Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Co robić w weekend?

Co robić w weekend?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Piątek, 14 stycznia

Koncert kolęd. O godz. 17 w Domu Kultury „Borki” rozpocznie się koncert kolęd „Hej kolęda, kolęda” w wykonaniu dzieci. Wstęp wolny.

 Spektakl w sali ROK. „Wiesz, że wiem” to znakomita komedia z plejadą polskich gwiazd. Czy zastanawialiście się kiedyś, co naprawdę myślą o was przyjaciele? Bohaterowie spektaklu „Wiesz, że wiem” dowiadują się tego przypadkiem. Prawda okazuje się bolesna, ale zamiast się załamywać, oni wolą zabawić się kosztem nielojalnych znajomych. Sympatyczna kolacja stanie się przestrzenią intrygi. Niewierni przyjaciele mocno się zaczerwienią, zestresują i spocą, a gdy napięcie sięgnie zenitu, wreszcie będzie można ich zapytać – wiecie, że wiemy. Chociaż to niebezpieczna gra, warto podjąć wyzwanie. Obsada: Leszek Lichota, Ilona Wrońska, Michał Czernecki/Przemysław Sadowski, Agnieszka Castellanos-Pawlak. Spektakle o 17.30 i 20.15. Wstęp płatny.

Wystawa w MCSW Elektrownia. Elektrownia zaprasza na wystawę Jana Andrzeja Jasińskiego „69”, której artysta nadał kod 40-20-204-69-69. Kod liczbowy wystawy oznacza: 40 – tyle lat przy sztaludze, 20 – czas trwania projektu „Proste znaki”, 204 – liczba prac zrealizowanych w ramach projektu w latach 2000-2015, 69 – liczba prac na wystawie, 69 – wiek artysty. Jan Andrzej Jasiński od początku lat 90. realizował prace o dużym zróżnicowaniu formalnym i technicznym, objęte wspólnym hasłem: „Ćwiczenia wyzwalające dla mieszkańców miasta Radomia”. Chodziło o formy i treści, jakich to miasto nie znało: happeningi, performansy, nowa fotografia. Pośród wielu pomysłów pojawił się taki, który nawiązywał do pewnych schematów konstrukcyjnych obecnych w naszym otoczeniu. Początek wernisażu o godz. 18.00 

Wystawa w Galerii Łaźnia. Wystawa dwóch artystów: Huberta Daniluka i Krzysztofa Wiśniewskiego, tworzących w nurcie surrealizmu, zainicjowana przez pasjonata i kolekcjonera sztuki - Marcina Wiosnę. Hubert Daniluk od kilku miesięcy mieszka w Nowej Rudzie–Słupiec, gdzie prowadzi autorską pracownię tatuażu. Wcześniej przez 15 lat mieszkał w Warszawie. W 2019 r. zainteresował się malarstwem. Tworzy w stylu surrealistycznym, koncentrując swoją uwagę na ludzkim ciele i jego anatomii. Krzysztof Wiśniewski urodził się w 1960 roku w Chełmży. Od wielu lat mieszka w Lipnie. Nauczyciel. Ukończył Wydział Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Malarstwo studiował pod kierunkiem prof. Mieczysława Ziomka, zaś rysunek pod kierunkiem Jędrzeja Gołasia. Członek toruńskiego oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków. Artystycznie związany z grupą malarzy uprawiających tzw. magical dreams (magiczny realizm). Wernisaż o godz. 18 przy ul. Traugutta 31/33. Wstęp wolny.

Wieczór poezji. Dom Kultury „Borki” zaprasza o godz. 18.30 na wieczór poezji nieprofesjonalnej. Wstęp wolny.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Koncert kolęd prawosławnych. Centrum Kultury Prawosławnej przy parafii prawosławnej św. Mikołaja w Radomiu i Resursa Obywatelska zapraszają na wieczór kolęd prawosławnych. Wydarzenie odbędzie się w Resursie o godz. 18.30.

Sobota, 15 stycznia

Koncert Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej. Styczniowe niebo, usiane gwiazdami, roziskrzone blaskiem... Czyż nie przypomina sali koncertowej, pełnej reflektorów, błyszczących kostiumów, gdzie na scenie prezentują się prawdziwe gwiazdy wokalistyki w repertuarze tak porywającym, jak rozświetlony noworocznymi fajerwerkami nieboskłon? Koncert noworoczny Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej zaprezentuje widzom kalejdoskop muzyki klasycznej i popularnej, a także ukraińskie piosenki ludowe. Początek koncertu w sali ROK o godz. 18. Wstęp płatny.

Wieczór z zespołem Queen. W listopadzie 2021 roku minęło równe 30 lat od śmierci jednego z najbardziej charyzmatycznych i utalentowanych wokalistów wszech czasów – Freddie'go Mercury. Z tej okazji MOK „Amfiteatr” zaprasza na wieczór z muzyką Queen. DJ Maciej Małecki zagra największe hity zespołu. Zaszalejemy na parkiecie przy swoich ulubionych utworach, a także wysłuchamy ciekawostek i anegdot związanych z samą postacią Freddiego oraz z dziejami grupy. Organizatorzy mają nadzieję, że widzowie podzielą się swoimi wspomnieniami! Wydarzenie poprowadzi Daniel Adamczyk, wokalista radomskiego zespołu Alicetea. Początek przy ul. Parkowej 1 o godz. 20. Bilety w cenie 10 zł do na biletyna.pl.

Wystawa w Orońsku. „Struktury rozgałęzione. Studium przepływu” Jarosława Kozakiewicza to najnowsza ekspozycja w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Centrum Rzeźby Polskiej gości nową wystawę rzeźb i rysunków Jarosława Kozakiewicza – twórcy multidyscyplinarnego, działającego na pograniczu architektury, rzeźby i nauki. „Struktury rozgałęzione. Studium przepływu” to kontynuacja poszukiwań artysty, zgłębiającego od ponad dwóch dekad naturę relacji między ludzkim ciałem a jego otoczeniem. Wernisaż w Galerii Kaplica zaplanowano na godz. 14.

Niedziela, 16 stycznia

Finisaż wystawy "Radomian portret własny" w Malczewskim. Rozpocznie się o godz. 15.00 ostatnim oprowadzaniem kuratorskim po wystawie, a następnie, po krótkiej przerwie, o godz. 17.00 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Utwory wykonają uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu w instrumentalnych aranżacjach na akordeon, jak również soliści przy akompaniamencie fortepianu i skrzypiec. 

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

https://www.cozadzien.pl/kultura/radomian-portret-wlasny-finisaz-wystawy/78921

Wkręć się w sztukę: D jak Dali. Salvador Dali – hiszpański malarz, którego znakiem rozpoznawczym jest surrealizm. Choć był człowiekiem bardzo kontrowersyjnym, zapisał się na kartach historii sztuki jako jeden z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych twórców XX wieku. Płonące żyrafy, słonie na szczudłach, lewitujące koty i roztapiające się zegary to jedne z licznych wizji artysty przelane na płótno. Choć Dali był malarzem, na kolejnym spotkaniu „Wkręć się w sztukę” uczestnicy warsztatów wezmą technikę kolażu. „Przez łączenie ze sobą różnorodnych elementów i zabawy kompozycją będziemy wspólnie rozwijać twórczą ekspresję, umiejętność abstrakcyjnego myślenia, a przy okazji będziemy ćwiczyć motorykę małą, bo głównymi narzędziami podczas spotkania będzie nasza wyobraźnia, papier, klej i nożyczki. Każdy uczestnik stworzy swój wyjątkowy i niepowtarzalny kolaż – dzieło gotowe do zawieszenia na ścianie” - pisze MOK „Amfiteatr”. Początek o godz. 10 lub 12. Wstęp biletowany: 15 zł – bilet pojedynczy, 30 zł – bilet rodzinny (1 dziecko + 1 dorosły) na biletyna.pl. Warsztaty dla widzów od 3 do 10 lat. Liczba miejsc ograniczona!

Bajkowa Niedziela w Resursie. Tym razem organizatorzy zapraszają, o godz. 11, na bajkę „O czym szumi las”. Za sprawą filmu przeniesiemy się do bardzo kolorowego, tętniącego życiem lasu Hucky Bucky. Mieszkają tu zwierzątka różnych gatunków. Żyje im się całkiem dobrze, ale problemem jest brutalne prawo natury. Grupa myszy zaczyna mieć dosyć nieustannego chowania się przed drapieżnikami i postanawia działać. Po seansie odbędą się warsztaty, których uczestnicy nauczą się tworzenia różnych form z balonów. Wstęp: 10 zł (od osoby). Bilety do nabycia w kasie Resursy i online.

Grandioso w katedrze. O godz. 17 Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Grandioso” pod dyrekcja Dariusza Krajewskiego zaprasza do katedry na koncert noworoczny. W programie melodie popularnych polskich i zagranicznych kolęd oraz melodii związanych z okresem Bożego Narodzenia, a także muzyczne tematy filmowe. Grandioso to aktualni mistrzowie Polski i zdobywcy Grand Prix, mistrzowie i wicemistrzowie Europy. Orkiestra jest wysoko ceniona wśród polskiej, jak i zagranicznej publiczności. Podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka publiczna na wyjazd orkiestry na Światowy Konkurs Muzyczny do Holandii.

nika, kos fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”.
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
 • avatar
  ~BR 77.111.245.*** 2022-01-16 06:30
  Warto wyjść z domu i poszukać miejsc gdzie rośnie szczaw i mirabelki. Jak tak dalej pójdzie to będą to strategiczne.lokalizacje.
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Agata 31.61.165.*** 2022-01-14 10:01
  W weekend z chłopakiem wybieramy się do znajomych, bo nas zaprosili. Znając życie trochę posiedzimy u nich, pogramy w karty, albo w Lombard. Życie pod Zastaw, a później wyskoczymy gdzieś na miasto, żeby ciągle nie siedzieć w mieszkaniu. Czyli szykuje się aktywny weekend w miłym towarzystwie :)
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~1945 77.111.245.*** 2022-01-16 06:29
   To u znajomych nie będziecie w mieszkaniu?
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~Wasz Radża 46.204.80.*** 2022-01-14 13:11
  A ja wypiję zakupione alko w sklepie na Michałowie, potem wytrzeźwieję, skoczę pobałamucić nową oddaną z wodo ciągów.
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy