Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Co robić w weekend?

Co robić w weekend?

Piątek, 5 listopada

Koncert zaduszkowy. O godz. 17 w sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej odbędzie się Koncert Zaduszkowy 2021, poświęcony zasłużonym radomianom, którzy zmarli 2020 i 2021 roku. Podczas koncertu będą prezentowane biogramy i fotografie tych osób, a uroczysty charakter wspomnień podkreśli poezja, muzyka instrumentalna i śpiew. Oprócz aktorów Amatorskiego Teatru „Proscenium” wystąpią: Chór Filharmoniczny przy ROK pod kierunkiem Marii Wrzesińskiej, Paweł Mosiołek (wokal), Karolina Szot-Sosnowska (wokal i gitara), Natalia Kowalska i Zuzanna Konopka z Gminnego Ośrodka Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku, grupa młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jedlińsku pod kierunkiem Dariusza Religi, Piotr Zarzyka (akordeon), Krzysztof Iwańczuk (skrzypce). Scenariusz i reżyseria koncertu - Izabellai Mosańska-Surma. Cena biletu 10 zł, w kasie ROK.

 Zaduszki muzyczne. Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza o godz. 18 do Kamienicy Deskurów (Rynek 14) na zaduszki muzyczne pt. „To, co nas spotyka”. Wystąpią wokaliści ze Studia Piosenki „Fermata” pod kierunkiem Agnieszki Dąbrowskiej i Rafała Balickiego oraz chór Gospel Radom pod kierunkiem Iwony Skwarek. Wstęp wolny.

Spektakl Teatru Poszukiwań. O godz. 18 działające w Resursie Obywatelskiej Teatr Poszukiwań i Grupa Wokalna Resursa zaprezentują spektakl w reżyserii Katarzyny Sasal „Historie damsko-męskie”. Przedstawienie po raz pierwszy można było zobaczyć podczas tegorocznej Uliczki Tradycji. „Historie damsko-męskie” to muzyczna farsa oparta na tekstach z okresu PRL-u, które przedstawiają relacje małżeńskie w krzywym zwierciadle. Wstęp wolny.

https://www.cozadzien.pl/kultura/elektrownia-na-weekend/77320

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

 Sobota, 6 listopada

Kulturowo Otwarci – Dia de Muertos! MOK „Amfiteatr” zaprasza wszystkich maniaków kultury, tym razem do… Meksyku. Szykuje się wieczór opowieści o niezwykłej kulturze, zwyczajach i ludziach. Nam, Polakom zaduszki kojarzą się ze smutkiem, przeżywaną żałobą i zadumą. Jak wygląda ten obrządek w Ameryce Północnej? W Meksyku, na cmentarz zabiera się butelkę swojego ulubionego trunku, otoczenie wypełniają śpiewy, tańce i zabawa. Kolorowe dekoracje niejednokrotnie ocierają się o kicz – tańczące kościotrupy, cukrowe czaszki czy torty w kształcie umarlaka. Harmonogram: godz.15-16 – warsztat I – Calaveras. Cukrowe czaszki – można będzie zrobić i ozdobić własną cukrową czaszkę; godz. 15-16 - warsztat II – Catrina. Koścista Pani - wykonasz i ozdobisz własną figurkę, która przyozdobi twój pokój; godz. 16.15 - pokaz filmu „Oczekując na dusze zmarłych”; godz. 16.45-18 – Niezliczone oblicza meksykańskiego Święta Zmarłych - spotkanie z antropologiem, pokaz ołtarza, pokaz 2 tańców specyficznych dla obchodów Święta Zmarłych. Obowiązują zapisy na warsztaty. Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”, ul. Śniadeckich 2. Wstęp wolny.

 Koncert w Łaźni. O godz. 18 Łaźnia (ul. Żeromskiego 56) zaprasza na koncert Michał Zaborski Quartet - „Feeling Earth”. Michał Zaborski - altowiolista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Członek zespołu Atom String Quartet, z którym zdobył Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej oraz czterokrotnie sięgnął po nagrodę Fryderyk. W latach 2008-2015 był członkiem Orkiestry Sinfonia Varsovia, a obecnie pełni funkcję prowadzącego grupy altówek w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej. Skład zespołu: Michał Zaborski – altówka, Nikola Kołodziejczyk – fortepian, Maciej Szczyciński – kontrabas, Michał Bryndal – perkusja. Wstęp wolny.

 Niedziela, 7 listopada

Bajkowa niedziela w Resursie. O godz. 11 Resursa Obywatelska zaprasza dzieci wraz z opiekunami na kolejną „Bajkową niedzielę”. Tym razem dla naszych najmłodszych widzów przygotowano pokaz klasyki polskiej animacji, czyli bajki z dzieciństwa naszych rodziców i dziadków. Dzieci będą miały okazję posłuchać, jakie melodie stworzy Reksio kompozytor , poznamy zespół muzyczny, w którym pierwsze skrzypce grają Bolek i Lolek. Wsłuchamy się też w koncert świerszcza. Jak zawsze, oprócz bajek na widzów czeka niespodzianka – warsztaty taneczne z Patrykiem Rejmerem ze Studia Tanecznego Rejdance. Bajki i warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku: 4+. Bilet w cenie 10 zł od osoby. Wejściówki dostępne są online oraz w kasie Resursy Obywatelskiej od poniedziałku do piątku (godz. 10-16) i bezpośrednio przed wydarzeniem.

 Poniedziałek, 8 listopada

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Czytanie Gombrowicza. Teatr Powszechny zaprasza o godz. 18 na kolejne spotkanie z cyklu „Czytamy Gombrowicza”. Tym razem będzie to opowiadanie „Zdarzenia na brygu Banbury”. Opiekę artystyczną czytania obejmie Błażej Peszek, polski aktor i reżyser teatralny. W latach 1993-2003 występował w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie, od roku 2003 aktor Starego Teatru w Krakowie. Syn aktora Jana Peszka, brat aktorki i piosenkarki Marii Peszek. Czytać będą: Izabela Brejtkop, Katarzyna Dorosińska, Agnieszka Grębosz, Mateusz Kocięcki, Wojciech Ługowski, Adam Majewski i Łukasz Mazurek. Po czytaniu - rozmowa o tekście. Scena Kotłownia. Wstęp wolny.

 Wtorek, 9 listopada

Retrospotkanie 33 - „Radomskie mozaiki”. Resursa Obywatelska zaprasza o godz. 18 na kolejne retrospotkanie. Tym razem Paweł Puton przywoła przykłady radomskich mozaik sakralnych, a Marta Trojanowska zaprezentuje mozaiki świeckie powstałe w naszym mieście w latach powojennych. Nie zabraknie prezentacji archiwalnych zdjęć tych mozaikowych realizacji, które nie dotrwały do naszych czasów. Organizatorzy przygotowali też kilka niespodzianek. I liczą na dodatkowe informacje o nieznanych radomskich mozaikach, którymi uczestnicy retrospotkania zechcą się nimi podzielić. Wstęp wolny.

 

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy