Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Świąteczno-noworoczne wydarzenia w Radomiu

Świąteczno-noworoczne wydarzenia w Radomiu

Piątek, 20 grudnia

Oprowadzanie kuratorskie. O godz. 18.00 MCSW Elektrownia zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie tegorocznych zakupów, a także na dyskusję o dziale fotografii w zbiorach Elektrowni. Spotkanie poprowadzi historyk sztuki, Romuald Krzysztof Bochyński. Wstęp wolny.

Kafarnaum. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia i Kino Elektrownia zapraszają na pokaz filmu "Kafarnaum", w ramach XIII Zimowego Przeglądu Filmowego Koksownik. Dwunastoletni Zejn jest mieszkańcem bejruckich slumsów, odmalowanych w „Kafarnaum” z niezwykłą intensywnością. Zgodnie z tytułem, oznaczającym „chaos”, „bezład”, „gmatwaninę”, dzielnica uderza nadmiarem: rzeczy, ludzi, a przede wszystkim dzieci, niewinnych ofiar rzeczywistości społecznej oraz klasowych i ekonomicznych podziałów. Początek o godz.19.45. Wstęp płatny.

Wigilia Muzyków. LMStudio i Amfiteatr w Radomiu zaprasza na tradycyjne, przedświąteczne spotkanie radomskich muzyków, na którym nie zabraknie wspólnego jamowania i kolędowania. Wstęp wolny. Początek o godz. 19 w Kawiarni Artystycznej. Liczba miejsc ograniczona.

Niedziela, 22 grudnia

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Biegowa Wigilia. Stowarzyszenie Biegiem Radom! zaprasza wszystkich miłośników biegania do udziału we wspólnym biegowym opłatku. Uczestnicy wydarzenia spotykają się na obiekcie kortów tenisowych MOSiR-u przy ul. Bulwarowej, skąd o godz. 07.00 wyruszą tempem koleżeńskim na ścieżkę wokół zalewu na Borkach. Organizatorzy proszą, aby wziąć ze sobą czapki Mikołajkowe. W budynku przy kortach możemy skorzystać z szatni i umywalni. Po treningu o godz. 9.00 rozpocznie się biegowa Wigilia. Będzie to okazja to podzielenia się opłatkiem, spróbowania wigilijnych potraw i wspólnego kolędowania.

XXI Radomskie spotkania z kolędami i pastorałkami. Tradycyjnie koncert odbywa się pod hasłem „W hołdzie ks. bp. Janowi Chrapkowi”. Spotkania stanowią eliminacje do XXVI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Koncert galowy odbędzie się w Zespole Szkół Muzycznych. Początek koncertu o godz. 18. Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Rybiński. Wstęp wolny.

Środa, 25 grudnia 

Świąteczny koncert w Katakumbach. 

Muzycy z zespołu Alicetea zapraszają  do Klubu Katakumby, gdzie od sześciu lat organizują w okresie świątecznym koncerty, podczas której radomskiej publiczności mogą zaprezentować się zespołu z nurtu muzyki rock, reggae, alternatywy czy hip hopu. Wydarzenie to zdążyło na stałe wpisać się w kalendarz wydarzeń kulturalnych na mapie miasta Radomia i rokrocznie przyciąga do Katakumb liczną grupę fanów. W tym roku oprócz „gospodarzy” z zespołu Alicetea zagrają trzy dodatkowe zespoły. Dwa z nich to radomskie zespołu – grający rockowo- tanecznie Zamach Stanu oraz prezentujący mocniejszego rocka Renegady Tribute Band, znani z wykonywania utworów grupy Rage Against the Machine. Ostatnim zespołem, który wystąpi na zakończenie koncertu będzie warszawski skład – Spalto&Niemili grający mieszankę rapu, rocka i funku. Bilety na wydarzenie w cenie 20 zł w przedsprzedaży i 25 w dniu koncertu dostępne są w Pubie Piąta Klepka (ul. Żeromskiego 29), oraz w Klubie Katakumby (Plac Stare Miasto 11a). Początek koncertu o godz. 20.
 
Sobota, 28 grudnia

 

XVII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska oraz Kuria Diecezji Radomskiej już od 18 lat organizują Festiwal Kolęd i Pastorałek Staropolskie Kolędowanie. To największe „kolędowe” przedsięwzięcie w naszym województwie, a udział w nim biorą też mieszkańcy Świętokrzyskiego, Łódzkiego, Lubelskiego i Podkarpacia. W eliminacjach odbywających się w 8 lokalizacjach Mazowsza startuje nawet 1500 osób. Najlepsi kolędnicy od godz. 9.00, spotkają się w Resursie Obywatelskiej w Radomiu na eliminacjach finałowych. Po przesłuchaniach finałowych, o godz. 15.00 odbędzie się specjalny program artystyczny „Herody” oraz bożonarodzeniowe kolędy i pastorałki. O godz. 17.00 rozpocznie się finał Festiwalu Staropolskie Kolędowanie, a uświetni go występ Chóru Duchowieństwa Diecezji Warszawsko-Bielskiej pod kierownictwem ks. Mitrata Michała Niegierewicza. Chór został założony z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski. Jego skład stanowią duchowni diecezji, którzy na co dzień zajmują się śpiewem cerkiewnym w swoich parafiach. Chór śpiewa podczas głównych świąt i ważnych wydarzeń Prawosławnej Cerkwi w Polsce, a także corocznie występuje na koncercie kolęd dla korpusu dyplomatycznego w Warszawskiej Katedrze Metropolitalnej. Z sukcesami brał udział w wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski i Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Wtorek, 31 grudnia

Koncert Sylwestrowy „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”. Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza na najpiękniejsze polskie piosenki okresu międzywojennego i powojennego: „Ta ostatnia niedziela”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Baby, ach te baby” i wiele innych, które zabrzmią w nowych aranżacjach tego jedynego w swoim rodzaju wieczoru. Mieczysław Fogg, Hanka Ordonówna czy Eugeniusz Bodo – śpiewane przez nich piosenki nucimy do dziś, często nie zdając sobie nawet sprawy, z jakich filmów pochodzą. Niezwykli artyści, Radomska Orkiestra, magiczna scenografia i muzyka – wszystko to pomoże nam przenieść się w tamte, dawno minione wspaniałe lata, a także z przytupem pożegnać stary rok. Tradycyjnie, w przerwie koncertu, symboliczną lampką szampana wspólnie wzniesiemy toast za nowy rok. Początek o godz. 18. Wstęp płatny.

„Ryzykowna forsa”. Chcecie poznać przepis na 25 tys. funtów? Wydaje się to trudne i nieosiągalne? Nic bardziej mylnego! Przyjdźcie na sztukę do teatru a przekonacie się sami, jakie to proste. Wymaga jedynie mocnych nerwów i nietuzinkowych pomysłów. Bezrobotny mąż, domniemany transwestyta, kontroler z urzędu skarbowego, trup, pracownik zakładu pogrzebowego, a wszyscy w towarzystwie pięknych kobiet! Jak w tym szaleństwie poradzą sobie bohaterowie naszej najnowszej farsy? Czy uda im się wyjść cało z opresji? Teatr powszechny zaprasza na szaloną komedię pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji. Szampańska zabawa, świetny humor, bankiet, muzyka na żywo i mnóstwo zabawnych sytuacji. Spektakl premierowy odbędzie się na dużej scenie o godz. 18.30 i 21.30. Pokazy przedpremierowe odbędą się 28, 29, 30 grudnia o godz. 19.

Maraton Sylwestrowy w Heliosie. Kino Helios zaprasza na sylwestra w towarzystwie kina gwiazd. Do wyboru są dwa zestawy. W zestawie pierwszym, udział na ekranach zapowiedzieli m.in. Piotr Adamczyk, Anna Dereszowska oraz Weronika Książkiewicz, których zobaczymy w przedpremierowym pokazie filmu „Mayday”. Po przerwie na noworoczny toast, za świetny nastrój odpowiedzialni będą już Marcin Kowalczyk, Tomasz Włosok i Natalia Szroeder, w filmie „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”. Będzie energicznie, chwilami romantycznie, ale przede wszystkim bardzo zabawnie. Wszystko to oczywiście w niepowtarzalnej kinowej atmosferze. W zestawie drugim, na początek na naszych ekranach zagoszczą Charlize Theron, Nicole Kidman oraz Margot Robbie w przedpremierowym filmie „Gorący temat”. Po przerwie na powitanie Nowego Roku, ich miejsce zajmie niesamowita Renée Zellweger w porywającej roli „Judy”. Nie zabraknie wspaniałych emocji, zabawy i dobrego smaku. Początek o godz. 21.45. Wstęp płatny.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy