Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Mikołajkowy weekend w Radomiu

Mikołajkowy weekend w Radomiu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Piątek, 6 grudnia

Ahoj, Mikołaju!!! MDK zaprasza na zabawę mikołajkową dla dzieci. W programie gry, zabawy oraz konkursy o tematyce świątecznej. Początek o godz. 17. Wstęp wolny.

Doroczna wystawa Fotoklubu Rzeczypospolitej. Łaźnia zaprasza na doroczną prezentację dorobku twórczego artystów zrzeszonych w Fotoklubie Rzeczypospolitej. W wystawie bierze udział 20 autorów, którzy zaprezentują plon swoich fotograficznych obserwacji. Wystawa będzie czynna do 10 stycznia 2020 roku. Początek o godz. 18.

Koncert Edyty Geppert. Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Niedawno Edyta Geppert nawiązała współpracę z zespołem Vasie (Marcin Maroszek, Bartosz Pydynkowski, Maciej Regulski). Jego skład (akordeon i dwie gitary) pozwala artystce wykonywać na estradzie piosenki, które cieszą się wielką popularnością wśród słuchaczy, a do tej pory były znane jedynie z nagrań płytowych. Recital Edyty Geppert to interpretatorski kunszt i niezwykła umiejętność budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone są z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, a nawet kabaretowymi - te ostatnie z tekstami klasyka gatunku - Mariana Hemara. To wreszcie niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści. Początek koncertu o godz. 19 w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej. Wstęp płatny.

Blues Quartet w Cafe Elektrownia. MCSW Elektrownia zaprasza na koncert Blues Quartet. Zespół gra standardy bluesowe amerykańskich i polskich wykonawców min. Muddy Watersa, John Lee Hookera , ZZ TOP, Tadeusza Nalepy, zespołu Breakout itp. Skład zespołu to: Dariusz Blues Piastowicz - wokal, gitara, harmonijka ustna; Ania Blachlińska – wokal; Krzysztof Chodacki – gitara; Sylwester Budzisz – gitara; Waldi Sulikowski - gitara basowa; Ryszard Strzelczyk – perkusja; Maciek Trzmiel - harmonijka ustna. Początek koncertu o godz. 20.30 w Cafe Elektrownia w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia przy ul. Kopernika 1 w Radomiu. Wstęp płatny. Ilość miejsc siedzących ograniczona, obowiązuje rezerwacja miejsca pod numerem telefonu: 506 876 851 lub 533 030 431.

IRA - „Mikołajkowe The Best Of” koncert w G2. Trzy dekady aktywności scenicznej, 11 albumów studyjnych, występy na największych polskich festiwalach rockowych, trasy koncertowe po USA i Kanadzie, supportowanie legendarnej grupy Aerosmith oraz niezliczona ilość najbardziej prestiżowych statuetek przemysłu muzycznego - to tylko krótkie podsumowanie muzycznej kariery formacji IRA, która od trzydziestu lat zajmuje czołowe miejsce na polskich listach przebojów. W maju 2016 zespół wydał płytę „MY”, która w październiku uzyskała status „Złotej Płyty”, a promujący wydawnictwo pierwszy singiel „Wybacz” w sierpniu 2016 uzyskał status „Platynowego Singla”. W roli supportu wystąpi Zuza Gadowska. Początek koncertu o godz. 20. Wstęp płatny.

Sobota, 7 grudnia

OTI Choinka 2019. Rajd odbędzie się na torze offroadowym na radomskiej Koniówce. Wpisowe wynosi 200 zł od auta i będzie płatne w biurze rajdu. W wyścigu pełnym błota, kurzu i punktów do zdobycia wystartuje maksymalnie 70 pojazdów, a offroad będzie podzielony na dwie klasy. W klasie turystycznej mogą wystartować auta z napędem 4x4, z nadwoziem seryjnym bez znaczących przeróbek podnoszących dzielność terenową, z dopuszczalną wyciągarką elektryczną tylko na przodzie. Do klasy wyczynowej dopuszczone będą samochody terenowe z napędem 4x4 z wyciągarkami elektrycznymi. Auta nie mogą mieć klatek zewnętrznych, za to mogą mieć wewnętrzną, klatkę zintegrowaną z nadwoziem i nie wystającą poza karoserię. Dozwolona jest również nieograniczona liczba wyciągarek, a koła mogą być dowolne. O godz. 8 rozpocznie się rejestracja zawodników w biurze imprezy (ul. Folwarczna). Po odprawie zawodników drużyny wystartują o godz. 9.30, a do godz. 16.30 powinny zakończyć trasę. Dochód z tegorocznej Ogólnopolskiej Terenowej Integracji Choinka w Radomiu, w skrócie OTI, będzie w całości przeznaczony dla Mariki Załęckiej chorej na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. 

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Paluch „Czerwony Dywan” w G2. „Czerwony Dywan” to trzynasty solowy album Palucha. Krążek zaledwie trzy tygodnie po premierze okrył się podwójną platyną. Lirycznie w dużej mierze album skupia się na świecie showbiznesu i wszechobecnej potrzebie atencji, która występuje już nie tylko wśród kolegów z branży, ale dotyczy całego dzisiejszego pokolenia. Nie zabraknie także lżejszych numerów takich singlowa „Spłata” na bicie Julasa czy osiedlowych bengerów, jak teledyskowy „Mój Kościół” produkcji APmg. Początek o godz. 20. Wstęp płatny.

Niedziela, 8 grudnia

Oprowadzanie po wystawach. O godz. 12 w Elektrowni odbędzie się oprowadzanie po wystawach Pawła Susida, Edwarda Dwurnika oraz Jerzego Czuraja. Wystawy pokaże ze swojej perspektywy Romuald Krzysztof Bochyński - historyk sztuki. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się pięć minut przed spotkaniem. Zbiórka przy recepcji. Bilety zgodnie z cennikiem.

VI Mikołajkowy Bieg. Tegoroczny Bieg Mikołajkowy przeprowadzony zostanie na dystansie 5 kilometrów, a trasa będzie wiodła przez alejki dookoła zalewu na Borkach. W przypadku niewypełnienia limitu zapisy będą jeszcze przyjmowane w dniu biegu w biurze terenowym na obiektach MOSiR-u na Borkach od godz. 9. Początek sportowych zmagań o godz. 11. Bieg główny wystartuje o godz. 12.

https://www.cozadzien.pl/sport/vi-bieg-mikolajkowy-przed-nami/61235

Mikołajkowy nordic walking. Nadleśnictwo Radom wraz z Nadleśnictwem Kozienice zaprasza na XII edycję marszu z kijkami nordic walking przez Puszczę Kozienicką. W marszu weźmie udział sam Święty Mikołaj. Dla osób z Radomia podstawione zostaną dwa autokary przy biurze Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu przy ul. 25 Czerwca 68. Zbiórka o godz. 9. Natomiast na godz. 10 zaplanowana została zbiórka uczestników na polanie piknikowej (ścieżka dydaktyczna „Królewskie Źródła”). Przed wymarszem odbędzie się krótka rozgrzewka z instruktorem. Cała trasa będzie liczyła ok. 5 km. Uczestnicy będą maszerowali nasypem dawnej kolejki wąskotorowej. Organizatorzy w trakcie imprezy zapewniają mini catering i ognisko. O godz. 13.30 planowany jest powrót do Radomia autokarami. W trakcie marszu – jak zapowiadają organizatorzy – dla maszerujących przewidziana została niespodzianka. Mikołajkowy nordic walking to doskonała forma aktywnego wypoczynku, a także spędzenia czasu w miłym towarzystwie.

Modernizm na peryferiach... Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki we współpracy ze Stowarzyszeniem Droga Mleczna zaprasza na ostatni z cyklu spacerów poświęconych przykładom radomskiego modernizmu XX-lecia międzywojennego. Tym razem opuścimy ścisłe centrum miasta w poszukiwaniu modernistycznych lokacji na peryferiach! Wśród atrakcji przewidziano m.in. wycieczkę po radomskiej Tytoniówce, która jest jednym z przykładów przedwojennych obiektów modernistycznych w przemyśle. Zbiórka przy szkole muzycznej  przy ul. Wierzbickiej 55. Początek o godz. 12. Wstęp wolny.

Wypiek świątecznych pierników – warsztaty kulinarne. DK Borki zaprasza o godz. 14.30 rodziny z dziećmi na warsztaty kulinarne poświęcone piernikom bożonarodzeniowym. Wstęp 15 zł/rodzina.

Rozświetlamy Radom. Spotkanie na deptaku rozpocznie się o godz. 16.30, natomiast dekoracje świąteczne rozbłysną o godz. 17.00. Będzie to m.in.: ustawione na placu przed Urzędem Miejskim świetlne figury: miś z prezentami, Mikołaj na motocyklu, wielka bombka oraz napis „I Love Radom”. Największą z nich jest ustawiony na deptaku, między ul. Mickiewicza a Moniuszki, wysoki prawie 6 m i błyszczący niebagatelną liczbą 55 tysięcy diod tunel świetlny. Przy okazji uroczystego odpalenia iluminacji o godz. 16.30 z Placu Konstytucji 3 Maja na plac Corazziego przejdzie Świąteczna Parada Światła.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

https://www.cozadzien.pl/radom/magia-swiat-swiateczna-iluminacja-rozblysnie-w-weekend/61191

Koncert świąteczny Joanny Trzepiecińskiej. 50 rocznica śmierci Witolda Gombrowicza sprawiła, że mijający rok był we Wsoli szczególnie intensywny, a wydarzenie goniło wydarzenie. Dlatego tym razem Muzeum Witolda Gombrowicza proponuje spokojny i nastrojowy koncert, utrzymany w klimacie zbliżających się świąt. Program świąteczny Joanny Trzepiecińskiej to osobista wypowiedź aktorki Teatru Polskiego w Warszawie, która snuje opowieść o cudzie narodzin w formie żartobliwych wspomnień i anegdot z jej rodzinnego domu. W warstwie muzycznej na program składają się zarówno najpiękniejsze polskie, tradycyjne kolędy, jak i współczesne kołysanki i pastorałki, napisane przez J. Koftę, E. Brylla, A. Osiecką, do muzyki wspaniałych kompozytorów, m.in. W. Nahornego, A. Kurylewicza, J. Derfla, S. Krajewskiego. Podczas kameralnego koncertu aktorce towarzyszyć będzie przy fortepianie Wojtek Gogolewski. Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli: zbiórka o godz. 16.20 na przystanku Chrobrego/ Czysta (kier. Michałów). Powrót po wydarzeniu, ok. 18.30. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

https://www.cozadzien.pl/kultura/koncert-swiateczny-joanna-trzepiecinska-we-wsoli/61156

Smolik//Kev Fox – koncert na finał projektu Wolność 24/7. MOK Amfiteatr zaprasza w gościnne mury Zespołu Szkół Muzycznych na finał tegorocznego projektu Wolność 24/7. Zobaczymy film dokumentalny, który powstał w ramach warsztatów Do[Wolność] pod okiem artysty wizualnego Piotra Piasty; jego twórcami byli uczniowie z X LO im. S. Konarskiego, a bohaterami – radomianie. Po projekcji finałowy koncert dwóch znakomitych artystów – Andrzeja Smolika i Keva Foxa. Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa – brytyjskiego wokalisty, gitarzysty i kompozytora. Początek koncertu o godz. 18. Wstęp płatny. W dniu koncertu bilety będzie można kupić od godz. 17.00 w Zespole Szkół Muzycznych). Liczba miejsc ograniczona.

Kiermasz bożonarodzeniowy i spotkanie wigilijne w Skaryszewie. Kiermasz na skaryszewskim rynku rozpocznie się o godz. 10. Kulminacyjnym punktem tegorocznego jarmarku będzie wspólna wigilia dla mieszkańców ( godz. 16). Na wszystkich uczestników uroczystości będą czekać wigilijne potrawy, w których przygotowanie zaangażowały się stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich oraz mieszkańcy poszczególnych miejscowości gminy Skaryszew. Program wydarzenia poniżej. 

https://www.cozadzien.pl/region/swiateczny-klimat-na-skaryszewskim-rynku/61220

kos fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy