Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Sprawdź, co dzieje się w długi weekend w Radomiu

Sprawdź, co dzieje się w długi weekend w Radomiu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Piątek, 27 kwietnia

Focus w Explosion. Piękny i boski Zbyszek Perkowski po raz kolejny zagości w Radomiu. Tym razem podczas Disco Polo Night. Usłyszycie „Ogień w sobie masz”, „Ona wie” i wiele więcej. Za konsolą DJ Fragles. Panie imprezują za darmo, panowie za 10 zł. Wstęp od godz. 21. Impreza pod patronatem Radia Rekord i Radomskiej Grupy Mediowej.

Wystawa w Łaźni. Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia” (ul. Traugutta 31/33) zaprasza o godz. 18 na wernisaż wystawy z cyklu „Pracownie- Konfrontacje” pt. „Wokół materii, formy i idei”. To już czwarta edycja twórczych spotkań i poszukiwań w ramach tego cyklu. Tegoroczne wystawy skupią uwagę na materii, formie i idei, ich ważności w dziele sztuki. Tym razem zobaczymy prace Izabeli Rudzkiej i Katarzyny Maniewskiej.

Henryk Miśkiewicz w Amfiteatrze. Z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu MOK „Amfiteatr” zaprasza na znakomity koncert ikon gatunku. Tym razem w Kawiarni Artystycznej (ul. Parkowa 1) wystąpi wybitny polski saksofonista i klarnecista – Henryk Miśkiewicz z zespołem Full Drive. Muzycy zaprezentują odsłonę porywającego projektu łączącego jazz, funky, swing i blues. Nazwiska i dokonania artystów to gwarancja niepowtarzalnej jakości. Skład zespołu: Henryk Miśkiewicz – saksofony, Marek Napiórkowski – gitary, Sławomir Kurkiewicz – basy, Michał Miśkiewicz – perkusja. Bilety w dniu koncertu po 50 zł na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. Liczba miejsc ograniczona!

35-lecie zespołu Rezerwat w Strefie G2. To prawdziwa gratka dla fanów muzyki gitarowej lat 80. W ubiegłym roku, po 27 latach ciszy fonograficznej, Rezerwat wydał doskonale przyjętą płytę „Dotykaj”. Przyszły rok będzie dla formacji Andrzeja Adamiaka rokiem jubileuszu 35-lecia. Otwarcie drzwi o godz. 19. Bilety są dostępne w Hula Parku za 40 zł.

DJ Cometa w Lemonie. Po raz pierwszy Lemon odwiedzi artysta z Pump Squad, twórca wielu hitów, które znacie i uwielbiacie. Początek o godz. 21. Wstęp 15 zł. Trzeba mieć ukończone 17 lat.

 

Sobota, 28 kwietnia

Bayera w Explosion. Wraz z muzyką graną przez DJ'a Yooshi wystąpi w Explosion zespół Bayera. Wstęp na imprezę od godz. 21. Wejściówki 10 zł. Impreza pod patronatem Radia Rekord i Radomskiej Grupy Mediowej.

Zlot modularzy. O godz. 12 w Domu Kultury „Idalin” rozpocznie się XIV Ogólnopolski Zlot Modularzy Kolejowych. Wstęp płatny.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Piknik w skansenie. W godz. 10-18 w Muzeum Wsi Radomskiej trwać będzie piknik rodzinny „Muzeum dla Niepodległej”. W programie: widowisko historyczne „Obywatele 1918”, wernisaż wystawy „20 lat współpracy Muzeum Wsi Radomskiej z Samorządem Województwa Mazowieckiego”, wernisaż wystawy „By żyć w Polsce. Chłopi w walce, obronie i budowie Niepodległej”i konkursy rodzinne. W dniu pikniku wstęp do skansenu od ul. Stawowej i od ul. Szydłowieckiej. Bilet normalny 10 zł, ulgowy 6 zł, parking 3 zł.

Koncert w kościele ewangelickim. O godz. 17 w kościele ewangelicko-aubsburskim (ul. Reja 7) rozpocznie się koncert pieśni kościelnych „Jedno w Chrystusie” w wykonaniu Ewangelickiego Chóru Kościelnego z Jaworza.

O.S.T.R w Strefie G2. Po doskonale przyjętej symfonicznej trasie koncertowej „Życie po śmierci. Autentycznie” nastał czas na powrót do klubowego grania. G2 zaprasza na premierowy koncert nowego albumu O.S.T.R. - „W drodze po szczęście”. To hip-hop na najwyższym poziomie. Bilety w cenie: 35 zł (I pula), 40 zł (II pula), 45 zł (III pula) można dostać w Hula Parku i w Internecie.

Nina Suerte w Lemonie. Za konsolę wróci niesamowita kobieta - Nina Suerte. Będzie to jeden z jej pierwszych występów w Polsce po azjatyckim tournee, podczas którego podbiła serca milionów klubowiczów. Na sali czerwonej brzmienia disco/dance/rnb zaserwuje Thomee D. Wstęp 15 zł od godz. 21, ale tylko dla pełnoletnich.

 

Niedziela, 29 kwietnia

Zlot modularzy. O godz. 10 w Domu Kultury „Idalin” drugi dzień XIV Ogólnopolskiego Zlotu Modularzy Kolejowych. Wstęp płatny.

 

Wykład w „Malczewskim”. W Muzeum im. Jacka Malczewskiego o godz. 13 rozpocznie się wykład Damiana Jendrzejczyka „Historia sztućców”. Podczas wykładu zostanie zaprezentowana historia zmian, jakie zachodziły w przyborach służących do spożywania posiłków w poszczególnych epokach. Objasnione zostanie przeznaczenie niektórych sztućców, które wyszły już z użycia. Omówione zostaną także znaki na srebrze, które możemy spotkać na zabytkowych sztućcach. Wstęp wolny.

 

Wtorek, 1 maja

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

„Oda do radości” na fontannach. Uroczystość przypominająca o naszej obecności w Unii Europejskiej rozpocznie się o godz. 11 przemarszem Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso, Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia i wszystkich chętnych z pl. Corazziego pod fontanny przy ul. Żeromskiego. Tutaj ok. godz. 11.10 pokaz swoich umiejętności da Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia, która działa już 26 lat i przywozi medale i wyróżnienia z konkursów i festiwali w Polsce i za granicą. Ok. godz. 11.25 hymn Europy – „Odę do radości” zaśpiewa i zachęci radomian do wspólnego śpiewania Chór Nauczycielski Festa Allegra pod kierownictwem Piotra Bąbolewskiego, który w tym roku obchodzi 15-lecie działalności. Na koniec pokaz musztry paradnej da Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso. Imprezę ubarwią członkowie Radomskiego Towarzystwa Retrocyklistów „Sprężyści”.

 

Środa, 2 maja

Koncert chóru w muszli. O godz. 17 w muszli w parku im. Tadeusza Kościuszki wystąpi Kameralny Chór Mieszany im. Ks. Bpa Jana Chrapka pod dyrekcją Marii Czarneckiej-Cieślak w koncercie pieśni patriotycznych „Zwyciężył orzeł biały”.

Wystawa w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 16. Od 2 maja w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 16, przy ul. Baryckiej 2 będzie czynna wystawa fotografii Pawła Putona „Wyliczanka”, ukazująca radomskie latarenki adresowe. Autor, na co dzień pracownik działu dziedzictwa kulturowego Resursy Obywatelskiej, w latach 2016–2017 przeprowadził inwentaryzację i udokumentował znajdujące się na elewacjach domów i kamienic latarenki adresowe. Jak się okazało, historia tych niewielkich, podświetlanych od wewnątrz skrzyneczek z numerem domu i nazwą ulicy, jest niezwykle ciekawa.

Pompująca majówka z Taito w Lemonie. W tym roku majówka zapowiada się bardzo pompująco! Gościem specjalnym będzie niekwestionowany król pompy, człowiek którego produkcje grane są na takich eventach, jak UMF Miami - Taito. Wstęp od godz. 21 za 15 zł. Na sali czerwonej brzmienia disco/dance/rnb zaserwuje Thomee D.

 

Czwartek, 3 maja

Miejskie uroczystości z uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Początek obchodów o godz. 12.30. O godz. 12.45 uczestnicy przemaszerują do kościoła garnizonowego, gdzie o godz. 13.00 zostanie odprawiona uroczysta msza święta, po której zostanie odczytany Apel Pamięci, a na upamiętnienie 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji salwę honorową oddadzą przedstawiciele służb mundurowych. Później władze miasta oraz zaproszeni goście złożą kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Uroczystości o godz. 15.00 zakończy defilada pododdziałów oraz odśpiewanie pieśni żołnierskich przez Orkiestrę Wojskową z Radomia.

Bieg Konstytucji 3 Maja. Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja będzie też można uczcić na sportowo. Stowarzyszenie „Biegiem Radom!” organizuje Bieg Konstytucji 3 Maja. Chętni mają do wyboru biegi na dwóch dystansach: 5 km i 10 km. W pro­gramie za­wodów są rów­nież biegi dla dzieci i mło­dzieży, w któ­rych udział jest bez­płatny. Więcej szczegółów oraz regulamin zawodów jest dostępny na stronie Stowarzyszenia „Biegiem Radom!”.

nika, ASz

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
 • avatar
  ~INNka 88.156.150.*** 2018-04-29 23:29
  Bredzisz, Edward. Kiedyś się działo? A kiedy? Za PRL? Za czym tęsknisz? W Radomiu jestem od lat i nie pamiętam żeby w kulturze było tak ciekawie. Do Amfiteatru i Łaźni regularnie przyjeżdżają najlepsi muzycy jazzowi i sceny offowej, Radomska Orkiestra Kameralna regularnie organizuje bardo dobre koncerty, teatr wreszcie na normalnym poziomie, od maja do września centrum miasta żyje - artyści uliczni, Dni Radomia, koncerty Czerwca 76, Kameralne Lato, Fosa Pełna Kultury, Opętani Literatura, Uliczka Tradycji, Anima Urbis, Zawieruchy Radomskie... Ty po prostu o niczym nie masz pojęcia
  • 67%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~ten sam 77.113.47.*** 2018-04-30 08:40
   tak tak tak i cała masa rockowych kapel
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~Edward 37.47.11.*** 2018-04-29 10:52
  Chłopek dzieje się dużo? Umca umca. Zdaje się że od niedawna jesteś w mieście. Kiedyś to działo się. Teraz zjeżdżają tylko disco polowcy. OBCIACH. Jakie władze taka rozrywka.
  • 50%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Chłopek 188.146.106.*** 2018-04-30 08:15
   @Edward- KIEDYŚ to znaczy KIEDY? Sprecyzuj KIEDY i CO się tak dużo działo...
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~INNka 88.156.150.*** 2018-04-28 16:27
  I po co tak bredzić? W radomskiej kulturze dzieje się bardzo dużo, czasami nawet za dużo, bo sama mam czasami problem, którą z imprez wybrać, kiedy jest kilka naraz tego samego dnia. Takie teksty że "nic się nie dzieje", to chyba jakaś gimbaza wrzuca, której się nie chce nawet sprawdzić w necie co gdzie kiedy.
  • 50%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~ten sam 77.113.71.*** 2018-04-29 09:30
   masz rację dzieje się dużo a w sumie to dobrze że jest metallica
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~Chłopek 188.146.106.*** 2018-04-29 09:29
  Narzekacie że nic się nie dzieje w Radomiu?! To jak zagłosujecie na PiS to już w ogóle nic się nie będzie działo oprócz zbiorowych różańców i pielgrzymek od kościoła do kościoła. Jakbyście byli na sesji rady miejskiej to byście widzieli jak radni z PiSU głosowali przeciwko wydatkom na kulturę...
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Anonim 94.254.233.*** 2018-04-28 10:06
  W Radomiu ogólnie bardzo mało się dzieje szczególnie w kulturze.Brak tez promocji miasta na zewnątrz. W sporcie tez srednio w ostatnich latach niestety.
  • 50%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~~Ka-ka~ 94.254.234.*** 2018-04-27 18:39
  Jak zwykle nic sie nie dzieje w Radomiu!!!!!
  • 67%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~anonim 79.184.228.*** 2018-04-27 18:20
  Przydało by się więcej urozmaiconych atrakcji dla wszystkich. Niby tyle tego a i tak niema gdzie iść i co robić jak zawsze.
  • 67%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~ja 178.235.178.*** 2018-04-27 17:11
  ale shit ...
  • 67%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Anonim 5.226.97.*** 2018-04-27 11:52
  szkoda, że nie ma atrakcji dla najmłodszych obywateli miasta. Dla rodziców pozostają tylko oblegane place zabaw:-( Może coś nad zalewem na Borkach będzie? czy ktoś ma jakieś pomysły lub wie co będzie się działo o czym nie wspomniano ww. artykule?
  • 67%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Gall 185.34.48.*** 2018-04-27 13:03
   misie wydaje , zę oni dalej beton mieszają , a konwalie jeszcnie zakwitają..
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~ANETA 95.48.142.*** 2018-04-27 13:43
   też szukam i na razie nic, a przydałoby się
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~Białkowski 79.189.241.*** 2018-04-27 10:13
  Zaścianek PO i Witkowskiego w pełnej krasie
  • 60%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Anonim 80.48.164.*** 2018-04-27 10:31
   dla ciebie to lepiej jakby wiecej kasy dawali na twoj ciemnogród z dziesięciorgiem dzieciaków na 30 m2 na 10 piętrze w bloku.
   • 65%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~el_kuba 178.235.63.*** 2018-04-27 13:25
   Nie - lepiej by było, jakby było więcej atrakcji dla najmłodszych.
   • 64%
   • |
   • oceń:
   • |
 • Pokaż więcej komentarzy
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy