Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Moc atrakcji w Radomiu i regionie!

Moc atrakcji w Radomiu i regionie!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Piątek, 27 maja

 Piknik „Stawiamy na Krzysia”. W 14-18 w muszli w parku im. Tadeusza Kościuszki odbędzie się piknik rodzinny na rzecz 7-letniego radomianina, Krzysia Czupryna. Chłopiec cierpi na nieuleczalną chorobę skóry - pęcherzowe oddzielanie naskórka. Każdy dotyk powoduje powstawanie bolesnych ran porównywalnych do oparzeń, więc Krzyś cały czas potrzebuje specjalistycznych, kosztownych opatrunków i maści. Organizatorzy pikniku przygotowali wiele atrakcji, m.in. zbiórkę krwi, pokaz pierwszej pomocy, spotkanie z alpakami, występy wychowanków MDK, koncert zespołu Bez Barier, zumbę, pokaz krav magi czy warsztaty kulinarne. Będą dmuchańce, zjeżdżalnie, lodziarnia, strefa kalorii i loteria fantowa. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Redox.

https://www.cozadzien.pl/radom/piknik-rodzinny-stawiamy-na-krzysia/82661

AfreakA - zakochaj się w Afryce. MOK „Amfiteatr” zaprasza o godz. 16 na spotkanie z kulturą Nigerii. Pochodzący z Afryki tancerz Thegreatuwah podzieli się ciekawostkami dotyczącymi kultury swojego kraju. Będzie można także posłuchać o rozwoju i historii tańca. Druga część spotkania poświęcona będzie warsztatom Naija Fusion. Zajęcia dedykowane są zaawansowanym tancerzom. Wstęp płatny: 15 zł – bilet dla uczestników stałych zajęć, 20 zł – bilet dla pozostałych chętnych. Bilety dostępne na www.biletyna.pl. Wejściówkę kupisz również w dniu wydarzenia w kasie przy Daszyńskiego 5 (płatność tylko gotówką).

Festyn rodzinny w PSP nr 9. W godz. 16.00-19.00 społeczność szkolna PSP nr 9 zaprasza mieszkańców Ustronia i nie tylko na festyn rodzinny "Ramię w ramię z Ukrainą". W planach: występy uczniów, kule wodne, trampolina, zamki dmuchane, pokaz ogni, smakołyki polsko-ukraińskie. Festyn odbędzie się w szkole przy ul. Sandomierskiej 19. 

Koncert Grzegorza Molendy. Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”, w ramach Przeglądu Radomskiej Sceny Muzycznej „Resursa Music Drive”, zaprasza o godz. 19 na koncert Grzegorza Molendy pt. „Łymin”. Grzegorz Molenda – tekściarz, satyryk, kompozytor działający w nurcie szeroko rozumianej piosenki literackiej i kabaretowej, artystycznie związany z RKŚTiG „Łaźnia” i Teatrem Powszechnym. Współzałożyciel grupy Po Prostu Zespół. Artyście na scenie towarzyszyć będzie Marylka Suligowska – vocal i skrzypce. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Resursy oraz poprzez witryny: biletyna.pl i resursa.radom.pl.

Sobota, 28 maja

Radomski piknik zdrowia i eko piknik. Podczas pikniku będą prowadzone bezpłatne badania, w tym pomiar ciśnienia krwi, glikemii, saturacji. Będzie też można skorzystać z porad dietetyka, fizjoterapeuty i innych dotyczących zdrowego stylu życia. W programie są też pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowo podczas sobotniego pikniku będzie prowadzona zbiórka surowców wtórnych, w tym m in. makulatury, butelek PET, opakowań szklanych, puszek po napojach  oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W ramach akcji „kwiatki za odpadki”, w zamian za przekazane odpady uczestnicy otrzymają sadzonki kwiatów, natomiast za elektroodpady będzie można otrzymać nasiona łąki kwietnej. Całość pikniku uświetni koncert zespołu Recycling Band. Piknik odbędzie się na placu Corazziego w godz. 12-18.00. Więcej o pikniku w linku poniżej

https://www.cozadzien.pl/radom/przed-nami-piknik-zdrowia-i-eko-piknik/82707

Wystawa i koncert w skansenie. O godz. 14 w Domu Ludowym w Muzeum Wsi Radomskiej zostanie otwarta ekspozycja „Twórczość Adama Sobienia”. To uhonorowanie 50-letniej pracy twórczej rzeźbiarza, a ekspozycja ma charakter retrospektywny i przekrojowy. Natomiast o godz. 16 w zabytkowym kościele św. Doroty rozpocznie się koncert pieśni maryjnych. Usłyszymy opracowania tradycyjnych pieśni maryjnych na głos z organami i kompozycje Stanisława Moniuszki, Jana Adama Maklakiewicza czy Michała Lorenca o tematyce maryjnej. Wykonawcy: ks. dr Rafał Kobyliński SJ – tenor, dr Emanuel Bączkowski – organy. Wstęp na oba wydarzenia płatny.

Festyn rodzinny. Festyn dla polskich rodzin i gości z Ukrainy odbędzie się  na placu PSP nr 29 przy ul. Ceglanej 14. Głównym celem imprezy jest zapewnienie zabawy oraz rozrywki, ale także wsparcie dzieł charytatywnych. Podczas festynu, poprzez sprzedaż pysznych potraw, będą zbierane środki na organizację letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy, który zorganizują Rycerze Kolumba. Zaplanowano m.in. koncert radomskiego beatboxera o pseudonimie Koker, pokazy podopiecznych Studia Tańca Rejdance, taneczne zabawy integracyjne, pokazy umiejętności robotów skonstruowanych przez studentów UTH oraz wystawę modeli samolotów i pojazdów przygotowanych przez osoby niewidome i słabo widzące. Nie zabraknie dmuchanego zamku, ścianki wspinaczkowej, stanowisk sportowych, zabaw z animatorkami i występów artystycznych dzieci z PSP 29. Na gości festynu czekać będą pyszne ciasta, lody i potrawy z grilla. Festyn odbędzie się w godz. 14.00 - 17.30, na zakończenie zagra ludowy zespół Królewskie Źródła.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Spacer po Radomiu - Dolina Kosówki. Co kryje się w trawach doliny Kosówki? Jakie zwierzęta i rośliny spotkamy na jej brzegu? Uczestnicy spaceru będą podążać zielonymi terenami wzdłuż rzeki Kosówki. Przewodnik, przyrodnik Jacek Słupek, podzieli się z nami ciekawostkami na temat okolicy tego cieku. UWAGA - na spacerze wskazane jest mieć długie spodnie i buty trekkingowe lub kalosze. Zbiórka o godz. 16.00 przy pętli autobusowej Wośniki/Szkoła (linia nr 13).

Spektakl Teatru Dojrzałego. MOK „Amfiteatr” (ul. Daszyńskiego 5) zaprasza o godz. 19 na przedstawienie „Czego dusza zapragnie…”. Najnowsza propozycja Teatru Dojrzałego powstała na podstawie satyrycznych utworów scenicznych autorstwa Jerzego Andrzeja Masłowskiego i Andrzeja Pilipiuka. To przewrotna komedia z nieoczekiwanym finałem, odsłaniająca zaskakujące kulisy życia wiecznego w raju, który znacznie odbiega od ogólnie przyjętych wyobrażeń. Teatr Dojrzały powstał w 2017 roku, a pracą grupy kieruje Dominik Wendołowski, który reżyseruje także nadchodzący spektakl. Wstęp wolny. Przedstawienie można obejrzeć także w niedzielę.

Powiatowo-gminny Dzień Dziecka w Kowali. Wśród atrakcji na scenie i wokół niej m.in. szkolne występy artystyczne, pokazy zespołu akrobatycznego Quick Flik oraz sportowców z klubu Judo Kowala, a także sprzętu strażackiego i wojskowego oraz rekonstruktorów z III Grupy Rekonstrukcji Historycznej Komisariat w Radomiu. Dodatkowo Teatr Katarynka zaprezentuje spektakl teatralny dla dzieci, będą też gry, zabawy i animacje, bańki mydlane, malowanie twarzy. Oprócz tego na placu przy amfiteatrze w Kowali staną dmuchane zjeżdżalnie i wesołe miasteczko, będą też stoiska gastronomiczne, a także wystawcy z wielu firm czy instytucji. Na zakończenie odbędzie się Piana Party, przygotowane przez strażaków OSP. Muzyczną gwiazdą ma być z kolei zespół Spike, a na zakończenie dyskoteka pod chmurką z DJ Anką. Start o godz. 14.00 na stadionie sportowym. 

https://www.cozadzien.pl/region/powiatowo-gminny-dzien-dziecka-w-kowali/82568

Dni Leśmianowskie w Iłży (sobota i niedziela). W sobotę czeka nas spektakl uliczny w wykonaniu aktorów z Nice Art Kamil Przystał i Fundacja Sztuka Ciała, parada ulicami miasta wraz z postaciami z dzieł Bolesława Leśmiana, spotkanie w Izbie Pamięci Bolesława Leśmiana, biblioteczne czytanie poezji, a wieczorem koncert zespołu Projekt Leśmian, który zabierze nas w niesamowitą podróż po leśmianowskim świecie. Niedziela zaś upłynie w klimacie przesłuchań, wernisażu konkursowych prac plastycznych i koncertu laureatów. 

Szczegółowy harmonogram wydarzenia: TUTAJ.

Niedziela, 29 maja

Piknik strażacki. W godzinach od 16.00 do 19.00 na placu Corazziego przed Urzędem Miejskim w Radomiu już po raz XIV odbędzie się piknik strażacki. Strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej zaprezentują swoje umiejętności jak również pojazdy oraz sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przybyli na piknik mieszkańcy będą mogli zobaczyć wystawę pojazdów ratowniczo-gaśniczych od tych używanych przed kilkudziesięciu laty do czasów współczesnych. W trakcie pikniku odbywać się będą również konkursy z nagrodami, pokazy akcji ratowniczych i gaśniczych oraz zbiórka krwi.

Dzień Dziecka w skansenie. Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza od godz. 12 na świętowanie Dnia Dziecka w pięknej scenerii. Program: godz. 12-15 – „Kufer pełen baśni” – spotkanie z opowiadaczem Łukaszem Szypkowskim; godz. 12-17 – Mariusz Baryczka - pokaz plecionkarstwa; godz. 13 i 15 – Adam Sobień - oprowadzanie autorskie po wystawie twórczości, warsztaty rzeźbiarskie (obowiązują wcześniejsze zapisy, nr tel. 603 772 253); godz. 12, 14 i 16 – wyjście grup dzieci z przewodnikiem (obowiązują wcześniejsze zapisy, nr tel. 603 772 253); godz. 14 – koncert zespołu Wolanianki, godz. 16 – koncert zespołu Guzowianki. Poza tym: wiejskie zabawy w sianie, warsztaty plastyczne, przejażdżki konne, „małpi gaj”, pokazy pracy rzemieślników, dawne prace gospodarskie, regionalne smakołyki. Wstęp płatny.

Bajkowa Niedziela w Resursie. O godz. 11 będzie można zobaczyć serial „Wiking Tappi”. To seria opowieści o dzielnym, dobrodusznym wikingu i jego przyjaciołach, które dzieją się w magicznym świecie rodem z folkloru skandynawskiego. Serial animowany „Wiking Tappi” to projekt będący adaptacją książek autorstwa Marcina Mortki. Podczas Bajkowej Niedzieli widzowie zobaczą: „Bitwę o szepczący las”, „Kiepski poranek olbrzyma Grzmocicha”, „Leśną pułapkę” i „Talenty Tappiego”. Po seansie - warsztaty plastyczne i animacje. Wstęp: 10 zł od osoby. Bilety dostępne w kasie Resursy i poprzez stronę OKiSz.

Warsztaty rodzinne w Elektrowni. Wydarzenie rozpocznie się od spaceru po wystawie Basi Bańdy, podczas którego nasza wyobraźnia będzie pracowała na najwyższych obrotach. Wskoczymy do kosmicznego świata pełnego kształtów i kolorów a także... dzikich zwierząt. Spotkamy przybyszów z innej planety i zbudujemy totemy. Nie zabraknie intensywnych kolorów, tajemniczych plam i plastycznych zabaw. Warsztaty są przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku 5–12 lat. Cena – 10 zł/rodzina (maks. 3 osoby).Zapisy: edukacja@mcswelektrownia.pl.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

https://www.cozadzien.pl/kultura/warsztaty-rodzinne-w-elektrowni/82721

Koncert w tężni solankowej. O godz. 18 w parku na Obozisku rozpocznie się pierwszy z cyklu niedzielnych koncertów w tężni solankowej. Wystąpi Big Band Mundana. Zespół powstał w 1993 roku z inicjatywy Zbigniewa Bidzińskiego, pod patronatem Fundacji Musica Mundana. Jego repertuar to standardy jazzowe i utwory muzyki rozrywkowej. Usłyszymy wiele utworów utrzymanych w tradycji big bandów amerykańskich w oryginalnych i zespołowych aranżacjach. Wraz z Mundaną wystąpią gościnnie zaproszeni wokaliści i instrumentaliści z naszego regionu. Wstęp wolny.

Dzień dziecka w Skaryszewie. Z okazji zbliżającego się dnia dziecka Miasto i Gmina Skaryszew zaprasza na festyn dla całych rodzin, który odbędzie się na terenie przy PSP w Skaryszewie ul. Prusa 5. W programie moc atrakcji: skakańce, dmuchańce, teatrzyk interaktywny (godz. 16.00), animacje, zabawy, występy artystyczne, pokaz baniek mydlanych. O godz. 10 zaplanowano rozpoczęcie rozgrywek piłki koszykowej 3x3. Natomiast oficjalne rozpoczęcie imprezy odbędzie się o godz. 14.00. O godz. 14.15 zaplanowano mecz pokazowy Wilki Skaryszew vs. Hydro Truck Radom. Szczegółowy program wydarzenia - TUTAJ

Leśny piknik majowy. Impreza rozpocznie się o godz. 11. Na uczestników czeka występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich przy RDLP w Radomiu, pokaz sokolniczy uczniów Technikum Leśnego w Zagnańsku, zwiedzanie arboretum i zagrody edukacyjnej "Nasze Zwierzęta" oraz stoisk ekspozycyjnych o tematyce historyczno-przyrodniczej. O godz. 12 rozpocznie się otwarty konkurs z rozpoznawania roślin leśnych wykorzystywanych w polskiej kuchni. Będzie także prezentacja i degustacja potraw z wykorzystaniem roślin leśnych sporządzonych i zgłoszonych do konkursu przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich, zajęcia sportowe z "Beniaminkiem Soccer Schools Iłża".  O godz. 15 rozpocznie się występ zespołu muzycznego - Kapela Sołtysa z Wąchocka. O 16.30 rozpoczną się drugie Marculskie "Tańce Hulańce" z wodzirejem z udziałem Kapel Ludowych Zdzisława Kwapińskiego i Bronisława Machla. Zakończenie o godzinie 19. Wydarzenie odbędzie w Nadleśnictwie Marcule. 

 https://www.cozadzien.pl/region/lesny-piknik-majowy-w-marculach/82648

Święto truskawki w Przyłęku. Na scenie zaprezentuje się m.in. grupa Playboys, Camasutra i Zenek Martyniuk. O godz. 11.30 w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Przyłęku zostanie odprawiona uroczysta msza. Półtorej godziny później organizatorzy Święta Truskawki zapraszają na boisko przy Publicznej Szkole Podstawowej. Będzie można zobaczyć występy dzieci i młodzieży z terenu gminy i show dla dzieci Robotrons; zaplanowano też rozstrzygnięcie konkursów artystycznych. O godz. 17.30 - oficjalne otwarcie imprezy. O godz. 18 na scenie pojawi się grupa Playboys, potem Camasutra i gwiazda wieczoru, Zenek Martyniuk.

https://www.cozadzien.pl/region/swieto-truskawki-w-przyleku-wystapi-zenek-martyniuk-camasutra-i-playboys/82512

Piknik charytatywny w Wielogórze. Formacja taneczna Archeo serdecznie zaprasza na piknik hharytatywny zorganizowany dla koleżanki z zespołu Ewy Nicewicz, która zachorowała na ostrą białaczką szpikową i współistniejący zespół hemofagocytowy HLH. Pomóżmy razem Ewie przejść ten trudny czas choroby. Początek o godz. 14 w OSP Wielogóra. O godz. 15.00 charytatywny mecz piłki nożnej. W programie m.in. gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez Archeo, konkursy, licytacje, pokaz tańca współczesnego, pokazy sztuk walki, występ wokalny Janka Majewskiego uczestnika" The Voice of Poland.

nika, kos fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.

Ze względu na sytuację na Ukrainie i emocje, jakie pojawiają się przy tej okazji, zdecydowaliśmy w najbliższym czasie wyciszyć komentarze na naszej stronie. Zachęcamy do dyskusji w mediach społecznościowych. Apelujemy o wzajemny szacunek i zrozumienie.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Ostatnio komentowane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy