Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Rekordowy weekend w Radomiu

Rekordowy weekend w Radomiu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Piątek, 2 października

Obchody Dnia Seniora. O godz. 17 Dom Kultury „Idalin” zaprasza na druga część obchodów Dnia Seniora. Wystąpi Radomska Kapela Podwórkowa „Halniacy”. Wstęp wolny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc.

Nowa wystawa w Łaźni. Radomski Klub Środowisk twórczych i Galeria „Łaźnia” (ul. Żeromskiego 56) zaprasza o godz. 18 na wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Kurkowskiej „Pejzaże”. Z zawodu germanistka i tłumaczka, absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Po studiach zamieszkała w Radomiu. Pracowała jako wykładowca na Politechnice Radomskiej. Malarstwo i sztuki plastyczne to jej hobby. Uczestniczyła w kilkuletnim kursie rysunku i malarstwa w Kuźni Artystycznej MOK „Amfiteatr”. Swoje prace prezentowała na wystawach zbiorowych i indywidualnych. Ulubioną techniką malarską jest akryl, akwarela i ekolina, a źródłem inspiracji otaczająca przyroda i podróże.

Artur Dutkiewicz w Kawiarni Artystycznej. Artur Dutkiewicz Trio z wyrazistym i rozpoznawalnym stylem jest uznawane przez krytyków muzycznych za jeden z najlepszych polskich zespołów jazzowych. Zespół zaprezentuje utwory z ostatnich płyt „Prana” i „Traveller” - kompozycje lidera, w których duży ładunek emocjonalny ekspresyjnych wątków, elementy polskiej muzyki ludowej oraz world music łączą się z głębią przekazu. Całość jest silnie osadzona w korzeniach improwizacji jazzowej. Wystąpią: Artur Dutkiewicz – fortepian, Michał Barański – kontrabas, Adam Zagórski – perkusja. Początek koncertu o godz. 19 w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1. Bilety po 40 zł w przedsprzedaży, po 45 zł w dniu koncertu na biletyna.pl. Płatność wyłącznie online. Liczba miejsc ograniczona.

Koncert Mirosława Niewiadomskiego „Presley & Suinatra”. Obaj tak różni, a tak samo fascynujący… Jeden był śpiewającym kelnerem, a drugi podobno porzucił karierę wojskową z powodu ukochanej. Ich głosy - o charakterystycznej, ciepłej barwie – stały się symbolami muzyki rozrywkowej XX wieku. A lat 50. i 60. postarają się wskrzesić muzycy wraz z Mirosławem Niewiadomskim, przenosząc słuchaczy do świata, gdzie nieznajomi w nocy („Strangers in the Night”) upajają się wyzwoloną melodią („Unchained Melody”). Koncert w sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Bilety w cenie od 65 zł.

Sobota, 3 października 

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach. Hala Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu stanie się areną walk zapaśniczych
A to za sprawą 90. Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Uroczyste otwarcie i walki finałowe od godz. 17.00.

 

Peter Johansson | Terapia narodowa. Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprasza na nową wystawę. Symbole, łączone ze szwedzkim dziedzictwem narodowym takie jak: sauna, Pipi Pończoszanka, szwedzka kiełbasa Falu, tradycyjne wzory sztuki ludowej, koniki Dala, łosie i czerwone tradycyjne domy, często wykorzystywane w narodowych kampaniach reklamowych, są reinterpretowanymi przez Petera Johanssona zjawiskami kulturowymi. Jeden z najbardziej znanych szwedzkich artystów, od trzydziestu lat porusza w swojej twórczości wątki tożsamości narodowej i nacjonalizmu, a ostatnio także biograficzne. Jego pierwsza wystawa w Polsce, pokazywana w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, prezentuje przekrój twórczości artysty i zawiera zarówno wybór starszych prac, jak i nowe, stworzone specjalnie na pokazy w Paryżu i w Polsce. Są to fotografie, filmy wideo, mobilne i dźwiękowe obiekty, instalacje, a także rzeźba plenerowa. Projekt jest współorganizowany z Instytutem Szwedzkim w Paryżu. Wystawie towarzyszy katalog. Otwarcie wystawy o godz. 14.00. Wystawa czynna do 13 grudnia.

 Niedziela, 4 października

Co Za Jazda! Ultra. Tę specjalną w naszym cyklu wyprawę proponujemy miłośnikom jazdy na rowerze już po raz czwarty. W niedzielę spotykamy się o godz. 8.30 na parkingu przed siedzibą Radomskiej Grupy Mediowej (ul. Okulickiego 39), a wyjeżdżamy pół godziny później. Dystans, jako się rzekło, jest wyjątkowy - dokładnie 106,2 km, czyli dokładnie tyle, ile wynosi częstotliwość Radia Rekord. 

https://www.cozadzien.pl/radom/co-za-jazda-ultra-2020-rekord-na-1062/67701

Wkręć się w muzykowanie: Pocahontas. Na otwarcie sezonu MOK „Amfiteatr” zaprasza na spotkanie z Pocahontas, która zabierze nas w niezwykłą podróż do swojego indiańskiego świata. Posłuchamy, jak śpiewa kolorowy wiatr, zatańczymy z magicznymi liśćmi i odkryjemy, jakie skarby skrywa nieznany ląd. Cała przygoda owiana będzie w aktywną zabawę, której towarzyszyć będzie dużo radości. Bilety do kupienia na biletyna.pl. Limity wiekowe: 2-7 lat. Bilety: 30 zł (rodzic+dziecko) na biletyna.pl. Miejsce: Amfiteatr, ul. Daszyńskiego 5. Godz. 9.30, 11.00 i 12.30.

Klub Młodych Odkrywców Sztuki. To cykl zajęć muzealnych z zakresu historii sztuki, kultury, obyczajowości. Uczestnicy zapoznają się z twórczością artystów polskich i zagranicznych. Poznają też miejsca, które mają szczególne znaczenie kulturowe. I stworzą własne interpretacje dzieł mistrzów. Zajęcia połączone są z warsztatami. Muzeum im. Jacka Malczewskiego zaprasza o godz. 12 stałych i nowych uczestników. Wstęp płatny.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Muzyczne kremówki w skansenie. Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza o godz. 15 na nadzwyczajny koncert w roku 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II do kościoła pw. św. Doroty. W programie dzieła mistrzów, m.in. J. S. Bacha, J. Haydna, F. Halévy'a, G. Bizeta oraz pieśni polskie. Muzyce towarzyszyć będzie „Tryptyk Rzymski” Jana Pawła II. Wykonawcy: aktor teatralny, filmowy i telewizyjny Wojciech Wysocki – słowo, Alejandrina Vázques Ramirez (Meksyk) – sopran, Jasnogórski Kwartet Wokalny „Cantus”, Emanuel Bączkowski - organy. Wstęp płatny.

Wieczorek w Klubie Seniora. Dom Kultury „Idalin” zaprasza o godz. 17 na wieczorek taneczny w Klubie Seniora. Wstęp płatny.

Sztuka na ekranie. W tym roku seria koncertów na placu Vrijthof w rodzinnym mieście André Rieu, Maastricht, nie mogła się odbyć ze względów bezpieczeństwa epidemicznego. Jednak holenderski maestro nie chciał zostawić widzów na całym świecie bez swojej ukochanej muzyki. Postanowił więc przygotować specjalny kinowy koncert, na który złożyły się najbardziej zabawne i wzruszające fragmenty z ostatnich 15 lat występów na placu Vrijthof. W koncercie „Razem z André Rieu. Muzyka z magicznego Maastricht” tradycyjnie weźmie udział barwna Orkiestra Johanna Straussa, Platynowi Tenorzy, słynne sopranistki i inni wybitni goście, którzy przyjęli zaproszenie od pełnego charyzmy holenderskiego króla walca. A Maestro przed koncertem udzieli wywiadu na temat obecnej sytuacji i siły muzyki. Film z polskimi napisami. Trwa 140 minut (w tym jedna przerwa). Kino w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza o godz. 17. Cena biletu 25 zł.

Kultura w sieci. "Brat naszego Boga" w reż. Andrzeja Rozhina to ostatnia premiera archiwalnego spektaklu Teatru Powszechnego w Internecie. Przedstawienie można będzie obejrzeć na YouTube. Na wspólne oglądanie spektaklu zaprasza Piotr Kondrat i Mateusz Kocięcki. Po emisji spektaklu, tradycyjnie już, odbędzie się spotkanie on-line z aktorami teatru, które poprowadzi Małgorzata Potocka. Początek spektaklu w niedzielę o godz. 19, YouTube, spotkanie z aktorami - ok. godz. 21.00 na Facebooku.

https://www.cozadzien.pl/kultura/kultura-w-sieci-brat-naszego-boga/67710

nika/ks fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy