Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Weekend. Co, gdzie, kiedy?

Weekend. Co, gdzie, kiedy?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Piątek, 4 października

„Moja dusza. Oblicza kobiet w twórczości Jacka Malczewskiego”. Od. godz. 17 będzie można oglądać zbiór ok. 100 dzieł z kobietami w roli głównej oczami artysty. Oczywiście pojawią się na obrazach Malczewskiego panie mu najbliższe, z kręgu rodzinnego, czyli jego matka, siostry ukochane, starsza Bronisława, młodsza Helena, pierwsza miłość Wanda Karczewska, a także jego żona oraz córka Julia. Będą też panie, które bardzo często służyły mu jako inspiracja, jako muzy w jego twórczości, czyli ukochana pani Maria Balowa, zwana Kingą, pani Maria Sozańska, a także Michalina Januszanka.

https://www.cozadzien.pl/kultura/kobiety-u-malczewskiego-nowa-wystawa-w-muzeum/59585

Wystawa malarstwa w Łaźni. O godz. 17 w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia” rozpocznie się wernisaż wystawy malarstwa współczesnego Jacka Pokraka. Prace inspirowane m.in. przez poezję Gevona Zelma, podróże i kobiety (z torebkami). Twórczość Jacka Pokraka to pogranicze postmodernizmu, ekspresjonizmu i outsider artu. Oryginalność prac zaowocowała propozycjami kooperacji ze znanymi galeriami. Od 2018 roku współpracuje z galeriami sztuki współczesnej z Nowego Yorku, Madrytu i Paryża.

Wieczór poezji na Borkach. Dom Kultury „Borki” zaprasza o godz. 17.30 na wieczór poezji nieprofesjonalnej artystów amatorów.

Wystawa fotografii w Resursie. Resursa Obywatelska zaprasza o godz. 18 na otwarcie wystawy fotografii podróżniczej Leona Pierzchalskiego „Przez Patagonię do Ziemi Ognistej”. Autor urodził się podczas okupacji niemieckiej w Radomiu. Absolwent Zespołu Szkół Samochodowych i Politechniki Warszawskiej, Wydział Budowy Maszyn. Jego zamiłowanie do fotografowania objawiło się w latach 50. ubiegłego wieku, a niemałą w tym rolę odegrał nestor polskiej fotografii, filozof i teoretyk fotografii. Największą pasją Leona Pierzchalskiego są podróże. Od lat zwiedza Europę, Azję, południowo-wschodnią Afrykę i Amerykę Południową. Zapisem tych wyjazdów są liczne wystawy fotograficzne, indywidualne oraz zbiorowe. Prezentowana wystawa dotyczy urokliwych i pełnych egzotyki krajobrazów Chile i Ziemi Ognistej.

Koncert Sarius w Radomiu. W radomskim Klubie Katakumby zagości utalentowany raper i wokalista „Sarius”, który promować będzie wydany 30 sierpnia tego roku album zatytułowany „Pierwszy Dzień Po Końcu Świata”. Występ artysty poprzedzi koncert radomskich raperów: Charles Bluntes, Hi, Redzio (członkowie składów: TNB, Czerwona Kanapa, RapTo ŁapTo).
Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 20.00. Bilety w cenie od 35 zł dostępne w serwisach internetowych ticketos.pl

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Sobota, 5 października

„Spotkajmy się z Malczewskim”. Wydarzenie „Spotkajmy się z Malczewskim” adresowane jest do wszystkich zainteresowanych twórczością Jacka Malczewskiego.  O godz. 12 będzie można obejrzeć z kuratorem najnowszą wystawę „ Moja dusza. Oblicza kobiet w twórczości Jacka Malczewskiego”, a o godz. 16.30 – ekspozycję „Trzy razy przez lewe ramię”. Przy udziale uczniów Zespołu Szkół Plastycznych natomiast przeprowadzone zostaną warsztaty plastyczne „Żywe obrazy” (godz. 14). Oni przedstawią cztery prace Malczewskiego, a zadaniem uczestników konkursu będzie ich namalowanie. Ponadto zaplanowano pokazy i warsztaty wytwarzania słodyczy, pokazy VR oraz pokaz gier i zabaw XIX i XX wieku. Dla osób niedowidzących i niewidomych bowiem, w ramach projektu edukacyjnego „Dotknąć Malczewskiego, dziedzictwo kulturowe w zasięgu ręki”, przygotowano oprowadzanie po wystawie „Moja dusza. Oblicza kobiet w twórczości Jacka Malczewskiego” z wykorzystaniem audiodeskrypcji i tyflografiki. 

https://www.cozadzien.pl/kultura/spotkajmy-sie-z-malczewskim/59605

Happening w bibliotece. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza o godz. 12 na happening czytelniczy „Wiewiórek Orzeszko w Magicznym Ogrodzie”. Będzie to jesienna odsłona magicznego świata opowiastek Beatrix Potter. Tym razem bohaterem zostanie niesforny wiewiórek Orzeszko i pewna cierpliwa sowa… Co wyniknie z ich spotkania? Na małych uczestników czeka tego dnia moc atrakcji i zadań. Nie zabraknie głośnego i radosnego czytania. MBP zaprasza na dziedziniec Biblioteki Głównej (ul. Piłsudskiego 12) i/lub do sali 36.

Noc Bibliotek. Biblioteka Pedagogiczna. Tegoroczna, piąta edycja odbędzie się   pod hasłem: "Znajdźmy wspólny język". Będziemy więc szukać porozumienia, posługując się językiem muzyki a także mową ciała. Pokażemy zakątki biblioteki, których na co dzień nie można obejrzeć. Postaramy się udowodnić, że biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie pożycza się książki, ale też przestrzeń do ciekawego spędzania czasu. Czeka na Państwa flirt literacki, wieczór zagadek i kalamburów oraz familijne kino.

https://www.cozadzien.pl/kultura/noc-bibliotek-znajdzmy-wspolny-jezyk/59631

Zawirowania Radomskie – Opoczyńskie. MOK „Amfiteatr” zaprasza na kolejną edycję cyklu poświęconego muzyce tradycyjnej regionu radomskiego i jego pogranicza. To wydarzenie dedykowane jest muzyce opoczyńskiej. Opoczyńskie tworzy z Radomskiem etnograficzne pogranicze, a historycznie ziemie te stanowiły jeden region. Na wydarzenie składają się warsztaty i koncert do tańca. Program na Scenie Obozisko (ul. Śniadeckich): godz. 12.30-15 - warsztaty śpiewacze z Urszulą Tomasik, godz. 16-18.30 - warsztaty taneczne ze Zbigniewem Więckowskim. Wstęp wolny, obowiązują zapisy - e-mail: oberekradomski@gmail.com, tel. 602 827 342. Podczas koncertu do tańca, od godz. 19 do 1 zgrają: kapela Tadeusza Mocarskiego, kapela Opocznianka, kapela Romana Wojciechowskiego i kapela Zwykli Ludzie. Wstęp płatny – cena biletu 10 zł. Uwaga: udział w wydarzeniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku.

https://www.cozadzien.pl/kultura/weekend-z-amfiteatrem-bedzie-muzycznie-ciekawie-i-rodzinnie/59536

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

 Niedziela, 6 października

Co Za Jazda! Ultra. Na zakończenie naszych rowerowych wypraw wybierzemy się w trasę, aż na 106,2 km. Tym razem spotykamy się o godz. 7.30 na parkingu przy Radomskich Halach Mięsnych (ul. Wernera), a wyruszamy pół godziny później. By pojechać z nami na wyprawę Co Za Jazda! Ultra, trzeba wysłać SMS o treści: jazda.ultra.imienazwisko na nr 7248. Koszt SMS-a to 2,46 zł brutto. Otrzymacie Państwo SMS zwrotny. Należy go zachować i okazać podczas rejestracji na starcie. Koniecznie więc zabierzcie telefon komórkowy. Ważne - wysłanie jednego SMS-a uprawnia do skorzystania przez jedną osobę z wyprawy rowerowej i poczęstunku. Można jednak z tego samego numeru telefonu zarejestrować na wyprawę Co Za Jazda! np. kilku członków rodziny czy przyjaciół.

https://www.cozadzien.pl/radom/co-za-jazda-ultra-rekordowo-na-1062-km/59600

Wkręć się w muzykowanie: Czerwony Kapturek. Po wakacyjnej przerwie wraca cykl „Wkręć się w muzykowanie”, w ramach którego odbywać się będą familijne muzyczne opowieści „ence-pence” pod hasłem „Muzyczne podróże po Krainie Bajek i Baśni”. Na początek wraz z Czerwonym Kapturkiem udamy się na wyprawę po lesie, gdzie zatańczymy z drzewami, doświadczymy muzyki ptaków, a z pozornie niebezpiecznej sytuacji ze spotkania z wilkiem zostaniemy uratowani przez gajowego, po czym wspólnie „zjemy” pyszne smakołyki. Dzieci w sposób aktywny doświadczają ciekawych przygód, podczas których taniec zaplata się z dźwiękiem, ruch z kolorem, słowo z gestem, a to wszystko razem tworzy wspaniałą zabawę, dając mnóstwo radości. Bilety: 10 zł (rodzic + 1 dziecko), 5 zł (dziecko) na biletyna.pl i w kasie Kuźni Artystycznej. Warsztaty o godz. 10 i 12 w Kuźni Artystycznej przy ul. Daszyńskiego 5. Kupując bilet, wybieracie godzinę zajęć.

Wieczorek taneczny na Idalinie. O godz. 17 Dom Kultury „Idalin” zaprasza na wieczorek taneczny w Klubie Seniora. Wstęp płatny.

 

nika/ks

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy