Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Kultura on-line po radomsku

Kultura on-line po radomsku
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Teatr Powszechny do 20 kwietnia kontynuuje czytanie opowiadań radomskich pisarzy z tomiku „Powroty.Radom”. Po 20 kwietnia rozpoczną się publikacje nagrań dzieł Aleksandra Fredry oraz Jana Kochanowskiego w wykonaniu aktorów Teatru Powszechnego.
Po 26 kwietnia rozpocznie się publikacja aktorskiego wykonania wierszy dla najmłodszych. Trwają nagrania kolejnych mini audycji „Jarek Rabenda Poleca”. To autorski pomysł na rekomendacje lektur oraz filmów na czas epidemii. Prezentowane są też  zabawne adaptacje przedstawień dla dzieci autorstwa aktora sceny „Fraszka” Przemysława Boska.
26 kwietnia na kanale YouTube o godz. 15 wyemitowany zostanie spektakl dla dzieci „Kopciuszek”. (Będzie on dostępny dla oglądających przez 48 godzin). Planowane są cykliczne (co dwa tygodnie) emisje kolejnych zapisów przedstawień.
Trwa też konkurs dla młodych reżyserów na „Konkurs na koncepcję wystawienia adaptacji scenicznej wybranego tekstu Witolda Gombrowicza”. Termin nadsyłania prac mija 30 kwietnia.
W kwietniu został ogłoszony konkurs plastyczny na plakat przeglądy teatrów ulicznych „Ulica Teatralna”, który ma odbyć się w ramach projektu „Budżet Obywatelski”, termin nadsyłania prac mija 8 maja. 
 
Resursa Obywatelska codziennie na Fb umieszcza piosenkę dnia i regularnie umieszcza materiały filmowe. Grupy zainteresowań - Pracownia Muzyczna, Grupa Wokalna - na swoich Fb relacjonują swoje ćwiczenia. Resursa zachęca też radomian do nadsyłania materiałów archiwalnych na najbliższą Uliczkę Tradycji „Kolej na Radom”. 
Ogłoszony został konkurs literacki na opowiadanie z czasów pandemii. Przygotowywane są wirtualne Spotkania z Kulturą Żydowską „Ślad”. Od 11 do 17 maja będą się odbywały wystawy, koncerty, spotkania autorskie i premiera filmu.
 
MOK Amfiteatr prowadzi zajęcia on-line, transmituje opowieści niesamowite, organizuje konkursy i niespodzianki. 
Na wirtualny parkiet zapraszają Sylwia „Ruda” Żołądkiewicz z Radomskiego Kolektywu, która w Kuźni Artystycznej prowadzi zajęcia z afro-fusion i Miłosz „Majlo” Chała – specjalista od stylu hip hop. 
Są też zajęcia z malarstwa i rysunku, które on-line prowadzi Elżbieta Raczkowska. Swoje zajęcia i spotkania z uczniami kontynuują też on-line instruktorzy gry na instrumentach.
Amfiteatr i Pracownia Nowych Mediów zapraszają także do teatru. 18 kwietnia o godz. 19 odbędzie się premiera on-line spektaklu „Klasycy czy romantycy?” Teatru dla Dorosłych.
Na profilu facebookowym Amfiteatru i Pracowni Nowych Mediów, a także na  kanałach YouTube pojawiać się będą materiały video, relacje i mini-reportaże nagrywane podczas wielu wydarzeń. 
Na facebookowym profilu Amfiteatru w każdy poniedziałek, środę i piątek publikowane są kreatywne wyzwania: literackie, plastyczne, fotograficzne.
Mimo trudności Amfiteatr szykuje się do obchodów jubileuszu 40-lecia Amfiteatru. Już w maju zdolni wokaliści i instrumentaliści zostaną zaproszeni na unikatowy konkurs „Cover challenge”. 
Spośród zaproponowanych przez Marka Sierockiego hitów czterech dekad radomianie będą mogli wybrać jeden utwór, zaśpiewać lub zagrać go i wysłać swoją interpretację. Najlepsze wykonania zostaną nagrodzone warsztatami przygotowującymi do występu oraz profesjonalną sesją dźwiękową i fotograficzną w Pracowni Nowych Mediów. Finałem zabawy będzie profesjonalne nagranie utworu.
Działająca pod egidą Amfiteatru Radomska Grupa Opowiadaczy przygotowuje cykl opowieści „Dekameron” Giovanniego Boccaccio. Opowieści przewrotnych, humorystycznych, nierzadko niepoprawnych. Opowiadacze będą je snuli on-line, ze swoich domów.
Amfiteatr przygotowuje także czytanie antologii „Od słowa do słowa” on-line.  Planowana jest także emisja słuchowisk zrealizowanych również w ramach „Kuźni talentów”. 
Z myślą o najmłodszych odbiorcach wkrótce wystartuje cykl „Bajki radomskiej szajki”, w którym bajki i baśnie radomskich twórców czytać będą znani radomianie – aktorzy, muzycy, sportowcy. 
 
RKŚTiG Łaźnia na bieżąco umieszcza na Fb to, co niesie życie, np. Światowy Dzień Sztuki, Dzień Teatru z Danutą Dolecką , przypominanie artystów, którzy występowali w Łaźni, itd. Łaźnia zaprasza też na wirtualny spacer po wystawie "Malarstwo na tkaninie" ( prace studentek kierunku Malarstwo Wydziału Sztuki UTH Radom opieka artystyczna -prof. Małgorzata Strzelec) oraz na cykl wykładów Doroty Monkiewicz „Dom- Miasto-Przestrzeń Publiczna” (od 15 kwietnia codziennie ok. godz. 12 jeden wykład) i cykl spotkań z dr. Kazimierzem Łyszczem „Oswajanie sztuki współczesnej" (po zakończeniu cyklu Doroty Monkiewicz). W terminie zarezerwowanym na Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję, czyli w dniach 8 - 10 maja, planowane jest  odtworzenie dwóch, nagranych specjalnie na tę okazję koncertów i wypowiedzi osób kojarzonych z Turniejem.
 
Miejska Biblioteka Publiczna planuje szereg działań na Facebooku i swojej stronie internetowej. Zaprasza m.in. na Spacer Literacki śladami Wandy Szczawińskiej. Początkowo był on planowany na 18 kwietnia. Z powodu epidemii odbędzie się on 25 kwietnia w formie wirtualnej, w oparciu o zdjęcia z poprzednich Spacerów oraz materiały do książek wydanych przez bibliotekę. 
W programie jest też IV Ogólnopolskie Czytanie "Jeżycjady", w ramach którego będą publikowane filmiki z czytanym fragmentem książki nagrane przez czytelników. Planowana jest też publikacja wielu innych materiałów promujących czytelnictwo, ciekawostek z życia pisarzy, poetów oraz konkursy. W działaniach uczestniczą wszystkie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Szczegóły na stronie www.mbpradom.pl i na Facebooku. 
 
American Corner w maju planuje organizację konferencji Pasja, Motywacja, Inspiracja – tym razem online. Natomiast jeszcze w kwietniu: 21 kwietnia, 16:30 - empower yourself - program w j. polskim - prowadzenie Magda Zawadzka (obowiązuje rejestracja);
23 kwietnia, 18:00 - Coffee Talk - Conversation Club - wieczór konkursowy prowadzenie Vanessa DeWig (obowiązuje rejestracja, program w j. angielskim);
28 kwietnia, 16:30 - empower yourself - program w j. angielskim - prowadzenie Magda Zawadzka (obowiązuje rejestracja);
28 kwietnia, godz. 20 - corner's guest - nowy cykl w j. angielskim - gość: Elizabeth Blumenthal - Ambasada USA (obowiązuje rejestracja, program w j. angielskim).
 
Radomska Orkiestra Kameralna po 19 kwietnia uruchomi serię odcinków „ROK w sieci”. Zaprezentowane zostaną utwory zawarte na nagrywanej przez ROK płycie z muzyką filmową „Maximus”, a także kompozycje finałowe Konkursu Kompozytorskiego „Arboretum”. Będą też prezentacje wcześniejszych koncertów orkiestry oraz spotkania z jej muzykami. Poszczególni muzycy orkiestry będą opowiadać o swoich pasjach. Poprowadzą też zdalne warsztaty dla najmłodszych.
 
Dom Kultury Borki prowadzi: zdalną naukę śpiewu - indywidualnie, wirtualne zajęcia teatralne, naukę gry na gitarze w postaci wstawianych filmików. Pojawią się nowe przepisy kulinarne z cyklu "Tajemnice dobrej kuchni" oraz kolejne propozycje ćwiczeń (nuty) do nauki gry na pianinie i keyboardzie wraz z linkami do atrakcyjnych koncertów udostępnianych przez zaprzyjaźnione instytucje kultury, propozycje ciekawych wystaw. 
 
Dom Kultury Idalin planuje kontynuację wirtualnych warsztatów plastycznych i warsztatów rękodzielniczych dla dzieci. 

czd/mm, fot. radom.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy