Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Mikołajkowy weekend w Radomiu. Gdzie się wybrać?

Mikołajkowy weekend w Radomiu. Gdzie się wybrać?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Piątek, 3 grudnia

Wystawa Witolda Tomasza Kowalskiego w Łaźni. Radomski Klub Środowisk twórczych i Galeria „Łaźnia” (ul. Traugutta 31/33) zaprasza o godz. 18 na wernisaż wystawy „Drzewa, krzaki, woda, trochę nieba i pet”. Zobaczymy najnowsze obrazy Witolda Tomasza Kowalskiego. Artysta, trzymając się swojej konwencji, maluje niezwykłe pejzaże, pełne emocji i ekspresji, inspirując się otaczającą go naturą, choćby tą widzianą z okna pracowni. Kowalski urodził się 28 maja 1944 roku w Radomiu. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1963–1969). W 1969 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Artura Nachta-Samborskiego. Oprócz malarstwa i rysunku zajmował się także projektowaniem i realizacją witraży. Laureat wielu nagród i wyróżnień. Brał udział w ponad 100 wystawach środowiskowych, okręgowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. W roku 2019, podczas jubileuszu 50-lecia pracy twórczej, został odznaczony przez prezydenta Radomia medalem Bene Merenti Civitas Radomiensis, przyznawanym za wybitne zasługi dla rozwoju miasta.

Promocja książki Wiesława Marka Kowalika. Książka, której wydawcą było Starostwo Powiatowe w Radomiu, ukazała się w 2020 r. to pierwsza publikacja tak dogłębnie i całościowo poświęcona zespołom pałacowo-parkowym naszego regionu i Radomia. Nic więc dziwnego, że pierwszy nakład książki rozszedł się błyskawicznie. Teraz, ukazuje się drugie wydanie "Dworów..." i z tej okazji Powiatowy Instytut Kultury zaprasza  o godz. 18 do Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu na spotkanie z Markiem Wiesławem Kowalikiem, które poprowadzi Renata Metzger, dyrektor Powiatowego Instytutu Kultury. Instytucja ta jest wydawcą drugiego nakładu. Publikacja liczy ponad 500 stron, na których autor zabiera czytelników w podróż do 24 ocalałych dworów oraz blisko 60 pozostałości po nich w Radomiu i powiecie radomskim. Opisano też dzieje kilkunastu obiektów w sąsiednich powiatach. Podczas spotkania będzie można także nabyć publikację.

https://www.cozadzien.pl/kultura/promocja-ksiazki-wieslawa-marka-kowalika/77970

Wystawa w Kamienicy Deskurów. Cały czas można odwiedzać udostępnioną przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie wystawę pt. "Świat zmysłów. Kosmos jest w nas". Wystawa prowadzi przez ponad sześćdziesiąt eksperymentów i pozwala na samodzielne wykonywanie doświadczeń, a aby pojąć naturę zjawiska, objaśnia je za pomocą prostej instrukcji. Muzeum czynne od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę w godzinach 10.00 – 18.00. Grupy zorganizowane przyjmowane są tylko po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu. Ostanie wejście zwiedzających na ekspozycję następuje na godzinę przed zamknięciem Muzeum. Ekspozycja będzie czynna do końca lutego 2022 roku.

Mikołajkowy Maraton Grozy. Dla wszystkich fanów grozy udział w tym maratonie będzie idealnym prezentem mikołajkowym. Na początek dwie przedpremiery, “Kalendarz adwentowy” oraz “Syn”. Następnie polowanie na czarownice w filmie “Klątwa młodości”. Na koniec niezwykle klimatyczne “Nocne Istoty”. Mroczne legendy, nawiedzone domy, przerażające tajemnice, opętania – to wszystko tylko na Mikołajkowym Maratonie Grozy w Kinie Helios! Start 23.00.

 Sobota, 4 grudnia

Radosne spotkanie Mikołajów. Na parkingu hipermarketu E. Leclerc o godz. 16 planowane jest pobicie rekordu i zebranie w jednym miejscu największej liczby radosnych Mikołajów. Będą rozdawane upominki i gorącą zimową herbatę dla małych i dużych. Strój Mikołaja obowiązkowy. 

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

https://www.cozadzien.pl/radom/radosne-spotkanie-mikolajow/78034

(Ra)Dom twórców. Brak pomysłu na mikołajkowy czy świąteczny prezent? W godz. 10-18 w Kamienicy Spotkań przy ul. Traugutta 40 odbędzie się kiermasz rękodzielników. Na jedyny w swoim rodzaju kiermasz świąteczny – (Ra)Dom Twórców, gdzie gościć będą rzemieślnicy, rękodzielnicy, a także wielu innych twórców z naszego regionu zaprasza Fundacja Radomskie. 18 wystawców będzie prezentowało m.in. wyroby z włóczki, biżuterię artystyczną, akwarele, grafiki, kartki, ceramikę i wiele innych. Podczas tego wydarzenie będzie można nie tylko zapoznać się z artystami, lecz także sprezentować sobie lub najbliższym jedyne w swoim rodzaju upominki i ozdoby świąteczne.

Coś na ząb: Pierniki. Zapach piernika najbardziej kojarzy się nam ze świętami. „Coś na ząb” to spotkanie, które wprowadzi wszystkich w świąteczny klimat. Uczestnicy warsztatów organizowanych przez MOK „Amfiteatr” poznają technikę przygotowania ciasta na pierniki i sposoby jego wypiekania. Skupimy się także na tajnikach dekorowania! Gwarantujemy, że powstaną pyszne prace, które każdy z przyjemnością zje podczas świątecznego ucztowania. Wstęp biletowany: 15 zł – bilet pojedynczy, 30 zł – bilet rodzinny (1 dziecko + 1 dorosły). Wejściówkę kupić można także w kasie Amfiteatru przy ul. Daszyńskiego 5 (płatność tylko gotówką). Warsztaty poprowadzi Anna Lipiec z Robmłyn. Liczba miejsc ograniczona! Poczatke o godz. 16 w MOK „Amfiteatr przy ul. Daszyńskiego 5.

Koncert Stanisława Soyki. Śpiewak, instrumentalista i kompozytor o godz. 19 zagra w Sali Koncertowej im. K. Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych. Stanisław Soyka od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Wypracował swój własny język muzyczny, przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków. Podczas koncertu usłyszymy piosenki z wydanego niedawno albumu „Muzyka i słowa Stanisław Soyka”, pieśni napisane do wierszy polskich i nie tylko poetów („Allegro ma non troppo” W. Szymborskiej, „Który skrzywdziłeś…” Cz. Miłosza, „Koniugacje” Haliny Poświatowskiej, „Tylko brać” Agnieszki Osieckiej), klasyki Czesława Niemena z monografii „W hołdzie Mistrzowi”, w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”. Artysta tym razem wystąpi z zespołem Soyka Kwintet. Towarzyszyć mu będą Przemek Greger na gitarze akustycznej, Marcin Lamch na kontrabasie, syn Kuba na perkusji, Zbyszek Uhuru Brysiak na instrumentach perkusyjnych. Bilety w cenie 69 zł w przedsprzedaży, 79 zł w dniu koncertu.

Robotrons - interaktywny show dla dzieci. "Robotrons - niepokonani aniołowie galaktyki" to technologiczne widowisko nowego formatu: spektakl dla całej rodziny,mierzący 2,5m giganci, interaktywno-edukacyjna koncepcja scenariusza, projekcja video, efektowny pokaz laserowy i świetlny,  znakomite efekty dźwiękowe. Bilety w cenie od 35 zł do nabycia na stronie biletyna.pl TUTAJ oraz w punkcie Videofox - ul . Gagarina 9, Radom (tel. +48 505 063 521). Początek show o godzinie 16 w sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej przy ul. Żeromskiego 53 w Radomiu.

 Niedziela, 5 grudnia

Mikołajkowy nordic walking. Nadleśnictwo Kozienice zaprasza na XIII edycję marszu z kijkami nordic walking przez Puszczę Kozienicką. Program wydarzenia: godz. 9.00 - zbiórka uczestników przy biurze Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, ul. 25 Czerwca 68 (wyjazd 2 autokarów); godz. 10.00 - zbiórka uczestników przy rzeźbie pszczoły w uroczysku Bartny Kąt (krótka rozgrzewka z instruktorem i wymarsz w trasę ok. 5 km); godz.12.00 - dotarcie grupy na szkółkę leśną; godz. - 12.15 - mini catering, ognisko dla uczestników marszu oraz konkursy; 13.30 - wyjazd uczestników autokarami w kierunku Radomia. 

Wkręć się w teatr: Choinka. Bohaterowie są nietypowi – to zabawki choinkowe, które szukają swojego miejsca na ponaddwumetrowym drzewku. Pytania, które zadaje główny bohater – Bałwanek, pozwalają na odkrycie prawdziwego sensu świątecznych dekoracji. To pogodne i wesołe przedstawienie dla całej rodziny. 15 zł – bilet normalny, 50 zł – bilet rodzinny (2 dzieci + 2 dorosłych). Kupując bilet, wybierasz godzinę przedstawienia – 10 lub 12. Wejściówkę kupisz także w kasie Amfiteatru przy ul. Daszyńskiego 5 (płatność wyłącznie gotówką). Odbędą się także warsztaty. Widzowie doświadczą procesu tworzenia teatru plastycznego. W aktywny sposób, występując na scenie, poznamy formy teatru magnesu, odkryjemy wagę roli scenografii i muzyki. Poznamy technikę podkładania głosu lalkowym postaciom. Będziemy współtwórcami improwizowanych etiud, podczas których staniemy się aktorami-lalkarzami. Liczba miejsc ograniczona!

Bajkowa Niedziela. Resursa Obywatelska zaprasza o godz. 11 dzieci z opiekunami na kolejną „Bajkową niedzielę”. Tym razem organizatorzy przygotowali film „Święty Mikołaj dla wszystkich” oraz minikoncert „Fionka dzieciom”. Już niedługo Gwiazdka – czas prezentów dla wszystkich dzieci. Ale co ze zwierzakami? Czy Mikołaj o nich zapomniał? A może po prostu o nich nie wie? Trzy młode zwierzaki postanawiają to zmienić i wyruszają na spotkanie z Mikołajem. Niosą ze sobą listę prezentów dla całej gromady swych przyjaciół. Jednak do Gwiazdki nie zostało już wiele czasu, a droga jest długa i pełna niebezpieczeństw. „Fionka dzieciom” to minikoncert autorskich mikołajkowych piosenek animacyjnych. W programie: nauka rozdawania prezentów, zimowa rozgrzeweczka, jazda na niewidzialnym reniferku i najdłuższy łańcuch choinkowy na świecie. Dodatkowo podczas „Bajkowej niedzieli” odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem. Wstęp 10 zł (od osoby). Bilety dostępne w kasie Resursy Obywatelskiej i online.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Poniedziałek, 6 grudnia

Rozświetlamy Radom. Wszystkich mieszkańców Radomia i okolic włodarze miasta zapraszają na uruchomienie iluminacji świątecznych. W tym roku na deptaku staną nowe świetlne dekoracje!  Wspólnie zamienimy Żeromskiego w magiczną promenadę, pełną kolorowych światełek i świetlnych iluminacji. Jak co roku wydarzenie odbędzie się z udziałem radomskich drużyn sportowych. Ponadto przewidziane mikołajkowe niespodzianki dla najmłodszych radomian. Wydarzenie rozpocznie III Świąteczna Parada Świateł z udziałem: Orkiestra Grandioso Radom; Orkiestra Małe Grandios; Impacto de Radom. Początek o godz. 17.45 na Placu Konstytucji 3 Maja. 

Czytanie Gombrowicza. O godz. 18 na Scenie Kotłownia w Teatrze Powszechnym rozpocznie się kolejne spotkanie z cyklu „Czytamy Gombrowicza”. Tym razem będzie to opowiadanie „Na kuchennych schodach”, napisane w 1929 roku. Erotyczna fascynacja służącą, pociąg seksualny odczuwany przez człowieka wykształconego i znajdującego się wysoko w hierarchii społecznej w stosunku do osoby prostej, prymitywnej, „z nizin społecznych”, tyrania konwenansów, które jak pancerz więzią ulegającą im osobę – oto tematy gombrowiczowskie par excellence, które z niezwykłą siłą i sugestywnością pojawiają się w tym młodzieńczym utworze. Opiekę artystyczną czytania obejmie Grzegorz Dębowski. Twórca jest absolwentem Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi. Reżyser popularnego serialu telewizyjnego „Barwy szczęścia”. Współpracował przy produkcji takich filmach jak „Ida”, „Jestem Bogiem”, „Galerianki”. Czytać będą: Izabela Brejtkop, Joanna Jędrejek, Iwona Pieniążek, Joanna Zagórska, Marek Braun, Mateusz Paluch. Po czytaniu zapraszamy na rozmowę o tekście. Wstęp wolny.

Wtorek, 7 grudnia

Nowa wystawa w „Malczewskim”. „Strach ma wielkie oczy” to ekspozycja przeznaczona dla dzieci od przedszkola do IV klasy szkoły podstawowej. Odtworzone zostały miejsca znane dzieciom z bajek i opowieści, które wydają się być groźne i straszne. Będzie tu m.in. zamek ze strasznym smokiem, domek na kurzej nóżce, tajemniczy las, w którym pojawiają się przedziwne stwory i upiory czy owiany nimbem tajemnicy dom wiedźmy. Wystawa będzie interaktywna. Jej głównym zamysłem jest opowiadanie i przypominanie historii, które budzą negatywne emocje, po to tylko, by oswajać strach poprzez włączenie dzieci do wspólnej zabawy. Dzieci będą mogły układać samodzielnie scenariusze i tworzyć nowe bajki, wykorzystując w tym celu specjalnie przygotowane figury. Wystawie towarzyszyć będą warsztaty wypiekania prawdziwych pierników z domku Baby Jagi. Warsztaty Muzeum im. Jacka Malczewskiego prowadzi dla grup minimum 10-osobowych. Bilet na zwiedzanie+warsztaty - 12 zł.

 

nika/kos

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”.
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy