Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Weekend na karnawałowo

Weekend na karnawałowo
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Piątek, 12 stycznia

Marcin Kłosowski w Explosion. Marcin to debiutant, ale z dużym talentem. Młody wokalista z Drohiczyna, który okazał się Disco Star 2017. Za konsolą DJ Yooshi. Wstęp 10 zł. Impreza pod patronatem Radomskiej Grupy Mediowej.

Zabawa dla dzieci na Idalinie. O godz. 14 w Domu Kultury „Idalin” rozpocznie się zabawa noworoczna dla dzieci. Wstęp wolny.

ZaPrezentuj się!” w Kuźni Artystycznej. Po semestrze intensywnej pracy przyszła pora na zaprezentowanie się publiczności. Swoje taneczne układy, solówki i duety pokażą o godz. 17 młodzi adepci tańca uczęszczający na zajęcia do Kuźni Artystycznej. Wstęp wolny.

Koncert Mr. Sparka. Na kameralnej, undergroundowej scenie Amfiteatru - Pod 13-tką będzie bluesowo, rockowo i z pewnością lirycznie! Mr. Spark, czyli Jarosław Jaśkiewicz - gitarzysta, wokalista, kompozytor i autor tekstów, radomianin. Swoją muzyczną podróż rozpoczął od gitary. Jego pierwsze inspiracje to twórczość takich gitarzystów, jak Mark Knopfler, Jimi Hendrix, Stevie Ray Vaughan czy Eric Clapton. Jako instrumentalista zdobywał wyróżnienia i nagrody na kilku renomowanych konkursach. Kilku lat temu artysta zaczął występować solo, śpiewając i grając na gitarze akustycznej. Tworzy własną muzykę i teksty. Usłyszymy przede wszystkim jego własne kompozycje, ale też kilka znakomitych, zaskakujących coverów. Początek koncertu o godz. 18. Wstęp: 5 zł na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru.

Wystawa w galerii Łaźni. O godz. 18 w galerii Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych „Łaźnia”(ul. Traugutta 31/33) rozpocznie się wernisaż wystawy podsumowującej Międzyuczelniane Warsztaty Plenerowe, które odbyły się w maju ubiegłego roku w Zatorze. W warsztatach wzięli udział studenci i wykładowcy: Katedry Sztuk Pięknych Wydziału KiRDS ASP w Krakowie, Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Pracowni Malarstwa nr 3 Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Wstęp wolny.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Jazzowe kolędy Klaudii Kowalik. Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia” zaprasza o godz. 18 na „Jazzowe kolędowanie z Klaudią Kowalik”. Rodzime kolędy i popularne amerykańskie piosenki świąteczne w nowoczesnych aranżacjach zaprezentują: Klaudia Kowalik (wokal, skrzypce) i Wojciech Gadaszewski (fortepian). Klaudia Kowalik - wokalistka jazzowa i skrzypaczka. Wojciech Gadaszewski - pianista, aranżer, student kierunku jazz i muzyka estradowa na wydziale artystycznym UMCS w klasie fortepianu.

Taito w Lemonie. To prawdziwa gratka dla fanów muzyki elektronicznej. Taito, który potrafi rozgrzać do czerwoności każdy parkiet, po raz kolejny zagości w Radomiu. Wejście 15 zł; wstęp od godz. 21.

 

Sobota, 13 stycznia

Mario Bischin w Explosion. Po raz kolejny w Radomiu będzie gorąco. Zagra Mario Bischin. Znacie jego kawałki z anteny Radio Rekord FM. Za konsolą DJ Fragles. Wstęp od godz. 21, wejście za 10 zł. Impreza pod patronatem Radomskiej Grupy Mediowej.

Historia pisana rowerem. O godz. 16 w hotelu Nihil Novi rozpocznie się wydarzenie „Raz się żyje – historia pisana rowerem”. Będziemy mogli spotkać się z cyklistami – podróżnikami. Swoje rowerowe historie przedstawi pięciu podróżników, a ich opowiadania są połączone z wystawą zdjęć z miejsc, które odwiedzili. Będziemy mieli okazję spotkać autora bloga „Rowerem przez świat”, Marcina Długopolskiego, który latem ubiegłego roku wyruszył rowerem w podróż dookoła świata. Nie zabraknie też naszych miejscowych cyklistów. Zygmunt Szczepanek podzieli się z nami swym bogatym dorobkiem podróżniczym. W swojej rowerowej karierze zwiedził m.in. Krym i Mołdawię. Gośćmi wydarzenia będzie również Leszek Szymczak z synem Danielem, którzy propagują rodzinną turystykę rowerową. Organizatorem spotkania jest Beata Jemiołowska, która bardzo chętnie uczestniczyła w wyprawach CoZaJazda!. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Radomska Grupa Mediowa. Wstęp wolny.

Romantyczny styczeń w ROK. Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza o godz. 18 na „Romantyczny styczeń”. Wykonawcy: Edward Wolanin (fortepian), Ruben Silva (dyrygent) i Radomska Orkiestra Kameralna. W programie: F. Chopin – koncert fortepianowy f-moll, E. Elgar – serenada e-moll op. 20, P. Czajkowski – serenada C-dur op. 48. Liryczny, rysowany delikatnymi, pastelowymi barwami koncert fortepianowy f-moll, który usłyszymy w interpretacji znakomitego pianisty Edwarda Wolanina. To artysta wszechstronny. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku pięciu lat. Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie. Inny obraz miłości prezentuje serenada na smyczki e-moll op. 20 Edwarda Elgara. Powstała w 1892 roku, niedługo przed poślubieniem przez kompozytora Caroline Alice. Ta dojrzała miłość została odzwierciedlona w pełnej wdzięku i elegancji serenadzie. Na zakończenie usłyszymy serenadę C-dur op. 48 Piotra Czajkowskiego. Została napisana w 1880 roku z miłości do muzyki. Sam Czajkowski wyznawał, że był „okropnie zakochany” w tym „z zewnętrznego impulsu” napisanym i „przeżytym” utworze. Pewnie dlatego zawarł w nim mnóstwo pięknych melodii, wykorzystując zarazem świetnie brzmieniowe barwy kwintetu smyczkowego. Wstęp płatny.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Szemrany wieczór w Resursie. Impreza rozpocznie się o godz. 18 spektaklem komediowym Teatru Resursa „Kryminalne tango” w reżyserii Roberta Stępniewskiego. Przedstawienie jest rekonstrukcją procesu z międzywojennego Radomia opisanym w „Słowie” we wrześniu 1925 roku. Podczas Wieczoru otwarta zostanie wystawa rysunków Andrzeja Mleczki. Ekspozycja, którą można będzie oglądać w Resursie do 9 lutego, prezentuje wybrane prace satyryka, które z przymrużeniem oka dotykają „szemranych” tematów. Kolejną atrakcją „Szemranego wieczoru” będzie czytanie przez znanego aktora, Włodzimierza Mancewicza, policyjnych raportów. Imprezę zakończy koncert grupy Henry David's Gun, jednego z najciekawszych przedstawicieli muzyki akustycznej i filmowej w Polsce. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Resursie. Liczba miejsc ograniczona.

Marek Tom Kwintet w Łaźni. Autorski projekt leadera, gitarzysty, muzyka komponującego i aranżera wypełnią utwory należące do gatunków: fusion jazz, funk jazz, latin jazz, ballada i swing. Wystąpią Marek A. Tom - gitary; Damian Czarnecki – flugelhorn; Leszek Zelga - piano; Andrzej Wartyni - gitara basowa. Postacią niewątpliwie pierwszoplanową koncertu będzie wybitny polski perkusista młodego pokolenia, radomianin Patryk Dobosz. Miejsce: Łaźnia, ul. Żeromskiego 56. Początek o godz. 18.

DJ Górski w Lemonie. Nie będzie to set Kamila Górskiego, którego znacie z anteny Radio Rekord FM, ale holenderskiego producenta, który może jest bratem naszego kolegi z redakcji. Elektroniczna muzyka, fajny set. Wstęp dla pełnoletnich od godz. 21, wejście 15 zł.

 

Niedziela, 14 stycznia

Nowa wystawa w Muzeum im. Jacka Malczewskiego. ,,Każdy krok zostawia ślad. Obuwie historyczne ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku” - to unikatowa w skali Europy i największą w Polsce kolekcja butów historycznych, która w pełni odzwierciedla zmiany, jakie następowały w rzemiośle szewskim i modzie europejskiej przez blisko 600 lat. Na wystawie można zobaczyć 131 zabytków związanych z historią obuwia, w tym 70 butów i zrekonstruowany XV-wieczny warsztat szewski. Poznamy też tajniki pracy konserwatora i rekonstruktora butów historycznych oraz obejrzymy film, wyjaśniający, dlaczego archeolodzy znajdują buty w ziemi. Ponadto na wystawie pokazywane są buty dyplomowe studentów z pracowni projektowania obuwia prof. dr hab. Irminy Aksamitowskiej-Szadkowskiej oraz buty historyczne wykonane pod opieką dr inż. Elżbiety Wiśnios.

nika, ASZ

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy