na placu Corazziego, gdzie zaplanowano również festyn rodzinny, atrakcje dla dzieci, zabawy, konkursy i m.in. sesje zdjęciowe z alpakami. 

https://www.cozadzien.pl/radom/marsz-dla-zycia-i-rodziny/76164

WOTgames w Przysusze. Na przybyłych czeka piknik sportowy „WOTgames”, wystawa sprzętu i wyposażenia 6MBOT, policji, WOPR i straży pożarnej. Dla najmłodszych miłośników wojskowości czekać będzie „Akademia Terytorialsa” czyli przestrzeń edukacyjno - zabawowa dla dzieci oraz ich opiekunów. Rodzinny piknik sportowy “WOTgames” odbędzie się  na stadionie sportowym w Przysusze (ul. Radomska 29). Początek o godz. 11.00, natomiast koncert Orkiestry Wojskowej z Radomia zaplanowany jest na godz. 18.00.  

Koncert mistrzów. Orkiestra Grandioso Radom zaprasza na koncert galowy MPOD 2021. Początek o godz. 17.00 w Zespole Szkół Muzycznych przy ul. 25 Czerwca. Mistrzostwa odbyły się w formule on-line i zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Polskie Orkiestry Dęte.  Podczas koncertu galowego wystąpią trzy orkiestry - mistrzowie Polski 2021. Są to: Orkiestra Dęta ZHP-OSP w Uniejowie pod dyrekcją Jakuba Pięgota; Orkiestra Dęta Rymanów pod dyrekcją Mieszka Szybki; Orkiestra Grandioso Radom pod dyrekcją Dariusza Krajewskiego. W programie koncertu znajdą się oczywiście utwory konkursowe oraz rozrywkowe. Koncert galowy to jedyna okazja wysłuchania orkiestr mistrzowskich w 2021 roku na jednej scenie. Bilety w cenie 30 i 40 zł na www.biletyna.pl/event/view/id/195250 oraz w kasie przed koncertem.

Poniedziałek, 27 września

Chorwacki Teatr Narodowy z Osijeku. Chorwacki teatr przywiezie do Radomia „Wdowy” Sławomira Mrożka. Czarna komedia pełna teatru absurdu, typowego dla Sławomira Mrożka. Akcja dramatu rozgrywa się w pewnej kawiarni, w której spotykają się dwie wdowy. Z rozmowy wynika, że ich zmarli tego samego dnia rano mężowie zginęli pojedynkując się. Okazało się również, że mąż pierwszej wdowy zdradzał ją z drugą wdową, a mąż drugiej wdowy zdradzał ją z pierwszą wdową… Lekkie i humorystyczne podejście do śmierci stanowi odwołanie do kultury meksykańskiej, gdzie tematyka ta podejmowana jest w sztuce zupełnie inaczej, niż w tradycji europejskiej. Bardzo współczesne i ciekawe odczytanie tekstu polskiego autora przez artystów z Chorwackiego Narodowego Teatru w Osijeku. Początek spektaklu o godz. 19 na Dużej Scenie. Bilety: normalny 50 zł, ulgowy 30 zł.

nika/kos

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
 • avatar
  ~Anonim 178.235.177.*** 2021-09-25 10:39
  Wspaniale naprawdę się dzieję ❤️
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~paweł 83.15.251.*** 2021-09-24 08:33
  Powiem szczerze, że ten weekend zapowiada się mega atrakcyjnie. Cieszy szczególnie, że aktywne stają się placówki budżetowe ale też niezależne inicjatywy walczą o swoje miejsce na kulturalnej mapie Radomia. Brawo!
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy