Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Strefa komfortu: warsztaty i kino

Strefa komfortu: warsztaty i kino
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Wszystkie wydarzenia w Elektrowni w ramach Strefy Komfortu cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców Radomia - zapewnia muzeum. - Dla przypomnienia w ramach naszej Strefy zapraszamy na: kino na leżakach, warsztaty, koncerty oraz zajęcia jogi. Jeżeli pogoda dopisuje wszystkie spotkania odbywają się na tarasie, który został specjalnie zaaranżowany, tworząc niepowtarzalny klimat, pełen relaksu.

Strefa Komfortu to świetna propozycja też dla tych wszystkich, którzy nie wyjechali na wakacje, warto ten czas spędzić w Elektrowni, bowiem każdy, bez względu na wiek i zainteresowania znajdzie tu coś dla siebie. Przed nami w najbliższą niedzielę, kolejne warsztaty dla dzieci „Szary Kiwak”, a we wtorek, 20 lipca, kolejna projekcja w ramach kina na leżakach, będzie można obejrzeć film Tomasza Jurkiewicza pt. „Każdy ma swoje lato”.
Na zajęcia jogi i warsztaty obowiązują zapisy pod podanymi poniżej numerami telefonów.

TERMINARZ WYDARZEŃ STREFY KOMFORTU 2021

KINO NA TARASIE
20 VII godz. 21.30 – KAŻDY MA SWOJE LATO, obyczajowy, reż. Tomasz Jurkiewicz, Polska 2020 (80’) premiera
Akcja debiutanckiego filmu Tomasza Jurkiewicza rozgrywa się w niewielkim, konserwatywnym miasteczku niedaleko Krakowa. Pogrążoną w marazmie lokalną społeczność niespodziewanie budzi przyjazd młodej, zbuntowanej dziewczyny (w tej roli świetna Sandra Drzymalska), który burzy uczuciowy spokój trzypokoleniowej rodziny. Wyróżniona na Festiwalu w Gdyni 2020 kameralna opowieść o młodzieńczym buncie, pierwszej miłości i głęboko skrywanych rodzinnych tajemnicach.
3 VIII godz. 21.00 – TAJEMNICA RAOULA TABURINA, komedia, reż. Claudio Giovannesi, Francja 2018 (90’) premiera
Raoul Taburin jest specjalistą i prawdziwym ekspertem w dziedzinie naprawy rowerów. Jego wyostrzony słuch wyłapuje wszystkie podejrzane piski, dzięki czemu może bez problemu naprawić wszystkie usterki w rowerze. Jednak Raoul ma jedną tajemnicę, która prześladuje go na każdym kroku: specjalista od rowerów nie potrafi na nich jeździć. Z powodu niemożności złapania równowagi, każda próba jazdy podejmowana w dzieciństwie od razu kończyła się upadkiem. Czterdzieści lat później Raoul odczuwa tę niekompetencję jako prawdziwe przekleństwo. W końcu na jego drodze staje osoba, przed którą nie będzie mógł ukryć swojej tajemnicy.
17 VIII godz. 20.30 – OSTATNIE LATO, dramat obyczajowy, reż. Jon Jones, Wielka Brytania 2018 (92’) premiera
Ostatnie lato to poruszająca historia osadzona w skrupulatnie odtworzonych realiach Szkocji lat siedemdziesiątych. W rajskiej atmosferze wakacji rozgrywa się niezwykły dramat, dający początek kolejnym nieoczekiwanym zwrotom akcji. Młodzi chłopcy, utraciwszy rodzinę, zmuszeni są skonfrontować się z brutalnym światem i przejść przyśpieszony kurs dojrzewania.
24 VIII godz. 20.30 – CZAROWNICA MIŁOŚCI, horror, komedia, reż. Anna Biller, USA 2019 (116’) premiera
Elaine (Samantha Robinson) to piękna i młoda wiedźma, która chce odnaleźć miłość swojego życia. Problem w tym, że przygotowywane przez nią zaklęcia i mikstury wywołują efekty nieco odmienne od oczekiwanych – potraktowani nimi kandydaci przypominają raczej nieszczęśliwe ofiary niż wymarzonych kochanków. Gdy więc wreszcie Elaine spotka mężczyznę swoich marzeń, determinacja doprowadzi ją na skraj szaleństwa.
Nagrodzony na festiwalach w Chicago i Dublinie, niezwykle ciepło przyjęty przez krytyków film Anny Biller to mikstura jedyna w swoim rodzaju – odnoszący się do technikolorowych snów z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych komediohorror, który porusza niezwykle współczesne tematy: wojny płci i męskiego strachu przed kobiecą seksualnością. Dzięki temu połączeniu Czarownica miłości na pewno rzuci na Was czar. Nawet jeśli jej bohaterka będzie miała z tym spore problemy.

Godzina rozpoczęcia seansów jest umowna (zaczynamy gdy jest ciemno)
Bilety w cenie 8 zł będą w sprzedaży tylko w dniu projekcji, od godz. 14.00
W razie deszczu projekcja nie odbędzie się, ale bilety nie podlegają zwrotowi.
Elektrownia zastrzega sobie prawo zmiany repertuaru z przyczyn niezależnych od organizatora.
Wszystkie filmy dozwolone od 15 lat.
Liczba miejsc ograniczona ze względu na przepisy dotyczące pandemii.

KONCERTY NA TARASIE

INA WEST, sobota, 14 sierpnia, godz.20.30
Ina West tworzy transową, nowofalową elektronikę z elementami folku i jazzu.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Producentka, autorka muzyki i tekstów, łącząca minimalistyczny chłód brzmienia wczesnego Depeche Mode z koncertowa energia Die Antwoord. W wydaniu na żywo serwuje połączenie klasycznego instrumentarium, tanecznego bitu i surowych wokalnych harmonii.
Akt jaskrawy i opalizujący. Uniesienie ponad decorum i ostrożność.

Nowy album -Girls - ukazał się cyfrowo oraz w limitowanej wersji czekoladowej płyty w 2019 roku. Dystrybucją zajęła się Agora.

Debiutancki album wydała pod pseudonimem Cosovel (2015), ma na swoim koncie występy na największych festiwalach w Polsce (Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival) i za granicą (The Great Escape (UK), Reeperbahn (DE), MENT (SLO), Mu:Con, Zandari (KOR), Fantoche (CHE) ).

Współpracowała z Piotrem Roguckim, Julią Marcell; obecnie występuje w składzie koncertowym zespołu Tego Typa Mesa oraz współpracuje z Teatrem Polskim w Bygoszczy (muzyka do spektaklu Sprawa. Dzieje się dziś).

Skład grupy:

Ina West- głos, bas, klawisze
Jakob Kiersch - perkusja, głos // znany z projektów: Alphaville, Godz of Blitz, Julia Marcell

PERFECT SON, sobota, 21 sierpnia, godz.20.30
Perfect son to autorski projekt muzyczny Tobiasza Bilińskiego. Połączenie elektroniki, rocka oraz anglojęzycznych tekstów znalazło uznanie w oczach legendarnej wytwórni Sub Pop, która w 2019 roku wydała debiutancki album artysty pod tytułem „Cast”.
Biliński występował wcześniej w takich zespołach jak: Kyst czy Coldair.

Bilety na koncerty w cenie: 15 zł/osoba w przedsprzedaży oraz 20 zł w dniu koncertów. Można kupić wyłącznie w kasie Elektrowni, tydzień przed terminem koncertu.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

WARSZTATY NA TARASIE

SZARY KIWAK, niedziela, 18 lipca, godz.12.00
Użycie kolorów i ruchu do stworzenia abstrakcyjnych kompozycji, będzie można testować rozmaite sposoby rysowania: w biegu, nisko, wysoko, kręcąc się wokół siebie nawzajem.  Warsztatowicze sprawdzą jak szybkie potrafią być farby. Odkryjemy co nam przypomina obrys stopy, a co ramienia i jak je połączyć w nieoczywisty rodzinny portret. Warsztaty będą okazją do wspólnej zabawy małych i dużych, będziemy ruszać się i rysować w wygodnych ubraniach, które mogą się pobrudzić w trakcie zabawy od pasteli, farb, mazaków.
Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat
Zapisy na zajęcia od 12 lipca, pod numerem 505 38 28 24 (w godz.8.00 – 16.00)
Cena – 10 zł/rodzina (max 3 osoby)
Czas trwania 1,5 godziny.
Uczestnicy proszeni są o założenie wygodnych ubrań, które mogą pobrudzić się w trakcie warsztatów; zalecane jest zabranie ze sobą czegoś do picia. 

Kolażowe pocztówki z HEKLA STUDIO, niedziela, 8 sierpnia, godz.15.00
Letnie warsztaty z ilustracji, podczas których będzie można tworzyć pocztówki przy użyciu techniki kolażu. Niech surrealistyczne, kolażowe połączenia, przeniosą do nieistniejących przestrzeni, których próżno szukać na mapie. Do pracy posłużą vintage widokówki i wielobarwne, wycinane elementy, które powstaną podczas warsztatu (eksperymentując z różnymi technikami plastycznymi).
Zajęcia dla młodzieży (od 15 lat) i dorosłych poprowadzi Hekla Studio.
Zapisy na zajęcia od 2 sierpnia, pod numerem 505 38 28 24 ( w godz.8.00 – 16.00)
Cena – 10 zł/osoba

JOGA NA TARASIE
Terminy: 28 lipca, godz.18.00 (zajęcia odbywają się w środy)
11 sierpnia, 25 sierpnia, godz.18.00 (zajęcia odbywają się w środy)

Elektrownia zaprasza do wspólnej praktyki jogi. Na zajęciach będzie można poznacie najważniejsze asany i nauczyć się prawidłowego oddechu tak, aby w łatwy sposób zrelaksować nie tylko ciało, ale i umysł. Fizyczną i emocjonalną równowagę pomoże odnaleźć Katarzyna Buchacz – certyfikowana nauczycielka jogi Iyengara w stopniu Introductory II i właścicielka studia Pani Joga w Radomiu.
Zajęcia są otwarte dla wszystkich, niezależnie od stopnia zaawansowania, i trwają 1,5 godziny.
Rezerwacja miejsca pod numerem telefonu 513 251 797 lub poprzez profil Elektrowni na Facebooku. W treści wiadomości należy podać imię i nazwisko.
Istnieje możliwość wypożyczenia maty lub koca; taką potrzebę należy zgłasić podczas zapisu.
Bilety w cenie 8 zł/osoba, można kupić wyłącznie w dniu zajęć, w kasie Elektrowni od godz. 14.00
W razie złej pogody zajęcia zostaną przeniesione do budynku.
…………………………………………………………………………………………………..
Wszystkie wydarzenia w ramach Strefy Komfortu odbywają się na tarasie Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, przy ul. Kopernika 1.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Na warsztaty i zajęcia jogi obowiązuje rezerwacja miejsc!
Wydarzenia odbywają się z zachowaniem aktualnie obowiązującego reżimu sanitarnego.
Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl.

 

czd/car Fot. Marcin Kucewicz

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”.
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy