Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Gorący weekend w Radomiu i regionie

Gorący weekend w Radomiu i regionie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Piątek, 7 sierpnia

Koncert zespołu Nene Heroine. Zespół porusza się w stylistyce post-jazz/psychodelic rock. Jego debiutancki album „Total Panorama”, wydany przez Alpaka Records, zawiera siedem zróżnicowanych kompozycji, które dosłownie zabierają słuchacza w psychodeliczny „trip”. Muzyka Nene Heroine to mikstura analogowych brzmień, dubu, post-rocka, improwizacji oraz komunikatywnych melodii wykonywanych przez grupę wybitnych muzyków. Koncert odbędzie się na tarasie Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, przy ul. Mikołaja Kopernika . Ilość miejsc ograniczona. Obowiązuje reżim sanitarny, dlatego należy  maseczki oraz zachowanie odległości pomiędzy uczestnikami koncertu. Początek koncertu o godz. 20.30

Ulica Teatralna. O godz. 21.00 na Placu Jagiellońskim Teatr Klinika Lalek, który występował już na całym świecie, zaprezentuje spektakl „Cyrk Tarabumba”. Będzie to uliczne przedstawienie dla całej rodziny.

Sobota, 8 sierpnia

Fosa Pełna Kultury: Weekend biały:

 Studio Fosa: 40 lat minęło. Polacy pierwsi zimą na Evereście - spotkanie z himalaistą Leszkiem Cichym.

 Gościem "Studia Fosa" będzie jeden z dwóch członków tej wyprawy, którzy stanęli na szczycie - Pan Leszek Cichy!  Dokładnie o godzinie 14:25 17 lutego 1980 r. Leszek Cichy wraz z Krzysztofem Walickim stanęli na „Dachu świata”. Pokonali własne słabości, siły natury, zmęczenie i wszystko, z czym walczyli podczas drogi na sam szczyt. Posłuchamy o tej walce Lodowych Wojowników!  Po spotkaniu będziecie też możliwość kupienia książki Leszka Cichego (m.in. "Gdyby to nie był Everest...") i zdobyć autograf! Tytuł książki może wydawać się nieco zagadkowy może się wydawać tytuł,  ale stanowi on nawiązanie do słów wypowiedzianych właśnie przez Leszka Cichego pięć minut po wejściu na Mount Everest, który powiedział dokładnie: „Gdyby to nie był Everest, to byśmy chyba nie weszli”.Początek o godz.  16.30-18 (Kawiarnia Artystyczna)

FOSA: Zadbaj o swój dobrostan – warsztaty z Sylwią Buczak z Fundacji Life Change.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Uczestnicy posłuchają o źródłach energii i odnawianiu jej zasobów, a także o sposobach radzenia sobie ze stresem i codziennymi wyzwaniami poprzez proste i skuteczne techniki.  Początek o godz. 16.00-17.30 (fosa)

Niezwykły świat kiszonek – Warsztat Kulinarny Północ-Południe i Jakub Kuroń.  Uczestnicy warsztatów zostaną zaproszeni do niezwykłego świata kiszonek, które są źródłem zdrowia i dobrego samopoczucia naszych jelit i nie tylko.  Jakub Kuroń opowie o ich właściwościach, historii i procesie kiszenia warzyw. Wszystkie przygotowane podczas zajęć kiszonki uczestnicy zabiorą do domu w specjalnie przygotowanych słoikach. Początek o godz. 17.30-19.30 (fosa).  Na zakończenie tego dnia odbędzie się koncert Jelonka, koncert będzie transmitowany on-line na FB Amfiteatru i TV Dami. Początek o godz. 20. 

Retransmisje ze Studia Fosa w sobotę od godz. 18.45 na FB Amfiteatru w Radomiu i w Telewizji Dami. Koncert na żywo na FB "Amfiteatr w Radomiu" i w TV Dami od godz. 20.14.

Nie rzuca się kamieniami, mieszkając w szklanym domu. Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprasza na otwarcie nowej wystawy. Projekt „Nie rzuca się kamieniami, mieszkając w szklanym domu” realizowany jest dzięki współpracy artystów i kuratorów z Polski i Niemiec. Obejmuje działania koncepcyjne, warsztaty artystyczne, wydarzenia towarzyszące, publikację oraz wystawę w Polsce i w Niemczech. Tytuł projektu to niemieckie przysłowie używane w odniesieniu do osób, które zwracają innym uwagę, a same popełniają podobne błędy. Tytułowa kruchość „szklanego domu” może dotyczyć zarówno naszej planety, jak i naszych indywidualnych sytuacji życiowych. Wieloczęściowy projekt wystawienniczy z udziałem 15 artystów został zrealizowany w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz w Kunsthaus w Wiesbaden. Do udziału w nim zaproszono ośmiu polskich twórców (w tym dwa duety artystyczne), sześciu mieszkających w Niemczech oraz artystę z Holandii. W obu instytucjach artyści podczas warsztatów i publicznych prezentacji będą mieli okazję do konfrontacji postaw twórczych oraz wymiany doświadczeń. 

Osobom zainteresowanym międzynarodową wystawą organizatorzy oferują darmowy przejazd autokarem na trasie Warszawa–Orońsko. Wyjazd autokaru z parkingu Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki od strony ulicy Królewskiej o godz. 10.00. Przewidywany powrót do Warszawy ok. godz. 19.00. Zainteresowane osoby proszone są o wiadomość na adres p.czyz@rzezba-oronsko.pl  lub kontakt telefoniczny 48 618 40 27 w. 31 – od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 15.00.

Niedziela, 9 sierpnia 

Ciąg dalszy Białego Weekendu. W programie: O godz. 16 w Kawiarni Artystycznej -  Dwa kolory – warsztaty animacji poklatkowej. Również o godz. 16 pod 13-ką "No to w Alpy!" – Strefa VR Radom zaprosi chętnych na wirtualną wspinaczkę w Alpach. Będziecie też okazja, aby podziwiać ich panoramę z pokładu śmigłowca. Od godz. 17 - Na matę, raz!  - warsztaty i pokaz sztuk walki. W trakcie zajęć dzieci podzielone na dwie grupy wiekowe 6 – 9 (godz. 17-18) oraz 10 - 14 (godz. 18-19) będą mogły potrenować brazylijskie jiu jitsu. Organizatorzy proszą o zabranie odpowiedniego do ćwiczeń stroju – koszulka i spodenki. Na finał fosy o godz. 19 odbędzie się koncert Didgeridoo. 

https://www.cozadzien.pl/radom/przed-nami-final-fosy-pelnej-kultury/66429

Rekordowe Wakacje w Szydłowcu. Radio Rekord 106,2 FM, Rekord - Radio Świętokrzyskie 89,6 FM i Radio Rekord Mazowsze 88,7 FM zapraszają mieszkańców Radomia, gminy i miasta Szydłowiec, a także powiatu radomskiego nad zalew w Szydłowcu. Czeka nas wspaniała zabawa, mnóstwo atrakcji i studio na żywo. Każdego, kto zawita tego dnia nad zalew, czekają liczne konkursy z nagrodami, upominki i masa dobrej zabawy. Dla najmłodszych fanów Radia REKORD przygotowana będzie strefa zabawy i rekreacji. Ci, którzy nie będą mogli być z nami, zapraszamy na transmisja live video na naszych FB: Radio Rekord 106,2 FM, Rekord - Radio Świętokrzyskie 89,6 FM i Radio Rekord Mazowsze 88,7 FM oraz na naszych Rekordowych częstotliwościach FM. Serdecznie zapraszamy od godz. 10.00 do 16.00. 

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

"Majakowski//Reaktywacja” w reżyserii Andrzeja Sadowskiego. To kolejne spotkanie z cyklu „Prezentacje spektakli Teatru Powszechnego w internecie”, który jest realizowany w ramach ministerialnego programu „Kultura w sieci”. "Majakowski // Reaktywacja" to spektakl oparty o wybrane wydarzenia z życia tragicznie zmarłego rosyjskiego poety Włodzimierza Majakowskiego. Akcja rozgrywa się w czasach nam współczesnych, 80 lat po samobójczej śmierci poety. Grupa najbliższych przyjaciół postanawia spotkać się z Majakowskim raz jeszcze, aby jak niegdyś wspólnie uczcić dzień jego urodzin. Czy i tym razem wszystko będzie jak dawniej? Czy wykorzystają szansę tego ponownego spotkania? Co z dawną miłością? Co z nienawiścią i zazdrością? Tragikomiczne, absurdalne zdarzenia, momentami groteskowy wręcz język sztuki. I porcja niezłej rockowej muzyki napisanej do utworów poety.

Emisja na kanale YouTube o godz. 19.

Kameralne Lato. 13. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato powracają do Radomia. Festiwalowi towarzyszy nowe hasło przewodnie: „OD NOWA”KAMERALNE LATO zaprasza na liczne wydarzenia przeznaczone dla radomskiej publiczności. W ramach festiwalu będzie można spotkać się z uznanymi przedstawicielami branży filmowej w ramach cyklu AKADEMIA ZAWODOWCÓW, wziąć udział w plenerowych pokazach klasyki kina policyjnego oraz obejrzeć najnowsze produkcje krótkometrażowe prezentowane w ramach konkursów festiwalowych w kinie Elektrownia. 

Uroczysta parada otwierająca KAMERALNE LATO 2020
start: Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu (ul. 11 Listopada 37/59)
finał: Plac przed Urzędem Miasta (ul. Żeromskiego).  Wydarzenie odbędzie się w godz. 19.30 - 20.00

Z kolei od 21:00 - 23:10 czeka nas  "NIEBO NAD RADOMIEM" - plenerowy pokaz filmowy. 
„SIEDEM”, reż. David Fincher ul. Żeromskiego 35 - fontanny. 

Jak wyjaśniają organizatorzy, na pokazy plenerowe nie prowadzona jest dystrybucja wejściówek – wstęp wolny, do momentu wyczerpania limitu miejsc. Teren realizacji seansów plenerowych otwarty każdorazowo na 30 minut przed projekcją. Wszystkie punkty programu odbywają się w reżimie sanitarnym, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

https://www.cozadzien.pl/radom/kameralne-lato-w-radomiu-od-9-sierpnia/66376

 

kos fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
 • avatar
  ~ 157.25.190.*** 2020-08-09 08:37
  Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~ 157.25.190.*** 2020-08-08 10:21
  Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Mieszkaniec 178.235.63.*** 2020-08-07 12:25
  Zdjęcie trochę nie adekwatne. Przecież fontanna nieczynna z powodu Covid :)
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy