Trzy potrącenia pieszych w jeden dzień

Trzy potrącenia pieszych w jeden dzień
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Jesień to pora roku, która od kierowców wymaga szczególnej uwagi na drodze ze względu na gwałtownie zmieniające się warunki atmosferyczne, wcześnie zapadający zmrok, deszcz czy mgłę. Poza tym piesi w tym czasie, gdy nie mają żadnych elementów odblaskowych, są bardzo słabo widoczni na drodze. Dochodzi wtedy do wielu wypadków. Wczoraj w ciągu kilku godzin policja odnotowała trzy potrącenia pieszych.

- Do pierwszego zdarzenia doszło przed godz. 17 w miejscowości Kosów. Kierowca opla jadąc od Radomia w kierunku Kowali, potrącił znajdującą się przy pasie jezdni 14-latkę. Piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kolejne zdarzenie miało miejsce ok. godz. 17.30 na ulicy Warszawskiej. Od ronda w kierunku Warszawy 46-letni kierujący skodą potrącił 30-letniego mężczyznę, który przechodził przez jezdnię. Pieszy trafił do szpitala. Kolejne potrącenie miało miejsce przed godz. 19 na ulicy Okulickiego. Tym razem ucierpiał 53-letni mężczyzna. Policjanci wyjaśniają okoliczności wszystkich zdarzeń - mówi Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność.

- Kierowców prosimy o baczniejsze zwracanie uwagi na pobocza i okolice przejść dla pieszych, szczególnie gdy zapada zmrok i pada deszcz. Natomiast pieszych prosimy, aby zadbali o to, by być widocznym dla kierowców, żeby nosili elementy odblaskowe, które zwiększą ich bezpieczeństwo na drodze. W strugach deszczu i nosząc ciemne ubrania jesteśmy niewidoczni dla kierujących - dodaje Justyna Leszczyńska.


MS/fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy