PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Gorący weekend w Radomiu

Gorący weekend w Radomiu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Piątek, 14 czerwca

Wystawa Janusza Jakubowskiego. O godz. 18 Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia” (ul. Żeromskiego 56) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa radomianina Janusza Jakubowskiego. Studiował w Krakowie, potem pracował w handlu. Przełomem dla artysty okazał się rok 2015, kiedy to przeszedł trzy udary mózgu. W ramach rekonwalescencji i walki o powrót do zdrowia sięgnął po farby, pędzle i płótno. Inspiracją dla Jakubowskiego są jego własne emocje. Podczas wernisażu wystąpi kwartet smyczkowy Le Corde Del Mondo, który narodził się w Konserwatorium Benedetto Marcello we włoskiej Wenecji. Jego członkowie pochodzą z różnych części świata i właśnie ta wielokulturowość pozwala wykreować indywidualizm i unikalność brzmienia zespołu. Kwartet posiada rozległy repertuar - od utworów muzyki klasycznej poprzez standardy jazzowe do coverów muzyki rockowej czy popowej.

Wernisaż „Dziecio-kreacje”. O godz. 17 w Galerii M10 w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpocznie się wernisaż prac dzieci ze wszystkich pracujących w Kuźni Artystycznej sekcji plastycznych. Dzieci pod okiem instruktorek Eli Raczkowskiej, Lidii Gawor i Anny Grabowskiej rozwijają nie tylko zdolności manualne, ale i twórcze, a przede wszystkim wyobraźnię. Wstęp wolny.

„Kolos” w Warce. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza o godz. 19 na XXII koncert z cyklu „Muzzeum Jazz”. Wystąpi Jorgos Skolias z synem Antonisem. Jorgos Skolias to wokalista i kompozytor greckiego pochodzenia. Jego nowym projektem jest duet z synem Antonisem, grającym również na perkusji. „Kolos” - to nazwa duetu, a także tytuł płyty Jorgosa i Antonisa Skoliasa. Duet realizuje wspomnienia Jorgosa z dzieciństwa oraz muzyczne inspiracje Antonisa. W muzyce pełnej improwizacji pobrzmiewa soul, rhythm and blues oraz folk, jest trochę akustycznie, trochę elektronicznie. Bilety w cenie 30 zł od osoby. Można je nabyć w kasie muzeum, zarezerwować pod nr tel. 48 667 20 20 lub pod adresem e-mail: rezerwacja@muzeumpulaski.pl.

Bitwa pod Zwoleniem. Upamiętniając wydarzenie z 15 czerwca 1946 roku w Zwoleniu, odbędzie się impreza pod nazwą „Bitwa pod Zwoleniem”, w programie przewidziano wiele atrakcji. Wydarzenie zostało podzielone na dwa  dni. W piątek, 14 czerwca zaplanowano panel dyskusyjny dotyczący bitwy oraz projekcję filmu "Wyklęty". Z kolei w sobotę, 15 czerwca odbędzie się m.in.  zbiórka krwi, bieg i rajd rowerowy, koncert Andrzeja Kołakowskiego. Wydarzenie zakończy wieczorna salwa pirotechniczna. 

https://www.cozadzien.pl/region/bitwa-pod-zwoleniem/56866

Diecezjalne Dni Młodych. W Muzeum Wsi Radomskiej spotkają się na cały weekend młodzi z całej diecezji radomskiej. - Będzie to nie tylko czas wspólnej modlitwy i duchowego wzrostu, ale przede wszystkim czas młodzieńczej jedności i radości. To także okazja, aby wyrazić naszą wdzięczność Panu Bogu za tegoroczne Światowe Dni Młodzieży. DDM będą namiastką tego, co przeżywaliśmy w Panamie – osobiście i w duchowej łączności z młodymi z całego świata – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

https://www.cozadzien.pl/radom/diecezjalne-dni-mlodych-w-radomiu/56923

Sobota, 15 czerwca

Park Ustronie: Powrót indiańskiej wioski. Od godz. 16 do 18.30 na terenie dawnej indiańskiej wioski grupa TatankaArt przygotuje dla całych rodzin piknik integracyjny „Na tropie Indian”, podczas którego przewidziano szereg gier i zabaw, malowanie twarzy, strzelanie z łuku, rzut indiańskimi lotkami, rzut na rogi bizona itp. W godz. 18.30-19 zaplanowano pokaz tańców w stylu pow-wow. Będą to najbardziej ekspresyjne tańce męskie, w tym myśliwskie i zwiadowcze. Następnie zespół przeprowadzi konkurs „tańca ziemniaka” z nagrodami. O godz. 19 na scenie pojawi się zespół Tsigunz Fanfara Avantura, który przeniesie publiczność do świata energetycznej muzyki bałkańskiej. Zazdroszcząc Cyganom ich kultury i talentu, Tsigunz kradną tradycyjne melodie z Bałkanów, Turcji, Bliskiego Wschodu i Indii, aby je potem bezcześcić i torpedować zdobyczami muzyki XXI wieku, łącząc tradycyjne instrumenty dęte i perkusyjne z najnowszymi osiągnięciami techniki. Miejsce: część parku przy ul. Pallotyńskiej. Wstęp wolny. Organizatorem imprezy jest MOK "Amfiteatr". 

Promocja antologii „Tygiel” i audiobooka „Erato”. Oba wydawnictwa zawierają wiersze poetów Grupy Literackiej „Tygiel”, działającej w Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu i Grupy Poetyckiej „Erato”, działającej w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Podczas spotkania zaprezentowana zostanie również twórczość literacka uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego, Liceum Plastycznego im. Józefa Brandta i studentów WF-P UTH. Opiekunem autorów jest dr Adrian Szary. Wiersze czytać będą aktorzy Teatru Powszechnego: Danuta Dolecka i Piotr Kondrat. Początek godz. 16, scena Kotłownia Teatru Powszechnego.

Anima Urbis 2019. Już po raz kolejny Resursa Obywatelska zaprasza na poszukiwanie ducha miasta. Tegoroczna anim poświęcona będzie radomskiej przyrodzie. Na gości Anima Urbis czekają koncerty, wystawy, happeningi i niespodzianki przygotowane przez Resursę. Działania w przestrzeni miejskiej, oprócz walorów estetycznych, mają także za zadanie zaznajamiać z naszym lokalnym dziedzictwem kulturowym. W tym roku organizatorzy postanowili zwrócić uwagę uczestników poszukiwań na radomską przyrodę; będziemy też świętować 100-lecie Dębu Wolności i posłuchamy o wydarzeniach z czasów II wojny światowej. Start o godz. 20 w parku Leśniczówka. Wstęp wolny.  Poniżej szczegółowy program imprezy.

https://www.cozadzien.pl/kultura/anima-urbis-2019/56856

Niedziela, 16 czerwca

Spacer po Radomiu. 60 lat temu osiedle XV-lecia było chlubą naszego miasta. Nowoczesna architektura, przemyślany plan urbanistyczny, wszechobecna zieleń - wszystko to sprawiało, że władze miejskie z dumą pokazywały XV-lecie wycieczkom i zagranicznym architektom. Czy dzisiaj osiedle mogłoby nadal pełnić funkcję wizytówki miasta? Jak się zmieniło na przestrzeni tych 60 lat? Stowarzyszenie Droga Mleczna zaprasza na czerwcowy spacer po Radomiu, podczas którego poznamy historię osiedla i wspólnie poszukamy perełek będących chlubą ówczesnych włodarzy i PRL. Start o godz. 12. Miejsce: plac przed kościołem Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Miłej.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Radom Jagiellonów. To piknik dla całych rodzin, podczas którego będzie można – w godz. 14-20 - wziąć udział w wielu warsztatach, grach i zabawach, podziwiać renesansowy taniec dworski i rycerskie pojedynki, a przede wszystkim przekonać się, jak ważnym miejscem w czasach Jagiellonów był Radom. Na rynku Grupa Rekonstrukcji Historycznej Wiwern z Opola, Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba i Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich rozbiją obóz rycerski. Będzie tu plenerowa wystawa „Jagiellonowie w Radomiu”, stoisko wybijania monet i wystawa radomskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego. I jeszcze wiele innych atrakcji. Więcej o wydarzeniu poniżej. 

https://www.cozadzien.pl/radom/radom-jagiellonow/56862

XIII Piknik Strażacki. W tym roku impreza zostanie zorganizowana na pl. Corazziego. W programie: strażacki tor przeszkód, wystawa zabytkowych i nowoczesnych pojazdów pożarniczych, pokazy ratownictwa drogowego, nauka udzielania pierwszej pomocy, konkursy i zabawy dla małych i dużych, pokaz tresury psów specjalistycznej grupy poszukiwawczo-ratowniczej, możliwość wypróbowania własnych sił w zawodzie strażaka, zbiórka krwi, pokaz sikawki parowej. Na imprezę strażacy zapraszają w godz. 14-18.

https://www.cozadzien.pl/radom/strazacy-zapraszaja-do-wspolnej-zabawy/56921

Sztuka na ekranie. Kino w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza o godz. 16 na holendersko-brytyjski dokument „Van Gogh i Japonia”. Wstęp płatny.

Grandioso na fontannach. Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Grandioso” zaprasza o godz. 17 na koncert i pokaz marszowego show. To jedna z największych i najbardziej utytułowanych młodzieżowych orkiestr dętych w Polsce. Mistrzyni Polski i dwukrotna wicemistrzyni Europy, finalistka Mistrzostw Świata, ulubienica publiczności.

Taniec pod Gwiazdami. Powracają kultowe tańce na Borkach. To już VI odsłona potańcówek. Radomscy seniorzy będą mogli bawić się pod chmurką przy dźwiękach muzyki w każdy czwartek i niedzielę w godzinach 17.00-21.00 w pobliżu kortów tenisowych na Borkach.

nika/ks fot. archiwum cozadzien.pl

loading...
Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy