Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Weekendowe atrakcje

Weekendowe atrakcje
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Piątek, 18 września

Wystawa o herbie Radomia. Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Radomia zaprasza o godz. 17 na otwarcie wystawy plenerowej „Herb miasta – symboliczny znak samorządowej gminy miejskiej” Miejsce otwarcia: dziedziniec przed Miejską Biblioteką Publiczną im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich przy ul. Piłsudskiego.

Wieczór poezji nieprofesjonalnej. O godz. 17.30 w Domu Kultury „Borki” rozpocznie się wieczór poezji nieprofesjonalnej artystów amatorów. Wstęp wolny.

Między iluzją i abstrakcją. W zaprezentowanej w Galerii Łaźnia (ul. Traugutta 31/33) wystawie wykładowców Katedry Malarstwa i Rysunku Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego mamy do czynienia z różnymi formułami sugerowania przestrzenności w obrazie. Czasem jest to echo zarejestrowania realnej rzeczywistości, podkreślone wirtualnym kolorem czy wyobrażoną formą, kiedy indziej występuje jako samowolna wobec fizyczności świata konstrukcja, struktura czy wykres. Sprawia wówczas wrażenie autonomicznego wobec realnej rzeczywistości badania materii, światła, powierzchni lub struktury zjawisk. W każdym z tych przypadków obraz zwraca na siebie uwagę zastosowanymi kolorami, układem form bądź wewnętrzną dynamiką. Wernisaż zaplanowano na godz. 18. Zobaczymy prace Stanisława Zbigniewa Kamieńskiego. Kazimierza M. Łyszcza, Katarzyny Nowickiej- Urbańskiej, Łukasza Rudeckiego, Małgorzaty Strzelec i Apoloniusza Węgłowskiego. Wstęp wolny.

 Sobota, 19 września

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Warsztaty i koncert na Obozisku. MOK „Amfiteatr” zaprasza do parku im. Jacka Malczewskiego i na ul. Śniadeckich 2 na warsztatowo-koncertowe popołudnie. W programie: godz. 13-14.30 - warsztaty z zaklinania lata w parafinowo-kwiatowych zawieszkach, godz. 14-15 warsztaty salsy kubańskiej, godz. 14.30-16 - warsztaty z chrobotkowych inicjałów, godz. 13-17 - warsztaty dendrologiczne: liczenie drzew w parku, poznawanie gatunków drzew (bez zapisów), godz. 15.30-16.15 oraz godz. 16.15-17 - warsztaty z botanikiem „Rośliny grzechoczą”, godz. 17-18 - koncert projektu Dj The Myhair//Damian Demon Czarnecki, czyli trąbka/flugelhorn-elektronic Neu Jazz. Do strefy bezpiecznej może wejść pierwsze 50 osób, bez zapisów. W koncercie będzie można uczestniczyć bez ograniczeń poza strefą wydzieloną. Wstęp wolny, rejestracja poprzez formularze on-line. Liczba miejsc ograniczona.

Wieczór z gwiazdą. W MCSW „Elektrownia” będzie się można spotkać z Ewą Kasprzyk. Ewa Kasprzyk urodziła się w 1957 r. w Stargardzie Szczecińskim. Absolwentka PWST w Krakowie z 1983. Niedługo po ukończeniu szkoły aktorskiej dołączyła do zespołu gdańskiego Teatru Wybrzeże, w którym występowała przez kolejnych 16 lat. W tym czasie zagrała w przedstawieniach m.in. Kazimierza Kutza („Batałajkin i spółka”), Stanisława Różewicza („Sztukmistrz z Lublina” według Singera) i Mikołaja Grabowskiego („Stąd do Ameryki”), a także Krzysztofa Babickiego i Barbary Sass. Do największych osiągnięć aktorki z tego okresu zalicza się główne role w „Antoniuszu i Kleopatrze” Szekspira (Kleopatra), „Tutam” Shaeffera (Ona), „Trzech siostrach” Czechowa (Olga) i „Dwojgu na huśtawce” Gibsona (Ona). Wieczór z gwiazdą” w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” rozpocznie się o godz. 18. Bilety w cenie: 15 zł normalny i 7 zł ulgowy dla emeryta/rencisty.Liczba miejsc ograniczona (50 osób), w trakcie spotkania obowiązkowe są maseczki.

Niedziela, 20 września

Co Za Jazda! Ostatnia w tym sezonie – zwyczajna - wyprawa z cyklu Co Za Jazda!. Miłośnicy rowerowych wycieczek będą się mogli wybrać z nami do Szydłowca. Spotykamy się o godz. 9.30 na parkingu przy Radomskich Halach Mięsnych (ul. Wernera 10 A), a ruszamy pół godziny później. Trasa do Szydłowca jest dość długa - liczy równo 50 km, ale w 100 proc. biegnie po asfalcie, więc nie ma żadnych przeszkód, by wybrać rower szosowy. Eskortowani przez policję dojeżdżamy do obwodnicy południowej, skąd ul. Stalową przejeżdżamy przez tory i dojeżdżamy do Ludwinowa. Dalej przez Kowalę i Dąbrówkę Zabłotnią dojeżdżamy do trasy S7, wzdłuż której będziemy podróżować prawie do samego Szydłowca, kilka razy zmieniając stronę, po której podróżujemy. Meta tym razem będzie nad zalewem. Tam na uczestników wyprawy czekać będzie ognisko i kiełbaski. Jak zawsze przygotowaliśmy też konkursy z nagrodami. Na tych, którzy zebrali pieczątki z wszystkich tegorocznych wypraw Co Za Jazda!, czekają medale.

https://www.cozadzien.pl/radom/ostatnia-w-tym-sezonie-co-za-jazda/67368

Drewniane sprzęty domowe w skansenie. O godz. 12 Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza na „Rodzinną niedzielę”. Otwarta zostanie wystawa „Drewniane sprzęty domowe”. Drewno było materiałem powszechnie dostępnym, nic więc dziwnego, że było używane do wykonania większości sprzętów domowych. Stolarze mieli ogromną wiedzę na temat drewna, jego obróbki i właściwości. Na wystawie przedstawione będą przedmioty codziennego użytku, przede wszystkim drobne sprzęty gospodarstwa domowego. Pokaz: Grzegorz Maciąg – ciesielka. Warsztaty poprowadzi Kinga Szewczyk. Miejsce: zagroda z Jastrzębi. Wstęp płatny.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Wieczorek taneczny. Dom Kultury „Idalin” zaprasza o godz. 17 na wieczorek taneczny w Klubie Seniora. Wstęp płatny.

Miejska Milonga na Corazziego. W miejsce tradycyjnej imprezy „Młodzież zaawansowana. Reaktywacja” tym razem propozycja w szczególności dla miłośników tanga argentyńskiego. Organizatorzy zapraszają tych, którzy tańczą i tych, którzy chcą się nauczyć tańczyć tango. A będzie ku temu okazja, bo, zanim milonga na dobre się rozkręci, zacznie się nauka podstawowego, tangowego kroku. Będzie więc okazja, żeby dołączyć do tangueros. Początek o godz. 19. Miejsce: pl. Corazziego. Wstęp wolny.

Sztuka na ekranie. Kino w Mazowieckim Centrum sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza o godz. 16 na brytyjski dokument „Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze”. W październiku 2019 roku, z okazji 500-lecia śmierci Leonarda da Vinci, otwarto w Luwrze potężną, przygotowywaną przez ponad dekadę retrospektywną wystawę jego prac. Ekspozycja stulecia - jak pisały o niej francuskie media, a zagraniczna prasa prześcigała się w entuzjastycznych recenzjach - była dla organizatorów wyzwaniem konserwatorskim, logistycznym, dyplomatycznym. Nadzwyczajnymi efektami tych prac można cieszyć się w...kinie! Ponieważ wystawa cieszyła się szaloną popularnością, zdjęcia realizowano w nocy, co pozwoliło stworzyć kameralną, intymną wręcz atmosferę, tak cenną dla kontemplacji dzieł. Cena biletu 21 zł.

Modoram we Wsoli. O życiu poetki Zuzanny Ginczanki opowie w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli Agnieszka Przepiórska. Spektakl „Ginczanka. Przepis na prostotę życia” wystawiony zostanie w parku przy Muzeum Witolda Gombrowicza o godz. 19. Uwaga – podczas przedstawienia używane jest światło stroboskopowe. Wstęp wolny.
Bezpłatny autobus z Radomia do Wsoli odjedzie o godz. 18 z przystanku przy ul. Chrobrego/Czysta (kierunek Michałów). Powrót do Radomia po spektaklu ok. godz. 20.30. Ze względów sanitarnych w autobusie może być zajęta tylko połowa miejsc.
Muzeum prosi osoby, które wybierają się na koncert o wydrukowanie, przeczytanie i podpisanie specjalnego oświadczenia. Druk do pobrania dostępny jest na stronie muzeum. Podpisany dokument można zabrać ze sobą i przekazać pracownikom przy wejściu na teren placówki.

https://www.cozadzien.pl/kultura/monodram-we-wsoli/67330

nika,ks fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
 • avatar
  ~Anonim 178.235.62.*** 2020-09-18 12:16
  Dlaczego na spotkaniew Elektrowni z Panią Ewa Kacprzyk trzeba płacić ????????
  • 50%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~BW 188.146.96.*** 2020-09-18 13:03
   bo ktoś chce zarobić :P
   • 67%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~gość 78.88.220.*** 2020-09-18 13:23
   Bo ktoś pracuje, a za pracę trzeba płacić. Chcesz to idziesz, nie to nie.
   • 50%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~BWW 94.42.51.*** 2020-09-18 18:30
   wszystko za darmo dla komuny z pisu. może mu jeszcze trza dopłacić za obecność
   • 50%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~R.G 85.219.131.*** 2020-09-18 12:47
  Super sprawa z tą milonga na placu W każdym mieście funkcjonuje społeczeństwo tangowe a niestety nie w Radomiu MIŁO BEDZIE ZOBACZYĆ JAK W RADONU TAŃCZY SIĘ TANGO
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy