Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Weekendowe atrakcje

Weekendowe atrakcje
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Piątek, 8 października

Przegląd twórczości seniorów. Dom Kultury „Idalin” (ul. Bluszczowa 4/8) zaprasza na IV Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów - Radom 2021. Przegląd odbywa się w czterech kategoriach: dwie wokalno-muzyczne – soliści i zespoły oraz chóry, kategoria teatralno-recytatorska (pojedynczy wykonawcy, grupy teatralne i kabaretowe), kategoria rękodzieło, prace plastyczne (malarstwo, rysunek, fotografia), rzeźba. O godz. 10 zaplanowano przesłuchania, a o godz. 17 - koncert galowy. Poznamy wtedy laureatów i będziemy mogli posłuchać koncertu Anny Tchórzewskiej - uczestniczki programu „The Voice Senior” z zespołem Perły z Lamusa. Wstęp wolny.

Nowa wystawa w Elektrowni. Mazowieckie Centrum sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza o godz. 18 na wernisaż wystawy Piotra Lutyńskiego „Wielowymiarowość”. Lutyński urodził się w 1962 roku w Tychach. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Studiował na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie; dyplom w 1990 roku w pracowni grafiki prof. Eugeniusza Delekty. Zajmuje się rzeźbą, malarstwem, wykonuje obiekty, instalacje, performance, koncerty muzyki eksperymentalnej, pokazy multimedialne. Realizuje pokazy muzyczno-wizualne, w których uczestniczą żywe zwierzęta zestawiane z malarskimi kompozycjami, rzeźbami, poezją i muzyką. Lutyński uważa, że żywe zwierzęta pomagają otworzyć się widzom na pokazywane obiekty, dzięki nim przełamuje sztuczność konwencji galeryjnego wydarzenia.

https://www.cozadzien.pl/kultura/elektrownia-zaprasza-na-wernisaz/76641

Spektakl „Ostatni”. Teatr Powszechny zaprasza o godz. 19 na Dużą Scenę na nową sztukę - „Ostatni”. To uwspółcześniona adaptacja utworu Maksyma Gorkiego. Teatralny thriller o trudnych relacjach, rodzinnych tajemnicach i spojrzeniu w głąb siebie. To pełna emocji historia barona finansowego Iwana Kołomyjcewa i jego rodziny. Po utracie stanowiska Kołomyjcew wraz z rodziną zmuszony jest opuścić swoją rezydencję i porzucić wystawny styl życia. Nowa rzeczywistość, w jakiej znajduje się rodzina, obnaża ich zagubienie, niesamodzielność, wzajemną niechęć, zamiłowanie do przemocy. Wstęp płatny. Spektakle także w sobotę i niedzielę.

"Wrażenia i wizualizacje" Karola Suwały. Łaźnia - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria zaprasza na autorskie oprowadzanie po wystawie. Artysta opowie Państwu o tworzeniu prac, o tym co mu "w duszy gra" i dlaczego poświęcił pierwszej indywidualnej wystawie temat przestrzeni miejskiej Radomia. Wszyscy odwiedzający otrzymają również pamiątkowe katalogi. Oprowadzanie rozpocznie się  o godz. 17.00 w galerii przy ul. Traugutta 31/33. 

Przedpremierowy pokaz "Furiozy" w kinie Helios. O godz. 20 oraz 20.30 w radomskim kinie Helios odbędą się przedpremierowe pokazy specjalne filmu „Furioza”. Przed seansami z widzami spotkają się aktorzy oraz reżyser filmu."Furioza” to inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film, który pokazuje świat, o którym większość z nas nie ma pojęcia. Świat kibiców – ultrasów, chuliganów i kobiet, które są z nimi w związkach. Scenariusz filmu powstawał kilka lat i oparty jest na prawdziwych relacjach gangsterów, dziennikarzy i agentów Centralnego Biura Śledczego Policji. 

https://www.cozadzien.pl/kultura/przedpremierowy-pokaz-furiozy-z-udzialem-aktorow-w-radomskim-kinie-helios/76602

Zamkowe Spotkania Teatralne o laur "Złotego Gargulca". Tegoroczny przegląd teatrów amatorskich odbędzie się tradycyjnie na szydłowieckim Zamku. Podczas tegorocznego przeglądu teatrów amatorskich zaprezentują się nie tylko grupy dziecięce i młodzieżowe, jak miało to miejsce do tej pory. Szydłowieckie Centrum Kultury Zamek postanowiło otworzyć swoją scenę również dla grup dorosłych. W dniach 8-10 października, na zamkowej scenie pojawi się 14 grup z całej Polski. Ich występy oceniać będzie jury w składzie Tomas Kollarik i Kamil Błoch - absolwenci wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Wstęp jest bezpłatny. Wejściówki na koncert dostępne będą w sekretariacie SCK – Zamek.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Szczegółowy program: https://www.cozadzien.pl/region/przeglad-teatrow-amatorskich-w-szydlowcu-grupy-walcza-o-laur-zlotego-gargulca/76512

 Sobota, 9 października

Anima Urbis 2021. Tym razem  wspólne wędrowanie będzie miało wyjątkowy charakter. Przede wszystkim dlatego, że uczestnicy ruszą w chłodną i tajemniczą październikową noc. Taki też – nieco mroczny a zarazem mrożący krew w żyłach jest temat tegorocznego spaceru, podczas którego towarzyszyć będzie Stowarzyszenie Droga Mleczna. Poszukiwanie ducha miasta rozpocznie się o godz. 18.00 na placu ks. Zdzisława Domagały (obok ul. S. Wernera), gdzie przy pomocy rekonstruktorów przywołana zostanie postać patrona pobliskiej ulicy. Finał zaplanowano w Kamienicy Deskurów. Tu czeka na uczestników prawdziwa kryminologiczno-detektywistyczna uczta. Szczegółowy program w linku poniżej. 

https://www.cozadzien.pl/kultura/anima-urbis-2021-mroczny-i-tajemniczy-spacer-po-miescie/76617

Mozart i waltornia. Lek na jesienną chandrę i brak energii? Oczywiście muzyka Mozarta! Właśnie utwory tego genialnego kompozytora zaprezentuje Radomska Orkiestra Kameralna podczas najbliższego koncertu, o godz. 18, w sali koncertowej przy ul. Żeromskiego 53. Tytuł koncertu to „Róg obfitości – Mozart i waltornia”. Tym razem muzycy ROK do współpracy zaprosili świetnego waltornistę Igora Szeligowskiego. W programie: Leopold Mozart - Sinfonia di camera F-dur D17, W.A. Mozart - Koncert na róg i orkiestrę nr 4 KV 495, W.A. Mozart - Divertimento C-dur KV 157, W.A. Mozart - Serenata notturna D-dur KV 239. Wstęp płatny.

Grzegorz Paczkowski w ArtCaffe. „Piszę, aby dać wyraz stanom rodzącym się we mnie w odpowiedzi na wszystko, co mnie spotyka i porusza. Układam melodie, żeby nadać wierszom lotność i dynamikę, których brak przy samodzielnej, cichej lekturze. Śpiewam, żeby wypowiedzieć się własnymi słowami we własnym imieniu. W kwestii wykonawczej pozostaję wierny tradycyjnej formie pieśni na głos i gitarę” tak mówi o sobie artysta. Początek koncertu w ArtCaffe o godz. 19.30.

Niedziela, 10 października

Co Za Jazda! Ultra. Tę specjalną w naszym cyklu wyprawę, czyli Co za Jazda! Ultra 2021! Rekord na 106,2 proponujemy miłośnikom jazdy na rowerze już po raz piąty. Spotykamy się o godz. 8.30 na rynku, przed Muzeum im. Jacka Malczewskiego, a wyjeżdżamy pół godziny później. Przejedziemy m.in. przez Rajec Szlachecki, Czarną Wieś, Jedlnię-Letnisko, Myśliszewice, Starą Wieś, Piotrowice, Adolfin, Pionki, Karpówkę, Jaroszki, Jastrzębię, Bartodzieje, Starą Wieś, Lisów, Jedlińsk,Wolę Gutowską i Gutów, Jankowice, Kolonię Borki, Sukowską Wolę, Podgajek, Przytyk, Słowików, Jagodno, Domaniów, Przytyk, Krzyszkowice, Jarosławice, Jaszowice, Golędzin, Zatopolice i Cerekiew. Na mecie – przy Starostwie Powiatowym na ul. T. Mazowieckiego 7 (dawna Domagalskiego) na uczestników wyprawy Co Za Jazda! Ultra czekać będzie grill i kiełbaski oraz konkursy z nagrodami.

https://www.cozadzien.pl/radom/co-za-jazda-na-1062-km/76624

Bajkowa Niedziela. O godz. 11 Resursa Obywatelska zaprasza dzieci wraz z opiekunami na kolejną „Bajkową niedzielę”. Rozpocznie się ona od warsztatów kreatywnych dla maluchów, podczas których dzieci pod opieką animatora wykonają barwne zabawki. Po zajęciach wyświetlony zostanie film animowany „Magiczny dywan”. Głównym bohaterem filmu jest Hodżia, mieszkający z rodziną w maleńkiej wiosce. Jego największym marzeniem jest poznanie świata, a w szczególności miasta, w którym mieszka sułtan. Pewnego razu Hodżia poznaje starego kupca, który jest gotów oddać mu swój magiczny dywan. Warunek jest jeden - chłopiec musi obiecać, że odnajdzie jego zaginioną wnuczkę. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Resursie, bezpośrednio przed wydarzeniem i na biletyna.pl.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Warsztaty z Hanną Wojdałą-Markowską. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza o godz. 13 na warsztaty twórcze. Ich tematem będzie prezentacja polskiej tkaniny historycznej na podstawie arrasów wawelskich, pasów kontuszowych i haftów średniowiecznych. Podczas warsztatów uczestnicy zrealizują, inspirując się polską tkaniną zabytkową, własne miniatury tekstylne - zakładki do książki, zawieszki czy inne drobiazgi. Będą mogli skorzystać z materiałów plastycznych: przędzy, nici, tekstyliów i innych potrzebnych narzędzi. Wstęp bezpłatny. Zapisy pod adresem: edukacja@mcswelektrownia.pl. Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl.

https://www.cozadzien.pl/kultura/elektrownia-zaprasza-na-warsztaty-hanna-wojdala-markowska/76596

Wieczorek taneczny. Dom Kultury „Idalin” zaprasza o godz. 17 na wieczorek taneczny. Wstęp płatny.

Zlot Zabytkowych Motocykli w Skaryszewie. Zlot rozpocznie się o godzinie 12 mszą świętą w kościele pw. Św. Jakuba Apostoła w Skaryszewie. Następnie ok. godz. 13.00 motocyklowa parada przejedzie ulicami gminy Skaryszew, metą przejazdu będzie teren przy skaryszewskim ośrodku kultury. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji - od wystawy zabytkowych perełek na dwóch kołach, przez dmuchańce dla dzieci, aż po konkursy związane z motoryzacją. W programie przewidziano pokaz pierwszej pomocy, podczas którego uczestnicy imprezy dowiedzą się jak udzielić pomocy motocykliście, który ucierpiał wskutek wypadku. Specjalne stoisko z alkogoglami i symulatorem jazdy przygotuje na tę okazję Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu. Fani bluesowo-rockowego brzmienia na tej imprezie również znajdą coś dla siebie-na MGOK-owskiej scenie wystąpi zespół "The Band Of Mojo Drive". Szczegółowy program w linku poniżej:

https://www.cozadzien.pl/region/zlot-zabytkowych-motocykli-w-skaryszewie-przygotowano-wiele-atrakcji/76601

 Wtorek, 12 października

Szermierka w Radomiu – reaktywacja. O godz. 18 Resursa Obywatelska zaprasza na kolejne restrospotkanie. Tym razem posłuchamy o historii szermierki w Radomiu. Będzie można zobaczyć, jak wygląda szabla, szpada i floret. Dowiemy się też, co to sportowa walka, co to karabin szermierczy i jak się nim walczy. Będzie można posłuchacie wspomnień „starych radomskich szermierzy”, zobaczyć kronikę sportową. Na zakończenie spotkanie odbędzie się pierwsza w Radomiu tzw. menzura (tradycyjny rytuał wywodzący się z pojedynku). Dla każdego gościa spotkania drobny słodki szermierczy upominek. Wstęp wolny.

https://www.cozadzien.pl/kultura/retrospotkanie-szermierka-w-radomiu-reaktywacja/76544

 

nika/kos fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”.
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy