Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Niepodległościowy weekend w Radomiu

Niepodległościowy weekend w Radomiu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Piątek, 8 listopada

Audycje umuzykalniające – Na dawną nutę. Wykonawcy: czołowe młodzieżowe zespoły muzyki dawnej z całej Polski. Audycje umuzykalniające dla dzieci i młodzieży w trzech grupach wiekowych: I edycja – dla uczniów szkół średnich o godz. 8.15, czas koncertu 60 min., cena biletu 7 zł; II edycja – dla uczniów szkół podstawowych o godz. 9.35, czas koncertu 45 min., cena biletu 6 zł; III edycja – dla przedszkoli o godz. 10.40, czas koncertu 30 min., cena biletu 5 zł.

Marywil – ogień i czas. Ceramiczne dziedzictwo Radomia.  Ekspozycja przygotowana przez Martę Trojanowską i Tomasza Staniszewskiego przybliży zapomniane dziedzictwo ceramiczne Radomia – 102-letnią historię fabryki „Marywil”. Jest to pierwsza taka wystawa o ikonie przemysłu Radomia; fabryce, która począwszy od czasów carskiej Rosji, poprzez dwudziestolecie międzywojenne i lata PRL była jednym z wiodących producentów płytek ceramicznych, wyrobów ogniotrwałych i kamionkowych w kraju i poza jego granicami. Na wystawie zostaną pokazane zbiory m.in. autorów wystawy, Archiwum Państwowego w Radomiu, Radomskiej Biblioteki Cyfrowej oraz prywatnych osób. Zgromadzone dokumenty i pamiątki składają się na fascynujące dzieje „Marywilu”, ale i przybliżają estetykę, którą wciąż możemy zachwycać się, chodząc po posadzkowych dywanach w radomskich kamienicach. Początek o godz. 17. Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, sala 36.

Przegląd chórów nauczycielskich. O godz. 17 w sali koncertowej Zespołu szkół Muzycznych rozpocznie się VIII Mazowiecki Przegląd Chórów Nauczycielskich ZNP i IV Radomski Przegląd Chórów Oświatowych im. Janusza Zycha. Wystąpią: Zespół Wokalny „Powiśle” z Warszawy, Chór Nauczycielski „Sonata” z Żuromina, Chór Nauczycielski „Vivace” z Sochaczewa, Chór Viva La Musica z Grodziska Mazowieckiego, Chór Związku Nauczycielstwa Polskiego z Ostrołęki oraz Chór Nauczycielski „Festa Allegra” z Radomia. Wstęp wolny.

Fotografie Jerzego Szepetowskiego w Resursie. O godz. 18 Galeria „Resursa” zaprasza na otwarcie retrospektywnej wystawy Jerzego Szepetowskiego „Wspomnienie”, zorganizowanej w 10. rocznicę śmierci fotografika. Jerzy Szepetowski (1934-2009) fotografią zajmował się zawodowo od roku 1955. Był instruktorem fotografii krajoznawczej PTTK, dyplomowanym mistrzem fotografii, a także laureatem wielu odznaczeń, nagród i wyróżnień za zasługi dla fotografii polskiej, szczególnie radomskiej (wytrwale fotografował Radom od połowy lat 50. XX). Został odznaczony m.in. Srebrnym Medalem Stowarzyszenia Twórców Fotoklub RP w Warszawie. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, był również autorem kilkunastu wystaw indywidualnych. Jako jeden z nielicznych miał odwagę fotografować wydarzenia Radomskiego Czerwca ’76. Wstęp wolny.

Show must go on – koncert formacji Trzy eM. Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” zaprasza na jesienny, nostalgiczny wieczór pełen wspomnień o ikonach muzyki, które odeszły w ciągu minionych lat. W niespotykanych aranżacjach na skrzypce, gitarę i wokal usłyszymy utwory takich wykonawców, jak m.in. Dawid Bowie, Leonard Cohen, Dolores O’riordan (Cranberries), Keith Flint (The Prodigy), Freddie Mercury, Prince, Amy Winehouse, a także Grzegorz Ciechowski, Kora Jackowska czy Zbigniew Wodecki. Skład unikatowego projektu Trzy eM: Marta Tomecka (skrzypce), Magdalena Boduła (wokal), Michał Trzpioła (gitara). Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Początek koncertu o godz. 18 na Scenie Obozisko przy ul. Śniadeckich 2.

Grażyna Auguścik w Łaźni. Kolejny z koncertów 18. Radomskiego Festiwalu Jazzowego. O godz. 18 w Łaźni (ul. Żeromskiego 56) odbędzie się koncert „The best of bossa nova”. Najpiękniejsze światowe bossa novy w wykonaniu Grażyny Auguścik – wokalistki o międzynarodowej sławie i fenomenalnym głosie! Towarzyszyć jej będzie świetny brazylijski gitarzysta Paulinho Garcia. Cena biletu - 30 zł.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Koncert Grzegorza Paczkowskiego. O godz. 20 w Art Cafe (ul. Rwańska 19) odbędzie się koncert Grzegorza Paczkowskiego. To facet z gitarą i piórem, który rozgląda się po świecie i chodzących po nim ludziach i to, co zauważy - zapisuje mową wiązaną. Wstęp wolny.

Koncert Farben Lehre w Strefie G2. Farben Lehre powstało we wrześniu 1986 roku. Muzyka grupy jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki i garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Początek koncertu w klubie Strefa G2 o godz. 20. Wstęp płatny.

Sobota, 9 listopada

Piknik wojskowy "Służymy Niepodległej". Piknik zostanie zorganizowany na terenie 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w godz. 11- 17 (przed hangarem nr 2). W planach wiele atrakcji, m.in.: pokazy sprzętu Wojska Polskiego, a oprócz tego swoje stanowiska zaprezentują inne służby mundurowe: policja, straż pożarna czy straż miejska. Swoje stoisko będzie miała także Fabryka Broni. Podczas pikniku nie zabraknie również występów artystycznych, a także oczywiście będzie możliwość skosztowania żołnierskiej grochówki. 

https://www.cozadzien.pl/radom/piknik-sluzymy-niepodleglej/60468

O Islandii w American Corner. American Corner Radom (ul. Traugutta 31/33) rusza z nowym cyklem spotkań: „My Adventure”, w trakcie którego prelegentami, którzy połknęli podróżniczego bakcyla, opowiedzą o swoich wojażach. Wśród zaproszonych gości będą Amerykanie, lektorzy j. angielskiego, akademicy, ale także inni pasjonaci poznawania świata. Cykl rozpocznie opowieść o magicznej i hipnotyzującej Islandii, a z zainteresowanymi spotkają się Renata i Jeremy Berryman. Początek spotkania o godz. 14. Spotkanie w j. angielskim. Obowiązuje rejestracja: library.acradom@gmail.com. W temacie wpisujemy MY ADVENTURE, a w treści e-maila podajemy imię i nazwisko.

Muzyka naszych czasów - recital fortepianowy Piotra Sałajczyka. O godz. 17 w Zespole Szkół Muzycznych. W programie utwory Karola Szymanowskiego, Witolda Lutosławskiego, Władysława Szpilmana i Mieczysława Wajnberga. Koncert dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.  

„Pieśni i sonety miłosneKoncert z okazji Święta Niepodległości”. Wykonawcy: Marcin Bronikowski – baryton; Jan Jakub Bokun – dyrygent; Radomska Orkiestra Kameralna. W programie m.in. pieśni Mieczysława Karłowicza, sonety miłosne Tadeusza Bairda. Początek o godz. 18. Sala Koncertowa UM, ul. Żeromskiego 53, impreza biletowana.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Finisaż wystawy Krystyny Joanny Szymańskiej. O godz. 20 w Art Caffe (ul. Rwańska 19) odbędzie się finisaż wystawy malarstwa Krystyny Joanny Szymańskiej „Czas Maratończyka”, połączony z aukcją jej prac. Licytację poprowadzi dwóch radomskich shownanów – Marek Mioduszewski i Michał Budzisz. Spodziewajcie się więc wszystkiego! Zabierzcie ze sobą portfele, bo wszystkie wystawione prace zostaną bezlitośnie zlicytowane! Imprezę uświetni znany radomski bard – Piotr Dąbrówka. Wstęp wolny.

Niedziela, 10 listopada

Wkręć się w muzykowanie: Calineczka. MOK „Amfiteatr” zaprasza o godz. 10 lub 12 na drugie spotkanie, w ramach którego odbywają się familijne muzyczne opowieści „ence-pence” pod hasłem „Muzyczne podróże po Krainie Bajek i Baśni”. Tym razem wraz z Calineczką udamy się w niezapomnianą muzyczną podróż, usłyszymy, o czym śpiewa ropucha, zamienimy się w motyle, poznamy rodzinę chrabąszczy, uwijemy pajęczynę z zaprzyjaźnionym pająkiem.... Dzieci w sposób aktywny doświadczają ciekawych przygód, gdzie taniec zaplata się z dźwiękiem, ruch z kolorem, słowo z gestem. Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5. Bilety: 10 zł (rodzic + 1 dziecko) na biletyna.pl i w kasie Kuźni Artystycznej. Dostępne są bilety zniżkowe dla posiadaczy Karty Rodziny Osoby z Niepełnosprawnością.

Projekcja filmu w „Malczewskim”. Muzeum im. Jacka Malczewskiego zaprasza o godz. 14 na projekcję filmu „Malowane Polski zmartwychwstanie według Jacka Malczewskiego”. To fabularyzowany dokument opowiadający o życiu i twórczości najwybitniejszego polskiego malarza symbolisty, który zwykł mawiać o sobie „wierny radomiak”. Wstęp wolny.

Widowisko „Wyśpiewana  Niepodległa. Historia  nutami  pisana”. O godz. 16.00 sala Oratorium ul. Grzybowska 22. Stowarzyszenie Młyńska Verum Bonum Pulchrum oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Filipa Neri w Radomiu zapraszają na VII edycję Koncertu pt. “Wyśpiewana Niepodległa. Historia nutami pisana”. Program wieczoru obejmuje wspólne śpiewanie piosenek żołnierskich i patriotycznych, które towarzyszyły Polakom w drodze do wolności. Wstęp wolny.
Wystąpią: Chór Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Filipa Neri w Radomiu, Orkiestra Wojskowa w Radomiu, Radomski Zespół Sentymentalny

Smykofonia na Mazowszu. Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia” (ul. Żeromskiego 56) zaprasza o godz. 16.30 zaprasza rodziny wraz z melomaluszkami (dziećmi 0-5 lat) na „Jesienne opowiastki”. Muzyka bardzo lubi opowiadać rozmaite historyjki, np. zdarzenia z jesiennego spaceru albo przygody zwierzaczków. Posłuchamy zatem co o jeżu, gawronie, słoniu, łabędziach, o jesieni i o Filutku opowiedzą nam fagot, obój i fortepian w utworach kompozytorów F. Poulenca, C. Saint-Saensa, T. Lallieta, H. Broda, P. Czajkowskiego i R. Paciorkiewicza. Wstęp wolny.

Wieczorek taneczny w Klubie Seniora. Dom Kultury „Idalin” zaprasza o godz. 17 na wieczorek taneczny w Klubie Seniora. Wstęp płatny.

nika/ks

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
 • avatar
  ~Anonim 185.189.127.*** 2019-11-08 10:16
  Gratisowo możliwość przewrócenia się i połamania zębów na placu Konstytucji, bo pan prezydent myśli, że płyty na reprezentacyjnym deptaku, w dokładnie idealnym centrum miasta, same się zregenerują. A można było przypilnować, żeby żaden dostawczak tamtędy nie jeździł. Tylko oczywiście, straż miejska nic dobrego miastu nie przynosi, a jeszcze zastanawiają się nad podwyżkami.
  • 75%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~gość 78.88.220.*** 2019-11-08 15:50
   powinieneś sam stanąć i kierować tam ruchem . zajmij się lepiej pkp lub lotniskiem.
   • 67%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Anonim 185.189.127.*** 2019-11-08 16:10
   ja nie biorę publicznych pieniędzy jako strażnik miejski lub policjant :)))
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~Szwejk 188.146.53.*** 2019-11-08 10:13
  Podczas pikniku pokaz musztry paradnej oddziału wojsk rakietowych łopata- ziemia. Pod dowództwem carycy i patronatem honorowym Antoniego. Kompozytor nieznany
  • 57%
  • |
  • oceń:
  • |
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy