Ważny mecz radomskich koszykarzy

POLONIA PRZEMYŚL - ROSA RADOM 87:88 (25:23, 18:19, 18:19, 26:27)

Polonia: Mazur 21, Mikołajko 18, Miszczuk 14 (2), Przewrocki 11 (1), Machowski 12 (1), Bal 5 (1), Musijowski 4, Bąk 2, Płocica 0.

Rosa: Kosiński 21 (3), Donigiewicz 17 (3), Kardaś 16 (4), Pisarczyk 12 (1), Zalewski 6, Podkowiński 6, Nikiel 5, Radke 5, Piros 0.

Dla obu drużyn ten mecz był bardzo ważny. Dla Polonii Przemyśl, bo zespół ten walczy o wejście do „ósemki”, aby nie musiał walczyć o utrzymanie. Dla Rosy, bo radomianie przed fazą play off, chcą uplasować się jak najwyżej.

Na początku meczu radomianie nieco przysnęli zanim odzyskali odpowiedni rytm gry i popularne przemyskie „Niedźwiadki” szybko objęły prowadzenie 18:8. Minęło kilka chwil i radomski zespół podniósł się i zdobył dziewięć punktów z rzędu.

Druga kwarta była bardzo wyrównana i zacięta. Podopieczni trenera Mariusza Karola wyszli na prowadzenie 38:34, ale przed przerwą stracili przewagę i to gospodarze schodzili do szatni prowadząc jednym punktem. Warto tylko dodać, że w dwóch pierwszych kwartach aż 17 punktów zdobył Marcin Kosiński (na zdjęciu).

W trzeciej kwarcie wydawało się, że Rosa odzyskała już odpowiednie tempo gry, osiągnęła pięciopunktową przewagę po czym szybko ją straciła. Drużyna nie po raz pierwszy w tym sezonie grała falami. Emocji za to było mnóstwo, bo po trzech kwartach wynik brzmiał 61:61 i o wszystkim miała zdecydować ostatnia część meczu.

Jeszcze na niespełna trzy minuty przed końcem spotkania, na tablicy był wynik 79:78, a chwilę później gospodarze wyszli na prowadzenie 87:82. Rosa odrobiła kilka punktów i do zakończenia spotkania było 30 sekund, gdy Polonia prowadziła tylko 87:85.

Najpierw nie trafił Artur Mikołajko, a w odpowiedzi Artur Donigiewicz trafił z dystansu i Rosa na 15 sekundy przed końcem wyszła na prowadzenie. Gospodarze mając piłkę nie wykorzystali szansy i Michał Musijowski nie trafił za dwa punkty. Piłkę zebrał Donigiewicz i mając dwie sekundy wiedział ze już nic nie może się zdarzyć. Rosa wygrała bardzo ważne spotkanie.