Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Weekend pełen atrakcji

Weekend pełen atrakcji
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Piątek, 31 maja

Dzień bezpieczeństwa na WSH.  Impreza odbywać się będzie pod hasłem „20 lat Polski w strukturach NATO”. Wydarzenie to ma na celu przybliżenie m.in. wiedzy na temat Paktu Północnoatlantyckiego, miejsca Polski w jego strukturach, wymianę doświadczeń związanych z działaniami służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa państwa i obywateli. W programie przewidziano m.in: pokaz ratownictwa technicznego Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu; szkolenie z technik udzielania pomocy przedmedycznej;  próba sił i umiejętności na symulatorach (lotniczym, strzeleckim);poznanie wyposażenia ratowniczego pilota wojskowego; możliwość zapoznania się z wyposażeniem i zasadami sterowania szybowcem; zgłębienie tajników laboratorium kryminalistycznego. Impreza odbędzie się w godz. 10-15 na terenie WSH przy ul. Traugutta. 

http://www.cozadzien.pl/edukacja/dzien-bezpieczenstwa-na-wsh/56470

Festyn rodzinny Nad Potokiem. Zespół Centrum Aktywności Lokalnej dla osiedla Nad Potokiem zaprasza w godz. 14.30-17.30 na festyn rodzinny. Impreza odbędzie się na placu zabaw między blokami przy ul. Olsztyńskiej 29 i Sadkowskiej 15. Przewidziano występy dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 i 17, pokazy artystyczne uczniów PSP nr 33, a także konkursy z nagrodami, m.in. sportowe, na temat bezpieczeństwa, konkurs rodzinny. Będzie można również sprawdzić swoje umiejętności na symulatorze jazdy motorem, zjeść watę cukrową lub popcorn, poskakać na dmuchanym zamku. Nie zabraknie również atrakcji w postaci malowania twarzy czy robienia tatuażu. Wstęp wolny.

Nowa wystawa w galerii Łaźnia. Radomski Klub Środowisk Twórczych i galeria „Łaźnia (ul. Traugutta 31/33) zaprasza o godz. 17 na druga część wystawy z cyklu „Pracownie – konfrontacje” - „Bez powtórzeń - Aleksander Józef Olszewski 75+”. W tegorocznej edycji prezentowana jest twórczość i sylwetka inicjatora szkolnictwa artystycznego na Wydziale Sztuki UTH – prof. Aleksandra Olszewskiego i jego współpracowników. W drugiej części wystawy u boku profesora swoją twórczość zaprezentują: Mariusz Dański, Wiesław Jelonek, Marcin Noga, Szymon Piasta i Ludmiła Owsijenko. Wstęp wolny.

Występ chóru nauczycielskiego Festa Allegra. Formacja powstała w październiku 2003 roku przy PSP nr 2. Obecnie zespół skupia 30 pań z radomskich placówek oświatowych. Założycielem, dyrygentem i autorem większości opracowań muzycznych jest Piotr Bąbolewski, nauczyciel muzyki w PSP nr 2. Koncert w muszli w parku im. Tadeusza Kościuszki rozpocznie się o godz. 18. Wstęp wolny.

Szpaku w Strefie G2. Klub Strefa G2 zaprasza o godz. 20 na koncert Szpaku promujący jego najnowszy album „Atypowy”. Wstęp płatny.

Sobota, 1 czerwca

50 rocznica święceń kapłańskich Księży Biskupów: Henryka Tomasika i Adama Odzimka. Uroczystość odbędzie o godz. 11.00 w katedrze Opieki NMP w Radomiu. Mszy świętej będzie przewodniczył JE Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, stowarzyszeń i wspólnot parafialnych z całej diecezji radomskiej.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Piotrówka – żywa historia. Stowarzyszenie Drużyna Grodu Piotrówka zaprasza w godz. 10-18 na drugie z comiesięcznego cyklu spotkań historycznych na grodzisku Piotrówka - „Piotrówka – żywa historia”. W programie m.in. obóz wczesnośredniowieczny, pokazy dawnych rzemiosł, walki wojów, gry i zabawy. Będzie można zobaczyć, przymierzyć i wypróbować różnego rodzaju przedmioty codziennego użytku, narzędzia, broń itp. z czasów pierwszych Piastów. Rekonstruktorzy opowiedzą o ówczesnych realiach życia, początkach Radomia i innych ciekawostkach historycznych. Dodatkową atrakcją będą wycieczki do Muzeum im. Jacka Malczewskiego na wystawę „Skarby i tajemnice Piotrówki”; oprowadzenie z przewodnikiem i za darmo. Pierwsza tura o godz. 12, druga o godz. 14.

http://www.cozadzien.pl/kultura/sredniowieczni-wojowie-na-piotrowce/56495

Wystawa i bezpłatne zwiedzanie. Muzeum im. Jacka Malczewskiego zaprasza o godz. 14 na otwarcie wystawy prac plastycznych uczestników projektu „Klub młodych odkrywców sztuki”. Wstęp wolny. Dodatkowo w Dzień Dziecka najmłodsi mogą zwiedzać wszystkie wystawy w muzeum za darmo.

http://www.cozadzien.pl/kultura/w-dzien-dziecka-otwarcie-specjalnej-wystawy/56535

Piknik Rodzinny w Elektroniku. Zespół Szkół Elektronicznych z okazji Dnia Dziecka postanowił zorganizować piknik rodziny. Impreza jest niebiletowana i przeznaczona dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym. Program imprezy jest bardzo bogaty, przewidziano wiele atrakcji: pokazy dronów, występy artystyczne uczniów z PSP nr 33, pokazy tańca latynoamerykańskiego, sztuk walki, break dance, kuglarzy, połykaczy ognia, a także animacje i konkursy dla dzieci, akrobacje na rolkach czy zawody wędkarstwa sportowego. Poza pokazami i występami, dzieci będą miały okazje poskakać na dmuchańcach, trampolinach czy przejechać się samochodem elektrycznym i repliką formuły 1.  Piknik odbędzie się na boisku szkolnym przy ul. Sadkowskiej 19, w godz. 13-16.

Laboratorium szalonych naukowców. „Laboratorium szalonych naukowców" to pokaz eksperymentów z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego młodzi widzowie zobaczą spektakularne doświadczenia chemiczne, poznają zasady rządzące planetami i znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania. W programie przewidziano wiele atrakcji m.in. Szaloną Pianę, czyli reakcję egzotermiczną rozkładu nadtlenku wodoru, ciepły śnieg, czyli demonstrację zdolności utrzymywania wody. Będą również eksperymenty pokazujące właściwości ciekłego azotu i innych gazów, tzw. cewki Tesli, czyli eksperymenty z rzadko spotykanymi urządzeniami, generującymi wysokiej częstotliwości wyładowania elektryczne, jonizacja gazów, przesyłanie energii na odległość, kolorowa plazma w zamkniętych przestrzeniach. Przedstawiona zostanie również historia i działanie thereminu - instrumentu muzycznego, na którym można grać bez dotyku. Impreza w klubie Strefa G2 rozpocznie się o godz. 16. Bilety do nabycia w HulaParku (ul. Przemysłowa 18), tel. 48 381 09 94, Cafe pod Kasztanami - ul.Żeromskiego 46a, tel. 48 362 11 25, a także przez internet.

http://www.cozadzien.pl/radom/laboratorium-szalonych-naukowcow-w-radomiu/56477

Sokół i PRO8L3M w G2. Sokół po 20 latach działalności muzycznej wydaje swój pierwszy solowy album pt. „Wojtek Sokół”. Radomianie po raz pierwszy będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć solowy koncert legendy. Najnowsze utwory z płyty 'Wojtek Sokół' zostaną wzbogacone o odświeżone klasyki z wydawnictw WWO, TPWC, duetu z Marysią Starostą oraz innych niezliczonych kolaboracji. PRO8L3M wystąpi premierowo ze swoją drugą płytą pt. "Widmo". Nie zabraknie także klasyków z wcześniejszych wydawnictw zespołu. Obydwa koncerty będą miały wyjątkową oprawę wizualną. Początek o godz. 21. Bilety do nabycia przez internet. 

http://www.cozadzien.pl/kultura/sokol-i-pro8l3m-w-radomskim-klubie-g2/56499

 "Nasze Rzeczniowskie Wesele". Impreza z pewnością ucieszy niejednego miłośników kultury ludowej, a dla gminy jest to niebywała okazja do promowania rodzimych obyczajów i tradycji. Rzeczniowskie wesele rozpocznie się o godz. 17.30 na placu kościelnym w Rzeczniowie. W programie przewidziano wiele atrakcji, m.in. błogosławieństwo młodej pary, potańcówka na dechach czy „bitwa” na przyśpiewki. Impreza rozpocznie się od tradycyjnego błogosławieństwa nowożeńców, którego udzieli proboszcz parafii. Następnie para młoda wspólnie razem z zebranymi gośćmi wyruszy w korowodzie po ulicach Rzeczniowa do Starej Remizy w Rzeczniowie na dalsze celebrowanie i wspólną zabawę. Na trasie korowodu pojawią się oczywiście tradycyjne bramki. Do tańca zagrają: „Tęgie Chłopy”, Kapela Bronka Machla oraz zespół muzyczny „Akord. Na przybyłych czekać będzie również poczęstunek w stylu lat 70. Wstęp wolny!

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

http://www.cozadzien.pl/region/nasze-rzeczniowskie-wesele/56467

Nightskating Radom.  Tym razem motywem przewodnim będą superbohaterowie. Przed nami dwa etapy przejazdu: NS dziecięcy na 5 km i NS "Extreme" na 32 km. Trasa będzie niezwykle wymagająca; prócz dystansu 32 km czekać będą na rolkarzy liczne zjazdy i podjazdy, dlatego na ten etap organizatorzy zapraszają osoby, które sprawnie jeżdżą oraz hamują na rolkach. Organizatorzy pilnie zalecają noszenie podczas jazdy kompletu ochraniaczy oraz kasku, jak również elementów odblaskowych i świetlnych. Dla uczestników w wieku do lat 18 noszenie kasku jest obowiązkowe. Udział w przejeździe dzieci do lat 12 tylko pod nadzorem opiekuna. Zbiórka uczestników o godz. 17 na parkingu przy E.Leclerc Radom. Wstępna rozgrzewka, nauka jazdy, gry, zabawy i konkursy dla najmłodszych, o 18.00 etap dziecięcy, a o 19.00 etap extreme. Udział w imprezie jest bezpłatny! 

http://www.cozadzien.pl/radom/rolkarze-opanuja-miasto-utrudnienia-w-ruchu/56536

Niedziela, 2 czerwca

Jedziemy dla Krzysia 2019. Charytatywny piknik odbędzie się na torze „Koniówka” przy ul. Folwarcznej w godz. 11-17. O godz. 10 zaplanowano paradę aut 4x4 ulicami miasta. Wśród atrakcji: przejazdy po torze off-road, pokazy sprawności aut 4x4, wyścigi w rynnach z wodą, przeciąganie wraków, wystawa aut terenowych, symulator dachowania i zderzeń, obóz wojów Grodu Piotrówka, paintball, quady, możliwość zabawy prawdziwą koparką. Pokazy: służb mundurowych i uczniów „elektronika”, tresury psów, musztry uczniów szkół ZDZ, ratownictwa medycznego, tańca. Wystąpią zespoły Zgraja i Second Life. Będzie wesołe miasteczko, konkursy dla dzieci, dmuchańce, basen z kulkami i malowanie twarzy. Dochód z imprezy wspomoże rehabilitację Krzysia Czupryna, który cierpi na pęcherzykowe oddzielanie naskórka. MZDiK na czas trwania pikniku zwiększą częstotliwość kursowania linii 15.

http://www.cozadzien.pl/radom/piknik-off-road-jedziemy-dla-krzysia/56481

Wystawa modeli kartonowych. Dom Kultury „Idalin” zaprasza o godz. 10 na otwarcie wystawy pokonkursowej XXII Ogólnopolskiego Konkursu Modeli Kartonowych i Plastikowych. Wstęp wolny.

VII Piknik Zdrowia i Motoserce. Na pl. Corazziego od godz. 13 będzie można skorzystać m.in. z badań profilaktycznych i porad dietetycznych. W programie są także pokazy udzielania pierwszej pomocy, pokazy fitness oraz gimnastyka dla seniorów, prezentacje uczestników warsztatów terapii zajęciowej, pokaz zabiegów rehabilitacyjnych, prezentacja tai chi, liczne konkursy i atrakcje dla najmłodszych, zabawy integracyjne, malowanie twarzy. Wydarzeniu będzie towarzyszyła Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa „Motoserce”, podczas której będzie można honorowo oddać krew. Program imprezy obejmuje m.in. darmowe miasteczko zabaw dla dzieci, występy dziecięcych zespołów tanecznych, pokazy ratownictwa medycznego i drogowego. Oczywiście nie zabraknie parady motocyklowej po ulicach Radomia. Piknik zakończy koncert zespołu Mistrz i Małgorzata o godz. 17.

nika

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy