PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Atrakcje weekendowe. Co nas czeka?

Atrakcje weekendowe. Co nas czeka?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Piątek, 25 października

I Festiwal Piosenek Wojciecha Młynarskiego. W Domu Kultury „Idalin” o godz. 11 rozpoczną się przesłuchania konkursowe. Udział w festiwalu mogli wziąć wszyscy chętni (soliści, duety, zespoły i inne podmioty wykonawcze) w następujących kategoriach wiekowych: dzieci (10–15 lat), młodzież (15–18 lat), dorośli (od 18 lat), mieszana (kategoria mieszana/zróżnicowana wiekowo). O godz. 17 natomiast zaplanowano koncert galowy, podczas którego poznamy zwycięzców. Odbędzie się też recital Danuty Błażejczyk. Wstęp wolny.

Basiści w Resursie. O godz. 18 w Resursie Obywatelskiej rozpocznie się kolejny z cyklicznych koncertów prezentujących instrumentalistów zaproszonych i współpracujących z Big Bandem Mundana - „Basiści z Big Bandem Mundana”. Wstęp wolny.

Wystawa w galerii Łaźnia. O godz. 18 w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia” (ul. Traugutta 31/33) rozpocznie się wernisaż ekspozycji Magdaleny Karłowicz „Piękno”. Wystawa opowiada o dążeniu do doskonałości, do piękna. Jest próbą opowiedzenia o współczesnym problemie cielesności, o braku akceptacji siebie, o dążeniu do doskonałości fizycznej.

https://www.cozadzien.pl/kultura/piekno-wg-magdaleny-karlowicz/60124

Wystawa Jerzego Czuraja w Elektrowni. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza o godz. 18 na wernisaż ekspozycji „Obrazy z różnych domów. Epilog”. Niemal dziesięć lat temu zmarł jeden z najbardziej rozpoznawalnych i oryginalnych artystów regionu radomskiego – Jerzy Czuraj. Urodzony w Krakowie, wychowanek krakowskiej i warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, malarz, muzyk, animator, przez lata związany z Suskowolą koło Pionek, Pionkami i Radomiem, przyjaciel Elektrowni. Wystawa wybranych obrazów i rzeźb, film, premierowa ekspozycja kilkudziesięciu nigdy niepublikowanych rysunków i prac na papierze z kolekcji córki Julii, wizualizacja wystawy w Suskowoli Darka Cybulskiego, koncert polsko-francuskiego multiinstrumentalisty Krzysztofa Majchrzaka na tle projekcji stworzonej na bazie obrazów Jerzego Czuraja, stworzą specyficzną multimedialną przestrzeń.

Wieczór autorski Leonarda Weimanna. Orzeł i Reszka – Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Regionalnego i Waluty Lokalnej zaprasza i godz. 18 do Domu Kreatywnego (ul. Niedziałkowskiego 33) na wernisaż wystawy Leonarda Weimanna, artysty z Wrzosowa, który z potrzeby serca rzeźbi i pisze wiersze. Wstęp wolny.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Halloween - nocne skakanie. W godzinach 21.00 – 00.00 w Parku Trampolin JumpWorld w Radomiu odbędzie się upiorna impreza Halloweenowa. Radomski JumpWorld zaprasza miłośników podniebnych skoków na najbardziej przerażającą noc w roku! Przebierz się w upiorny kostium i wskakuj na super imprezę! Wszelkie duchy i czarownice, zombie i wampiry oraz inne straszydła potwornie mile widziane. Organizator oraz partnerzy wydarzenia zadbali, aby każdy kto przyjdzie, mógł poczuć dreszczyk emocji! Wstęp płatny. 

Sobota, 26 października

Spotkanie historyczne na grodzisku Piotrówka. Stowarzyszenie Drużyna Grodu Piotrówka zaprasza w godz. 12-18 na piąte i ostatnie w tym roku spotkanie. W programie: obóz wczesnośredniowieczny, pokazy dawnych rzemiosł, walki wojów, gry i zabawy. Będzie można zobaczyć, przymierzyć i wypróbować różnego rodzaju przedmioty codziennego użytku, narzędzia czy broń z czasów pierwszych Piastów. Rekonstruktorzy opowiedzą o ówczesnych realiach życia, początkach Radomia i innych ciekawostkach historycznych. Dodatkową atrakcją będą wieczorne obrzędy dziadów, bo na Piotrówkę przybędą uczestnicy spaceru po Radomiu.

Spacer po Radomiu - „Dziady”. Stowarzyszenia: Droga Mleczna zaprasza o godz. 17 na parking przy ul. Dębowej, przy cmentarzu. Ten spacer po Radomiu będzie poświęcony właśnie obrzędowi dziadów i innym, zapomnianym już, wierzeniom i tradycjom związanym z kresem ludzkiego życia. W jego trakcie dowiecie się m.in., skąd wzięły się dziady i dlaczego taka nazwa, gdzie obecnie można znaleźć pozostałości po tym święcie, gdzie i dlaczego palono ogniska. Na koniec spaceru będzie można uczestniczyć w samym obrzędzie. Będzie magicznie i tajemniczo. Spacer będzie tłumaczony na język angielski.

https://www.cozadzien.pl/radom/spacer-po-radomiu-dziady-i-radomski-modernizm/60132

Koncert String Connection. String Connection to najważniejszy polski zespół jazzowy lat 80. Grupa stała się żywą legendą i przeszła do historii jako jedna z najciekawszych formacji nurtu „young power”. Cieszyła się popularnością porównywalną z polskimi gwiazdami rocka, była także naszym muzycznym „towarem eksportowym”. Zespół założyli w 1981 roku trzej byli muzycy grupy Warsztat – skrzypek Krzesimir Dębski, perkusista Krzysztof Przybyłowicz i basista Zbigniew Wrombel, którzy zaprosili do współpracy pianistę Janusza Skowrona. Początek koncertu o godz. 18 w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych. Bilety po 50 i 60 zł w dniu koncertu na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. Liczba miejsc ograniczona!

Spotkanie z Emilianem Kamińskim. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej zaprasza na ósme spotkanie z cyklu "Wieczory z Gwiazdą". Początek spotkania o godz. 18. 

https://www.cozadzien.pl/kultura/spotkanie-z-emilianem-kaminskim/60027

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Niedziela, 27 października

Spacer: radomski modernizm XX-lecia międzywojennego. Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki we współpracy ze stowarzyszeniem Droga Mleczna zaprasza na pierwszy z trzech spacerów poświęconych przykładom radomskiego modernizmu 20-lecia międzywojennego. Poznamy najbardziej modernistyczną ulicę Radomia, dowiemy się, gdzie znajduje się najstarszy w mieście modernistyczny budynek dydaktyczny i najwyższy przedwojenny „wieżowiec””, zapoznamy się z postaciami słynnych radomsko-warszawskich architektów, m.in. Alfonsem Pino i Kazimierzem Prokulskim. Początek spaceru: godz. 12. Miejsce zbiórki: róg ul. 1905 Roku i Biznesowej.

Wykład w „Malczewskim”. O godz. 12 Muzeum im. Jacka Malczewskiego zaprasza na wykład Marka Słupka „Antropocen, czyli szóste wielkie wymieranie”. Wstęp wolny.

Wieczorek taneczny na Idalinie. O godz. 17 Dom Kultury „Idalin” zaprasza na wieczorek taneczny w Klubie Seniora. Wstęp płatny.

Monodram „Judy”. To już ostatni z cyklu monodramów M-3 w Domu Kultury „Borki”. „Judy” to niezwykła i poruszająca historia legendy Hollywood, Judy Garland. Spektakl pokazuje gwiazdę od najbardziej intymnej strony. Widzowie mogą podglądać znaną aktorkę w momentach jej wzlotów i upadków. W roli zachodniej gwiazdy zobaczymy uwielbianą przez polskich widzów Hannę Śleszyńską. Artystka wciela się w postać Judy, która wiedzie podwójne życie – osobiste i to, które trafia na scenę, łamy pism, ekrany telewizorów i kin. Tekst i reżyseria: Sławomir Chwastowski. Obsada: Hanna Śleszyńska, Hubert Podgórski/Piotr Tołoczko. Początek o godz. 18. Wstęp płatny – cena biletu 35 zł.

„Pod dachami Paryża” z Odessy. Paryż... Od stu lat oczy (i uszy) świata są zwrócone na piosenkę francuską, która się urodziła pod dachami Paryża, na Polach Elizejskich, pod Wieżą Eiffla, w Lasku Bulońskim i przy szklanej piramidzie przed Luwrem. To takie nazwiska jak Edith Piaf, Joe Dassin, Dalida, Mireille Mathieu. To kankan, kabarety (na czele z „Moulin Rouge”), a nawet upiór - bo przecież to właśnie w gmachu opery paryskiej straszył bohater powieści i musicalu. dwugodzinne spotkanie z muzyką francuską w wykonaniu Grand Orkiestry z Odessy, dające okazję do wzruszeń i uśmiechu, jak to zwykle bywa pod dachami miasta zakochanych... Początek o godz. 16 w sali ROK. Wstęp płatny.

Spotkanie otwarte Drogi Mlecznej. Stowarzyszenie Droga Mleczna zachęca do zaangażowania się w jego działalność. Mleczni aktywiści działają przede wszystkim w kulturze, edukacji i podróżach. Znani są z wielu projektów: spacerów po Radomiu, debat społecznych na aktualne tematy (Salony Drogi Mlecznej) czy wieczorków językowych (Tandem Language Evening).  Na spotkaniu otwartym będzie można poznać działania oraz osoby zaangażowane w Stowarzyszenie oraz dowiedzieć jak się zostać członkiem organizacji. Początek o godz. 18 w lokalu "Nasza Szkapa"

nika/ks fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
 • avatar
  ~ul 178.235.178.*** 2019-10-25 19:27
  W której szkole obchodzili tęczowy piątek? cz w radomiu poddali się ogolnopolskiej akcji
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~beta 83.14.145.*** 2019-10-25 14:45
  Pytanie....Basiści z Big Band Mundana wg Was wydarzenie w piatek - wg FB wydarzenie w poniedziałek 28.10.2019....więc który termin jest własciwy????
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~o kulturze 185.34.48.*** 2019-10-25 13:02
  W niedzielę 27 października o godz. 19.00 Resursa Obywatelska zaprasza na koncert Berlin Piano Trio, który uczci urodziny wielkiego, ale mało w Radomiu znanego radomianina - Michela Schwalbe. To chyba najważniejsza impreza tego weekendu
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~p 194.165.48.*** 2019-10-25 12:14
  Dziwne, że nic nie napisali o tęczowym piątku.
  • oceń:
  • |
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy